TYLKO SPRAWDZONY SPRZĘT | RZETELNA I FACHOWA OBSŁUGA | DARMOWA DOSTAWA OD 500 zł

Kup w przeciągu: 

13

[08.27,08.28,09.03,09.04,09.10,09.11,09.17,09.18,09.24,09.25]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dziś już nie wysyłamy

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Maski CPAP i akcesoria do maski CPAP

Dobór maski CPAP jest czasami nawet ważniejszy niż dobór aparatu CPAP. Przy źle dobranej masce nawet najlepszy czy też najdroższy aparat nie będzie Ci gwarantował właściwej terapii i odpowiedniego komfortu użytkowania. W naszym sklepie znajdziesz maski nosowe, twarzowe, donosowe czy też podnosowe wszystkich renomowanych producentów takich jak ResMed, Yuwell czy też Philips Respironics.

Temat masek CPAP jest dość obszerny jednak warto pamiętać, że dobór właściwej maski jest w większości przypadków ważniejszy niż dobór samego aparatu CPAP. Jeżeli maska będzie źle dobrana, np. za duża lub za mała, to nie będziesz mógł korzystać z aparatu choćby był z najlepszej firmy i kosztował duże pieniądze. Przy masce zbyt małej może dość szybko ulec uszkodzeniu skóra na twarzy, przy zbyt dużej powietrze będzie wypływało na oczy lub pod brodę. Odpowiednią maskę CPAP znajdziesz w naszym sklepie medycznym, a my postaramy się podpowiedzieć Ci jak dobrać maskę CPAP.

Klasyfikuje się trzy rodzaje masek CPAP: nosowa, ustno-nosowa (twarzowa) oraz donosowa (podnosowa)

Maski do aparatów CPAP

Maska nosowa YN-03 firmy Yuwell

Maska nosowa YN-03 firmy Yuwell
Maska nosowa YN-03 firmy Yuwell

Maska nosowa, która nie będzie przeszkadzać Ci w codziennych czynnościach w trakcie trwania terapii. Możesz nie zdejmować okularów, czytać, czy oglądać telewizję. Twoje pole widzenia jest szerokie. Nakładki wyprodukowane z silikonu są zainstalowane w małym szkielecie. Łatwo zdemontujesz je do czyszczenia. Korzystny stosunek jakości do ceny.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

259,00 zł

szt.

Maska twarzowa YF-02 firmy Yuwell

Maska twarzowa  YF-02 firmy Yuwell
Maska twarzowa YF-02 firmy Yuwell

Nowoczesna maska bez wspornika czołowego. Wyposażona w nakładkę silikonową według specjalnego projektu. Wygodnie i miękko ułoży się na twarzy, gdy będziesz w trakcie terapii. Szkielet maski w połączeniu z paskami dociągającymi tworzą całość, funkcjonującą w doskonałych proporcjach. W najmniejszym stopniu dotykają one twarzy, siła docisku gromadzi się w tylnej strefie głowy. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny produktu.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

299,00 zł

szt.

Maska nosowa AirFit N20 firmy ResMed

Maska nosowa AirFit N20 firmy ResMed
Maska nosowa AirFit N20 firmy ResMed

Prosta w obsłudze maska nosowa zaprojektowana z myślą o Twoim komforcie. Nie posiada wspornika czołowego, jest niewielka, nie będzie przeszkadzać Ci w oglądaniu telewizji. Korzystając z maski, nie musisz zdejmować okularów, spokojnie możesz czytać, korzystając z aparatury. Maska posiada nieskomplikowaną budowę. Składa się z czterech podstawowych elementów, jest prosta w demontażu i czyszczeniu. W ofercie znajdują się trzy rozmiary maski, z łatwością dopasujesz odpowiedni.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

359,00 zł

szt.

Maska nosowa Mirage FX firmy ResMed

Maska nosowa Mirage FX firmy ResMed
Maska nosowa Mirage FX firmy ResMed

Wygodna w użytkowaniu maska nosowa. Projekt produktu powstał z myślą o wydajności i Twoim komforcie. Uszczelka Spring Air ™ – złożona z dwóch warstw – proporcjonalnie rozkłada ucisk. Korzystnie zabezpiecza unerwione, wrażliwe okolice nosa. Paski mocujące Soft Edge ™ wyprodukowano również dla zredukowania nacisku. Ten model maski jest jednorozmiarowy.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

299,00 zł

szt.

Maska podnosowa AirFit™ N30i firmy ResMed

Maska podnosowa AirFit™ N30i firmy ResMed
Maska podnosowa AirFit™ N30i firmy ResMed

Praktyczna maska o subtelnej konstrukcji, która zagwarantuje Ci swobodę podczas użytkowania. Codzienne czynności podczas terapii nie będą problemem. Zestaw nie jest wyposażony w rurkę mocującą osuniętą na klatkę piersiową. To rozwiązanie sprawia, że nic nie zasłania Ci pola widzenia. Wylot, do którego instalowana jest rura powietrza został zaprojektowany na czubku głowy.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

429,00 zł

szt.

Maska podnosowa DreamWear firmy Philips Respironics

Maska podnosowa DreamWear firmy Philips Respironics
Maska podnosowa DreamWear firmy Philips Respironics

Lekka maska podnosowa wyprodukowana z myślą o Twoim komforcie podczas trwania terapii. To produkt bardzo prosty w obsłudze, który jak najmniej przeszkadza w codziennych czynnościach. Specjalna nakładka – wykonana z silikonu – ma kontakt z twarzą wyłącznie pod nosem. Maska doskonale dostosowuje się do kształtu głowy. Nie podrażnia skóry.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

449,00 zł

szt.

Maska twarzowa AirFit F20 firmy ResMed

Maska twarzowa AirFit F20 firmy ResMed
Maska twarzowa AirFit F20 firmy ResMed

Miękka i elastyczna maska twarzowa, która dostosuje się do kształtu anatomicznego Twojej twarzy. Specjalna technologia InfinitySeal powstała, by zagwarantować najbardziej dogodne warunki przeprowadzanej terapii. Silikon InfinitySeal™ to jeden z najnowocześniejszych pomysłów producentów na harmonijne dopasowanie maski do rozmiarów głowy i charakterystycznych części anatomicznych. Znajduje zastosowanie także przy wysokich ciśnieniach w warunkach terapeutycznych.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

359,00 zł

szt.

Maska twarzowa AirFit™ F30 firmy ResMed

Maska twarzowa AirFit™ F30 firmy ResMed
Maska twarzowa AirFit™ F30 firmy ResMed

Maska twarzowa zaprojektowana w oparciu o innowacyjne rozwiązania. Będzie dla Ciebie wygodniejszą propozycją od typowych masek, zasłaniających całą twarz, ponieważ nie obejmuje nosa z góry. Maskę założysz tuż pod nosem. Dlatego też również świetnie sprawdzi się jeżeli inne maski wywołują u Ciebie odgniecenia lub uszkodzenia skóry na nasadzie nosa. Ma niewielkie rozmiary, przysłania minimalną część głowy.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

429,00 zł

szt.

Maska nosowa do aparatu CPAP

O ile to możliwe najlepszym wyborem dla Ciebie będzie maska CPAP nosowa. W użytkowaniu maska nosowa stosunkowo nieduża, zamyka swoim obwodem tylko okolice nosa dzięki czemu jest mniej miejsc gdzie może dojść do podrażnienia skóry lub niepożądanego przecieku na masce. W naszej ocenie świetnie sprawdzają się maski CPAP ResMed AirFit N20 lub też maska do CPAP Yuwell YN-03. To niewielkie maski nosowe dzięki czemu nie będziesz miał uczucia zakrycia całej twarzy.

Są jednak cztery sytuacje kiedy kiedy wybór maski nosowej nie jest dobry:

  • Jeżeli masz problemy z drożnością nosa – np. krzywe przegrody, polipy, guzy. Całe powietrze jest wprowadzane przez nos i wyprowadzane przez nos. Musi być więc on drożny, aby powietrze mogło swobodnie cyrkulować i nie dochodziło do niepożądanego otwierania ust.

  • Jeżeli masz nadmierną skłonność do zaziębiania się – jeżeli nos jest zatkany wydzielinami to drożność nosa nie jest zachowana, a więc powietrze nie będzie prawidłowo dostarczane do Twoich dróg oddechowych.

  • Jeżeli występują u Ciebie problemy alergiczne – szczególnie w okresie wiosennym kiedy jest duże pylenie drzew i krzewów następuje również zatykanie nosa i maska nosowa się nie sprawdzi.

  • Jeżeli śpisz z otwartymi ustami – jeżeli usta podczas snu będą otwarte, to powietrze wpłynie przez nos i wypłynie przez usta przez co aparat nie będzie mógł wytworzyć stałego dodatniego ciśnienia w drogach oddechowych. Pamiętaj tylko, że mając bezdech to chrapiesz i usta siłą rzeczy są trochę uchylone. Usta muszą być naprawdę mocno otwarte aby powietrze podawane przez maskę nosową nie uszczelniły układu. Powietrze podawane przez aparat CPAP wypełnia gardło przez cały czas powodując mimowolne zamykane ust.

Maska ustno-nosowa (twarzowa) do aparatu CPAP

Wybór odpowiedniej maski CPAP do terapi obturacyjnego bezdechu sennego jest kluczowym elementem skutecznej terapii zaburzeń oddychania podczas snu, takich jak bezdech senny. Wśród dostępnych opcji, maska ustno-nosowa (twarzowa) wyróżnia się jako wyjątkowo efektywny wybór dla osób doświadczających problemów z utrzymaniem drożności dróg oddechowych wyłącznie przez nos. Ten rodzaj maski obejmuje zarówno nos, jak i usta, zapewniając alternatywną ścieżkę przepływu powietrza, co jest szczególnie ważne w przypadku zatkanego nosa lub jego okresowego zatkania.

