Piłeczki do masażu - niezastąpiona pomoc w rehabilitacji i po treningu
Piłeczki do masażu są z powodzeniem używane zarówno przez sportowców, jak i osoby po kontuzjach, urazach lub z dolegliwościami bólowymi. Takie akcesoria pozwalają złagodzić bóle mięśni, sztywność i napięcie, a ich użytkowanie jest bardzo proste! Sprawdźmy zatem, jak korzystać z piłeczek do masażu i dlaczego warto mieć te produkty w swoim domu. Do czego służy piłeczka do masażu i jak stosować? Jakie ćwiczenia z piłką do masażu można wykonywać w domu? Jak używać takie przedmioty? Jakie korzyści korzystania warto docenić?
SPIS TREŚCI
- Piłka do masażu
- Jak stosować i jak używać piłeczki do masażu
- Najważniejsze korzyści piłek do masażu
- Jak wybrać piłkę do masażu?
Piłka do masażu
Jak sama nazwa wskazuje, piłka do masażu pozwala rozluźnić mięśnie i stawy poprzez odpowiednio wykonany masaż. Jak korzystać z piłeczek do masażu? W tym wypadku wykonywać trzeba delikatny nacisk na określone części ciała, tak aby przywrócić zakres ruchu i zmniejszyć dolegliwości bólowe. Zazwyczaj w celu rozluźnienia spiętych mięśni stosuje się wałek piankowy, jednakże ten przedmiot nie dociera do niektórych grupy mięśni. Skuteczną terapię zapewni właśnie używanie piłki do masażu, występujące w naszym sklepie medycznym w wielu ciekawych wersjach! Bardzo ważne jest to, aby poprawnie używać piłeczek do masażu.
Co musisz wiedzieć o piłeczkach do masażu? Takie przedmioty są poręczne i łatwe w użyciu, a ich niewielka powierzchnia pozwala dokładnie oddziaływać na miejsce bólu. To z kolei sprawia, że masaż piłką zapewnia rozluźnienie spiętych i bolesnych punktów spustowych oraz lepszą regenerację mięśni poprzez zwiększenie ukrwienia tkanek. Początkowo nacisk na piłkę może być bolesny, ale już po kilku sekundach odczujesz przyjemne rozluźnienie mięśni. Piłka do masażu posłuży Tobie nie tylko po treningu, lecz także przed - z jej pomocą zapobiegniesz dolegliwościom bólowym.
Jak stosować i jak używać piłeczki do masażu - najlepsze ćwiczenia
Jakie ćwiczenia z wykorzystaniem piłki do masażu możesz wykonywać samodzielnie, aby poczuć ulgę? Jak używać rollera? Możliwości jest bardzo dużo, a poniżej przedstawiamy najlepsze ćwiczenia z wykorzystaniem piłki do masażu:
-
Masaż pośladków piłką - ułóż piłkę między podłogą a pośladkami, pozostań w pozycji siedzącej z ugiętymi nogami. Następnie poruszaj się w dowolnych kierunkach, do momentu, aż znajdziesz bolesne miejsce. Pamiętaj o wywieraniu nacisku na to miejsce, a cały proces powtórz po drugiej stronie. Masuj te obszary, w których odczuwasz ból, dzięki czemu szybko je rozluźnisz.
-
Masaż kręgosłupa piłką (masaż mięśni przykręgosłupowych piłką)- połóż się na podłodze, z piłką między podłogą a górną częścią pleców. Piłka powinna znajdować się po jednej stronie kręgosłupa, a Ty przesuwaj się w dowolnych kierunkach, szukając bolesnych miejsc. Powoli przesuwaj się w dół i w górę, masując bolesne obszary. Oczywiście rolowanie pleców piłką wykonaj również po drugiej stronie pleców.
