TYLKO SPRAWDZONY SPRZĘT | RZETELNA I FACHOWA OBSŁUGA | DARMOWA DOSTAWA OD 500 zł

Kup w przeciągu: 

13

[08.27,08.28,09.03,09.04,09.10,09.11,09.17,09.18,09.24,09.25]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dziś już nie wysyłamy

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Chrapanie - możliwa oznaka bezdechu sennego

Bezdech w trakcie snu jest to stosunkowo niedawno zidentyfikowana jednostka chorobowa i nie można go zlekceważyć. Jeżeli chrapiesz, występuje u Ciebie utrzymujące się zmęczenie lub dokuczliwa senność możliwe, że masz bezdech senny. Stałe niewyspanie prowadzi do osłabienia koncentracji i jest szczególnie niebezpieczne dla osób prowadzących pojazdy mechaniczne. Bezdechy senne mogą grozić Ci między innymi zawałem serca czy udarem mózgu z powodu niewłaściwego dotlenienia organizmu. Ponadto jeżeli chrapiesz, uniemożliwiasz komfortowy sen innym członkom rodziny, szczególnie partnerowi lub partnerce. Na szczęście jest na to sposób - urządzenie CPAP do nieinwazyjnej terapii bezdechu sennego. Sprawdź ofertę naszego sklepu już teraz i znajdź aparat renomowanych światowych producentów, który idealnie będzie odpowiadał Twoim potrzebom.

Bezdech senny CPAPy

Maska nosowa YN-03 firmy Yuwell Maska nosowa YN-03 firmy Yuwell
Producent: YUWELL
Cena:

259,00 zł

szt.
zobacz więcej
Maska twarzowa  YF-02 firmy Yuwell Maska twarzowa YF-02 firmy Yuwell
Producent: YUWELL
Cena:

299,00 zł

szt.
zobacz więcej
Maska nosowa AirFit N20 firmy ResMed Maska nosowa AirFit N20 firmy ResMed
Producent: ResMed
Cena:

359,00 zł

szt.
zobacz więcej
Aparat CPAP AirMini firmy ResMed Aparat CPAP AirMini firmy ResMed
Producent: ResMed
Cena:

4 999,00 zł

szt.
zobacz więcej
Maska nosowa Mirage FX firmy ResMed Maska nosowa Mirage FX firmy ResMed
Producent: ResMed
Cena:

299,00 zł

szt.
zobacz więcej

Co to jest bezdech senny?

Jeżeli chrapiesz podczas snu to możesz mieć bezdech senny. Jednakże nie każdy kto chrapie musi mieć bezdech senny. Czasami chrapanie jest związane z problemami laryngologicznymi, np. może mieć to związek z nadmiernie wydłużonym języczkiem. Aby się o tym przekonać trzeba przeprowadzić badanie polisomnograficzne lub poligraficzne. Podczas takiego badania następuje stwierdzenie czy bezdech senny rzeczywiście występuje podczas snu i jakiego jest rodzaju. Występują trzy zasadnicze rodzaje bezdechów: bezdechy obturacyjne, bezdechy centralne oraz bezdechy mieszane.

Bezdech obturacyjny polega na zapadaniu się miękkich mięśni  oddechowych podczas snu. Bezdech centralny ma charakter neurologiczny i polega głównie na tym, że mózg nie przekazuje komunikatu do płuc, że mają wykonywać ruchy oddechowe. Bezdechy mieszane łączą w sobie bezdechy obturacyjne i centralne. Gdy wystąpi bezdech lub spłycenie następuje zahamowanie lub silne ograniczenie przepływu powietrza i zatrzymanie wymiany gazowej przez co zaczynasz się dusić i następuje krótkotrwałe przebudzenie. Takie stany zasypiania i przebudzania prowadzą do tego, że nie możesz się normalnie wyspać (nie ma fazy snu REM, kiedy organizm się relaksuje) i budzisz się czasami bardziej zmęczony niż przed snem.

Bezdech senny polega na zatrzymaniu oddechu przez co najmniej 10 sekund. Jeżeli ten czas jest krótszy lub następuje silne zawężenie dróg oddechowych do 90% ich objętości to występuje spłycenie. 

Podczas badania polisomnograficznego diagnozowany jest również wskaźnik AHI czyli ilość bezdechów i spłyceń razem wziętych w ciągu godziny. 

Prawidłowy wskaźnik AHI wynosi 0-5.

  • Wskaźnik od 5 do 15 – mały problem z bezdechem sennym,
  • Wskaźnik od 15 – 30 – średni problem z bezdechem sennym,
  • Wskaźnik powyżej 30 świadczy o poważnym bezdechu sennym.

Dla kogo przeznaczony jest CPAP?

Jeżeli lekarz stwierdzi u Ciebie bezdech senny to potrzebujesz aparatu do jego terapii, czyli aparatu CPAP. Co prawda przy małym bezdechu sennym lekarz zaleci raczej działania profilaktyczne typu zmiana pozycji ciała podczas snu, np. jeżeli śpisz na wznak lekarz zaleci Ci spanie na boku. Jeżeli masz nadwagę to zaproponuje pozbycie się paru kilogramów. W pozostałych przypadkach jedynym skutecznym sposobem terapii bezdechu sennego jest zastosowanie aparatu do bezdechu sennego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl