
Stabilizatory nadgarstka na urazy i ból nadgarstka oraz dłoni
Ortezy na nadgarstek oraz stabilizatory nadgarstka i dłoni pełnią niezastąpioną rolę zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu urazów kończyny górnej. Dobrana orteza nadgarstka może skutecznie zapobiegać przeciążeniom, często spotykanym wśród osób aktywnie uprawiających sport, jak również wspomagać proces leczenia po złamanym nadgarstku czy innych poważnych kontuzjach. Kompresyjna orteza nadgarstka nie tylko stabilizuje nadgarstek, ale również pomaga w łagodzeniu bólu i zminimalizowaniu obrzęków, przyspieszając regenerację tkanek.
Orteza na rękę, stabilizator na nadgarstek, stabilizator na palce i inne artykuły rehabilitacyjne - sprawdź ofertę naszego sklepu medycznego!
Ortezy na nadgarstek oraz stabilizatory nadgarstka i dłoni

99,00 zł

89,00 zł

45,00 zł

55,00 zł
Orteza na palce i nadgarstek
Niezależnie od tego, czy potrzebna jest orteza na złamany nadgarstek, czy sportowy stabilizator, kluczowe jest, aby dobrać ortezę odpowiednio do indywidualnych potrzeb i specyfiki urazu. W ofercie znajdują się ortezy i stabilizatory o różnych stopniach stabilizacji – od lekkich, kompresyjnych opasek, po uniwersalne ortezy zapewniające kompleksową ochronę i unieruchomienie nadgarstka. Ortezy nadgarstka sportowe są specjalnie zaprojektowane z myślą o aktywnych użytkownikach, oferując nie tylko wsparcie, ale również swobodę ruchów, niezbędną podczas uprawiania dyscyplin sportowych. Wybór odpowiedniego stabilizatora nadgarstka może znacząco wpłynąć na komfort użytkowania, efektywność leczenia oraz szybkość powrotu do pełnej sprawności.
Kiedy stosować stabilizatory lub ortezy nadgarstka i dłoni
Warto abyś rozważył zakup stabilizatora stawu nadgarstkowego w przypadku:
- zespołów przeciążeniowych i bólowych,
- zmian zwyrodnieniowych,
- skręceń i zwichnięć w obrębie stawu,
- niektórych typów złamań,
- stanu po zdjęciu opatrunku gipsowego.
Jakie są rodzaje stabilizatorów lub ortez na nadgarstek i dłoń
Do grupy zaopatrzenia ortopedycznego nadgarstka i dłoni zaliczamy cztery rodzaje produktów:
Usztywniacze elastyczne na nadgarstek
Wykonane z tkaniny kompresyjnej lub wysokiej klasy neoprenu opaski idealnie dopasują się do Twojej ręki, zapewniając lekkie wsparcie dla przeciążonego stawu. Materiał z którego są wykonane utrzyma wyższą temperaturę Twojego ciała, co zminimalizuje ból oraz pobudzi procesy regeneracji tkanek i zdecydowanie przyspieszy powrót do sprawności. Dobrym przykładem takiego stabilizatora jest Stabilizator stawu nadgarstkowego firmy THUASNE Stabilizator nadgarstka "Ligamax Palm"
Ortezy nadgarstka sportowe
Wiele dyscyplin sportowych mocno angażuje do pracy kończynę górną, a szczególnie nadgarstek i dłoń, które bardzo często narażone są na kontuzje czy przeciążenia. Jeżeli chcesz ochronić swoje stawy przy jednoczesnym zachowaniu pełnej ruchomości koniecznie zaopatrz się w ortezę sportową stawu nadgarstkowego. To połączenie elastycznej opaski kompresyjnej z usztywniającymi fiszbinami, które gwarantują doskonałą stabilizację i nie przeszkadzają w wykonywaniu ulubionych ćwiczeń jak np. Neoprenowy stabilizator nadgarstka "Ligamax Wrist".
Ortezy ręki i przedramienia
Grupa ortez, która dzięki mocnej stabilizacji w wielu przypadkach stosowana jest jako zamiennik gipsu. Jeśli dojdzie u Ciebie do złamania czy skręcenia w obrębie nadgarstka lub jesteś po zdjęciu opatrunku gipsowego, czy też borykasz się z chorobą zwyrodnieniową to ten rodzaj zaopatrzenia będzie idealny. W zależności od miejsca uszkodzenia możesz zakupić ortezę z dodatkowym usztywnieniem kciuka jak Orteza ręki i przedramienia z ujęciem kciuka "Manumax T"lub bez jak Orteza stawu nadgarstkowego LIGAFLEX® CLASSIC.
Ortezy palców dłoni
Niepozorne choć niezwykle skuteczne i na szczęście coraz bardziej popularne. Ortezy palców dłoni to niebywale praktyczne i wygodne rozwiązanie gdy borykasz się z urazami dłoni i palcy. Zbudowane są z elastycznej, świetnie dopasowującej się do dłoni rękawiczki oraz aluminiowej szyny usztywniającej wybrany palec jak Orteza na palec "Digimax Plus" lub palce jak Orteza wielopalcowa ręki "Digimax". Innym rozwiązaniem jest połączenie krótkiej opaski nadgarstka z aluminiową szyną, która świetnie stabilizuje nadgarstek, dłoń i wybrane palce.
Jak odpowiednio dopasować ortezę lub stabilizator na nadgarstek i dłoń
Chcąc, aby wybrany przez Ciebie rodzaj zaopatrzenia ręki był pomocny i nie utrudniał codziennego funkcjonowania, poza wyborem modelu konieczne jest, abyś dobrał odpowiedni jego rozmiar. Kluczowym tu jest właściwe wykonanie pomiaru obwodu nadgarstka. Jeśli kupisz zbyt małą ortezę utrudni ona dopływ krwi, co spotęguje ból, spowoduje wystąpienie opuchlizny i drętwienie całej ręki. Za duży rozmiar nie zapewni ci odpowiedniej stabilizacji, co może spowodować pogłębianie się urazu.
Cena stabilizatora lub ortezy nadgarstka i dłoni
Ceny ortez czy stabilizatorów uzależnione są od ich rodzajów a także stopnia stabilizacji. Im większe usztywnienie tym wyższa cena. Miękkie opaski kupisz już za ok. 30-50zł, a ortezy sportowe za ok. 100-250zł. Za ortezę palcową będziesz musiał zapłacić ok. 160zł, jednak podlega ona refundacji NFZ, co umożliwi Ci jej zakup za 10% tej ceny. Zdecydowanie najdroższym rodzajem sprzętu w tej grupie są ortezy ręki i przedramienia. Cena detaliczna waha się miedzy 250 a nawet 350zł. Podobnie jak w przypadku zaopatrzenia palcy, możemy starać się o zlecenia na zakup ze zniżką, która pozwoli uzyskać 225zł rabatu.
Najlepiej jednak, abyś dobór odpowiedniego zaopatrzenia medycznego skonsultował ze swoim lekarzem lub fizjoterapeutą.
Stabilizatory nadgarstka – największe atuty
Sprzęt rehabilitacyjny powinien spełniać określone parametry i wyróżniać się jakością. W końcu chodzi o Twoje zdrowie, dlatego warto sięgać po sprawdzonych producentów, którzy do wykonania np. stabilizatorów nadgarstka użyli surowców, zapewniających optymalną eksploatację. Przedstawiamy Ci krótki przegląd największych zalet poszczególnych modeli.
Stabilizator nadgarstka z kciukiem
Specyfika kontuzji, po której dochodzisz do zdrowia, może wymagać od Ciebie silnego usztywnienia nie tylko nadgarstka, ale i kciuka. Przy tak zabudowanej kończynie, warto sięgnąć po stabilizator zapewniający dobry przepływ powietrza. Orteza ręki i przedramienia z ujęciem kciuka Manumax T firmy REHA FUND doskonale spełnia te wymogi. To produkt wykończony podszyciem piankowym. Tworzywo lekko ogrzewa kończynę, korzystnie wpływając na krążenie, co zmniejsza opuchliznę i minimalizuje ból. Konstrukcja ortezy na nadgarstek posiada specjalną szynę boczną. Pełni funkcję usztywniającą, jednak możesz jednocześnie dopasować ją do swoich preferencji. Orteza stawu nadgarstkowego DYNASTAB DUAL firmy THUASNE posiada natomiast dodatkowy pasek stabilizujący. To wyrób medyczny o otwartej konstrukcji, wyróżniający się lekkością, który z łatwością założysz na dowolną kończynę górną. Elastyczny stabilizator nadgarstka i kciuka Manimax T firmy REHA FUND to z kolei propozycja dla osób mających problemy z alergią skórną. Tworzywo z jakiego wykonano ten model, posiada cechy hipoalergiczne.
Miękkie stabilizatory nadgarstka
Jeśli poszukujesz ortezy komfortowej w codziennym użytkowaniu, warto rozejrzeć się za produktami o specyficznej, lekkiej strukturze. Elastyczna orteza nadgarstka LIGAFLEX ACTION firmy THUASNE wyposażona jest w pelotę ochronną z silikonu. Stabilizator posiada miękką taśmę, która jednocześnie stanowi dodatkową kompresję. Elastyczny stabilizator nadgarstka Manimax firmy REHA FUND to kolejny produkt zapewniający większą wygodę. Orteza posiada specjalne, giętkie fiszbiny znajdujące się w górnej części, mające na celu zabezpieczać staw. Wykonana z aluminium szyna dopełnia stabilizacji.
Stabilizator nadgarstka sportowy
Regularna aktywność fizyczna niesie dla Twojego organizmu mnóstwo korzyści. Poprawia krążenie, pozwala utrzymać nienaganną sylwetkę, jednak zwłaszcza przy sporcie kontaktowym istnieje ryzyko występowania kontuzji. Stabilizatory nadgarstka mają swoje zastosowanie w profilaktyce sportowej. Pozwalają nadwyrężone stawy chronić przed przeciążeniami. Neoprenowy stabilizator nadgarstka Ligamax Wrist firmy REHA FUND to produkt zapinany na rzep, dzięki któremu z łatwością dopasujesz go do swoich potrzeb. Surowiec, z którego wykonano ten model jest komfortowy przy kontakcie ze skórą. Podczas aktywności fizycznej nie zagrażają Ci otarcia. Neoprenowy stabilizator nadgarstka z ujęciem ręki Ligamax Palm firmy REHA FUND to wersja rozszerzona o zakres dłoni. Poprawia krążenie krwi w tkankach, stanowiąc doskonałe usztywnienie kończyny górnej podczas treningu. W przypadku rehabilitacji po skręceniu warto rozważyć również stabilizator stawu nadgarstkowego firmy THUASNE, który jest wyprofilowany pod kątem anatomii ręki. Pamiętaj, że dobra orteza dla sportowca charakteryzuje się ponadto skutecznym odprowadzaniem wilgoci.
Orteza nadgarstka z tkaniny 3D
Przeglądając oferty stabilizatorów nadgarstka zapewne zdarzyło Ci się spotkać z terminem „tkanina 3D”. Jest to materiał gwarantujący dobrą przepuszczalność powietrza, co ma niebagatelne znaczenie dla Twojej skóry. Orteza stawu nadgarstkowego LIGAFLEX® CLASSIC firmy THUASNE to przykład wyrobu medycznego, wykonanego z dobrej jakości surowca. Tkanina 3D zapewnia większy komfort, a całość konstrukcji opiera się o stalkę dopasowaną do budowy anatomicznej ręki oraz fiszbiny zabezpieczające zewnętrzną część dłoni. Kolejną propozycją z tej półki jest orteza stawu nadgarstkowego LIGAFLEX® CLASSIC OPEN firmy THUASNE, gwarantująca solidne usztywnienie. Tkanina 3D stanowi tutaj również o wyjątkowej wytrzymałości produktu. Dopasowanie stabilizatora nadgarstka to kluczowe zagadnienie. Wśród produktów – wykonanych w oparciu o technologię lekkiej tkaniny 3D – wyróżnia się orteza nadgarstka z systemem BOA firmy THUASNE. Swój stabilizator nadgarstka możesz dostosować optymalnie do rozmiaru kończyny górnej i preferencji podczas rehabilitacji.