Koncentratory tlenu przenośne i domowe
Koncentratory tlenu to specjalistyczne urządzenia medyczne, które są kluczowe dla osób wymagających stałego dostępu do tlenu podczas tlenoterapii. Często można spotkać się z błędnymi określeniami tych urządzeń, takimi jak „kondensator tlenu” czy „generator tlenu”, jednak właściwa nazwa to koncentrator tlenu.
Nasza oferta koncentratorów tlenu obejmuje urządzenia stacjonarne i przenośne, które są dostosowane do różnych potrzeb użytkowników. Koncentratory stacjonarne są idealne do użytku domowego, zapewniając ciągły dopływ tlenu dla osób potrzebujących długotrwałej terapii. Przenośne koncentratory, z kolei, są lekkie, kompaktowe i idealne dla osób aktywnych, umożliwiając im zachowanie mobilności.
Koncentrator tlenu 525KS firmy DeVilbiss
Zaprojektowany w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania koncentrator tlenu 525 KS to doskonałe rozwiązanie, jeśli poszukujesz sprzętu przystępnego w obsłudze. Jest produkowany w USA przez DeVilbiss Healthcare, ceniony w branży producent wyrobów medycznych, specjalizujący się w aparaturze stosowanej przy schorzeniach układu oddechowego. Koncentrator tlenu charakteryzuje się dobrymi parametrami wytrzymałości przy dłuższej eksploatacji. Posiada bardzo korzystny stosunek ceny do bardzo wysokiej jakości sprzętu.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 3 dni
Koncentrator tlenu AE-5W firmy AERTI
Szukasz koncentratora tlenu przyjaznego użytkownikowi? Model AE-5W to świetne rozwiązanie dla osób w trakcie domowej tlenoterapii. Koncentrator marki AERTI charakteryzuje się cichym trybem funkcjonowania. Zapewnia spokojny sen, nie przeszkadza w trakcie dnia. To nieskomplikowany w obsłudze sprzęt medyczny, który wyróżnia się solidną jakością wykonania. Wysoka koncentracja tlenu w całkowitym zakresie przepływu (>90%) przynosi oczekiwane efekty.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 3 dni
Koncentrator tlenu AR-5 firmy AERTI
Koncentrator tlenu marki AERTI to wysokiej jakości sprzęt medyczny, którego codzienna obsługa nie sprawi Ci trudności. Dużych rozmiarów panel umożliwi Ci śledzenie wszystkich istotnych wskaźników funkcjonowania sprzętu. Koncentrator jest bardzo lekki. To praktyczne rozwiązanie, jeśli musisz regularnie przenosić sprzęt, również po schodach.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 3 dni
Przenośny koncentrator tlenu iGO 2 firmy DeVilbiss
Mobilny koncentrator tlenu iGO 2 to sprzęt nowej generacji, który zapewni Ci pełen komfort użytkowania. Nie musisz prowadzić ciągłej obserwacji ilości dostarczanego tlenu. Koncentrator, funkcjonujący w trybie pulsacyjnym, działa automatycznie. Koryguje samoczynnie ilość tlenu, która aktualnie jest Ci potrzebna. Producentem koncentratora jest znana na wielu rynkach firma DeVilbiss ze Stanów Zjednoczonych.
Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 3 dni
Przenośny koncentrator tlenu P2 firmy Kingon
Przenośny koncentrator tlenu P2 to świetna alternatywa, jeśli zamierzasz aktywnie spędzać czas, jednak stan zdrowia zmusza Cię do stosowania tlenoterapii. Z tym wyjątkowo lekkim i praktycznym sprzętem w podróżnej torbie swobodnie możesz wybrać się na długi spacer. Żywotność baterii do czterech godzin. Sprzęt medyczny uznanej marki Kingon.
Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 3 dni
Dla kogo przeznaczony jest koncentrator tlenu
Koncentrator tlenu do domu z magmarmedyczny.pl jest urządzeniem medycznym przeznaczonym przede wszystkim dla osób, u których występują problemy z prawidłową zawartością tlenu we krwi. Głównie są to osoby z POChP (Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc), osoby z nowotworem płuc, a ostatnio również chorzy z COVID-19. Jeżeli lekarz stwierdzi u Ciebie jedno z powyższych schorzeń lub czujesz cały czas duszności np. po przebytym COVID-19 zapytaj się lekarza czy nie powinieneś rozpocząć tlenoterapii. Prawidłowa zawartość tlenu we krwi tzw. saturacja wynosi 95% i więcej. Możesz ją zmierzyć za pomocą pulsoksymetru, małego i dostępnego cenowo urządzenia nakładanego na palec. Jeżeli Twoja saturacja jest niższa niż 95% to najprawdopodobniej potrzebujesz dodatkowej podaży tlenu, który możesz dostarczyć np. za pomocą koncentratora tlenu. Czym zatem jest i jak działa to sprytne urządzenie?
Jak działa koncentrator tlenu ?
Koncentrator tlenu jest urządzeniem działającym na prąd, które separuje tlen bezpośrednio z powietrza atmosferycznego. Ma wewnątrz specjalny system tzw. sit molekularnych, w których następuje usuwanie azotu z powietrza. Po usunięciu z powietrza azotu zostają w nim gazy szlachetne (obojętne dla człowieka) oraz tlen, którego koncentracja w tym urządzeniu dochodzi nawet do 96%. Dlatego też można pokusić się w uproszczeniu o stwierdzenie, że jeżeli masz w domu prąd to również możesz mieć nieograniczony dostęp do tlenu właśnie za pośrednictwem tego urządzenia. Koncentrator tlenu przeznaczony jest do pracy ciągłej - może pracować nawet 24 godziny na dobę. To nie tylko skuteczne ale i bardzo wygodne rozwiązanie w przypadku tlenoterapii, ponieważ nie wymaga okresowej wymiany lub dobijania tlenu tak jak to było wcześniej z butlami tlenowymi.
Koncentrator tlenu, a butle z tlenem
Największym mankamentem butli tlenowych jest ograniczona ilość zawartego w nich tlenu. Wymaga to częstej wymiany butli lub ich napełniania tlenem, a nie zawsze taka możliwość jest dostępna w bliskiej okolicy, a często co najmniej kłopotliwa. Problem z napełnianiem został wyeliminowany właśnie w koncentratorach tlenu. Można powiedzieć, że jest to urządzenie prawie samowystarczalne. Prawie. Dlatego, że jak każde urządzenie elektryczne, aby działać potrzebuje prądu. Koncentrator tlenu pobiera tlen z powietrza w związku z tym nie potrzebuje nabijania tlenem i może pracować nawet 24 godz. na dobę – to jego najważniejsze zalety. Czy w takim razie jest to urządzenie bez żadnych wad? Otóż niestety, nie. Koncentratory tlenu stacjonarne nie posiadają żadnego zbiornika kumulującego tlen lub akumulatora. Dlatego też, w przypadku braku zasilania nie są w stanie spełniać swojej funkcji. Oczywiście są dostępne również przenośne koncentratory tlenu wyposażone w akumulatory jak np. Kingon czy też iGO2 jednak ich cena znacznie przewyższa cenę koncentratora stacjonarnego. Nie da się jednak nie zauważyć, iż w dzisiejszych czasach awarie prądu są raczej rzadkością, a jeżeli występują są szybko usuwane. Dlatego też w ostatnim czasie koncentratory tlenu wyparły z domowej tlenoterapii lub leczenia tlenem prawie całkowicie butle tlenowe. Teraz już wiesz jakie są różnice pomiędzy, butlą z tlenem, a koncentratorem tlenu.
Stacjonarny, a przenośny koncentrator tlenu
Koncentrator stacjonarny jest powszechnie stosowany w tlenoterapii, ale można go używać tylko w domu, co warunkuje potrzeba podłączenia go do źródła zasilania. Natomiast jeżeli Twój stan zdrowia pozwala na wyjście z domu na spacer czy do sklepu, a nie możesz być zbyt długo pozbawiony dostępu do dodatkowej ilości tlenu to warto, abyś rozważył zakup nie stacjonarnego, a mobilnego koncentratora tlenu. Jest on zasilany nie tylko prądem sieciowym, ale również możesz go podłączyć do zapalniczki w samochodzie, a co więcej posiada wewnętrzną baterię wielokrotnego ładowania. Przy ustawieniu przepływu tlenu na poziomie 1 l/min możesz korzystać z niego w przybliżeniu nawet ok. 4 godz. Oczywiście parametry akumulatora są zależne od modelu. Większość koncentratorów tlenu tego typu pracuje tylko w trybie pulsacyjnym, który polega na podawaniu tlenu tylko w fazie wdechu. Dlatego też można z nich korzystać tylko poprzez wąsy tlenowe ponieważ, przy użyciu maski impuls o wdechu jest nie wystarczający dla takiego urządzenia. Niezależnie od tego zawsze o ile to możliwe rekomendujemy używanie wąsów tlenowych (kaniuli) ze względu na większy komfort użytkowania i np. możliwość korzystania z koncentratora tlenu podczas jedzenia i picia, czy też możliwość swobodnej rozmowy.
Jak długo korzystać z koncentratora tlenu
Na to pytanie możemy odpowiedzieć tylko w jeden sposób - tak długo jak zaleci lekarz. Koncentrator tlenu to urządzenie medyczne, które pomaga w przypadku określonych schorzeń dlatego tylko lekarz może podjąć decyzję o długości trwania tlenoterapii.
Przeciwwskazania do używania koncentratora tlenu
Nigdy nie powinieneś podejmować decyzji o rozpoczęciu pobierania tlenu bez konsultacji z lekarzem. To on powinien zadecydować, czy w Twoim przypadku istnieją jakieś przeciwskazania do korzystania z koncentratora tlenu.