-
Masaż łydek piłką - usiądź na macie, ugnij nogę niemasowaną, a masowaną pozostaw prostą. Wsuń piłeczkę pod łydkę, delikatnie wywierając na nią nacisk. Następnie spróbuj przesuwać się do tyłu i do przodu, wspierając się na rękach. Powtarzaj ten masaż tak długo, aż poczujesz zniwelowanie napięcia i pamiętaj o drugiej łydce.
-
Masaż mięśni kulszowo-goleniowych piłką - usiądź na macie, pozostawiając prostą nogę masowaną. Wsuń piłeczkę pod udo, delikatnie wywieraj nacisk i przesuwaj się do przodu oraz do tyłu. Po rozluźnieniu mięśni wykonaj masaż także na drugiej stronie.
-
Masaż stóp piłką - stań na prawej stopie i połóż piłeczkę na podłodze. Drugą stopę ułóż na piłce, naciskając na nią i wykonując ruchy do przodu, do tyłu i ruchy okrężne. Ten proces wykonuj przez kilkadziesiąt sekund, aż do ustąpienia bólu. Skupiaj się głównie na napiętych obszarach i wykonaj masaż również na drugiej stopie.
Jak widzisz, piłka do masażu mają niezwykle szerokie zastosowanie, a ich użytkowanie zawsze możesz skonsultować ze swoim fizjoterapeutą.
Najważniejsze korzyści piłek do masażu
Jakie są najważniejsze korzyści sięgania po piłeczki do masażu? Faktem jest, że liczne korzyści odczuwają zwłaszcza te osoby, które borykają się ze spiętymi mięśniami i dolegliwościami bólowymi. Nie od dziś wiadomo, że rolowanie piłką do masażu wykazuje także działanie antystresowe. Pozwala złagodzić skutki napięcia i zmęczenia, z którymi boryka się wiele osób. Kiedy korzystać piłka do masażu? Specjaliści zalecają masaż mięśni piłką w następujących problemach:
-
Artretyzm
-
Reumatoidalne zapalenie stawów
-
Zespół cieśni nadgarstka
-
Zapalenie ścięgien
-
Łokieć golfisty i tenisisty
-
Zaburzenia czucia itp.
Piłka do masażu powinna mieć optymalną twardość, tak aby zapewniać intensywny masaż. Poza tym znaczenie ma wykonanie z wytrzymałego materiału, dzięki czemu akcesorium będzie nam służyć przez długi czas. Wśród zalet wymienić trzeba także zaangażowanie receptorów czuciowych do pracy, poręczność, lekkość i łatwość użytkowania oraz szerokie zastosowanie. Rolowanie piłką do masażu sprawdza się w rehabilitacji i po kontuzjach, dając ulgę dla napiętych mięśni łydek, ud, klatki piersiowej, ramion i innych punktów spustowych. Masaż mięśni piłką nie powinien Tobie sprawić większego problemu.
Jak wybrać piłkę do masażu?
Aby prawidłowo wykonywać ćwiczenia z piłką do masażu, dobierz dla siebie idealne rozwiązanie, zgodnie ze swoimi potrzebami i oczekiwaniami.
Używanie piłki do masażu na szczęście jest bardzo proste, a z jej pomocą możesz szybko poczuć ulgę i wykonać masaż całego ciała. Ponadto, docenić trzeba rozluźnienie napięcia i zniwelowanie dolegliwości bólowych, co sprawia, że warto wykonywać takie ćwiczenia regularnie.
Jak wybrać i jaką piłkę? Proces wyboru jest zawsze kwestią indywidualną, którą warto skonsultować z ekspertem.
W ofercie naszego sprzętu do rehabilitacji znajdziesz produkty takie jak: piłka do masażu ramion, piłka do masażu pośladków, piłka do masażu szyi, piłka do masażu pleców czy też podwójną piłkę do masażu w różnych kolorach i wariantach. Sprawdź naszą propozycję piłeczek do masażu już teraz.
Pozdrawiamy,
zespół MAGMAR