Wśród polecanych modeli masek pełnotwarzowych znaleźć można maskę ResMed AirFit F20 oraz maskę do aparatu CPAP Yuwell YF-02, które są uznawane za jedne z najlepszych masek CPAP dostępnych na rynku. Oba modele są doceniane za wysoki komfort użytkowania oraz skuteczność w dostarczaniu terapeutycznego ciśnienia powietrza. Dobór maski CPAP powinien być jednak dokonany indywidualnie, z uwzględnieniem specyficznych potrzeb i preferencji użytkownika, aby zapewnić maksymalną skuteczność terapii i komfort noszenia.

Stosujemy maskę CPAP nie tylko dla poprawy jakości snu, ale również ogólnego stanu zdrowia, dlatego ważne jest, aby zwrócić uwagę na jakość i dopasowanie maski. Założeniu maski CPAP powinien towarzyszyć także odpowiedni wybór aparatu, wśród których aparaty maski BiPAP CPAP oferują szeroki zakres dostosowania do indywidualnych potrzeb pacjenta. Maski nosowe ResMed oraz nosowa AirFit są często wybierane przez użytkowników ceniących sobie komfort i prostotę użytkowania, jednak w przypadkach, gdy użyciem maski CPAP musi być bardziej wszechstronne, maska ustno-nosowa staje się nieocenionym rozwiązaniem.

Maska CPAP podnosowa do aparatu CPAP

Jak wcześniej wspomnieliśmy istnieje jeszcze jeden rodzaj masek – maski podnosowe lub maski donosowe. Mają one niestety jedno zasadnicze ograniczenie. Strumień powietrza podawany bezpośrednio do nosa przy wyższych ciśnieniach niż 10 mbar jest trudny do wytrzymania. Powietrze podawane przez całą noc prosto w zatoki powoduje, że czasami trudno jest spać w takiej masce. Jeżeli jednak stwierdzono u Ciebie niskie ciśnienie lecznicze i nie przeszkadza Ci strumień powietrza wdmuchiwany bezpośrednio do nosa to bez wątpienia będzie to najlepsze rozwiązanie.  Maska podnosowa bowiem jest najmniej inwazyjna, nakładka silikonowa jest umiejscowiona tuż pod nosem i powietrze jest podawane bezpośrednio przez dziurki nosowe. Dzięki temu aparat CPAP może uzyskać właściwy efekt terapeutyczny przy podaniu mniejszej ilości powietrza niż to jest przy maskach nosowych czy twarzowych. Godnymi polecenia są maska CPAP ResMed AirFit N30i lub maska do CPAP RESPIRONICS model DreamWear.

Maski CPAP do aparatu do leczenia bezdechu sennego - atuty producentów

Wybierając maskę do terapii bezdechu sennego, warto postawić na producentów, cieszących się pozytywną opinią na rynku medycznym, zarówno wśród pacjentów, jak i lekarzy specjalistów. Kompletując asortyment sklepu, wybraliśmy sprzęt medyczny, na który warto stawiać ze względu na jakość wykonania i trwałość oraz wygodę w eksploatacji.

Komfortowe maski CPAP firmy Yuwell

Yuwell to znany, ogólnoświatowy producent sprzętu medycznego. Specjalizuje się w urządzeniach wykorzystywanych w terapii bezdechu sennego. Maska do CPAP nosowa YN-03 firmy Yuwell to produkt, dzięki któremu poczujesz się swobodnie np. oglądając telewizję. Elementy aparatury nie będą Ci nic zasłaniać, nawet gdy używasz okularów. Maska nosowa firmy Yuwell posiada silikonowe nakładki, które są proste do wyczyszczenia. Z łatwością ją rozłożysz, jeśli będzie potrzeba wymiany uszkodzonego elementu. Maska CPAP twarzowa YF-02 firmy Yuwell to z kolei model opierający się na specjalnie zaprojektowanej konstrukcji, by zniwelować nacisk na Twoją głowę i skumulować go z tyłu, a nie bezpośrednio na twarzy. Rura maski CPAP mocowana jest przy zastosowaniu dwóch, łatwych w odpinaniu zacisków.

Nowatorska maska CPAP podnosowa firmy Philips Respironics

Nowoczesne rozwiązania pozwalają często znacznie poprawić Twoją wygodę, przy korzystaniu z aparatury medycznej. Maska podnosowa DreamWear firmy Philips Respironics to ultralekki model o nieszablonowym projekcie. Rura tłocząca powietrze z aparatu CPAP znajduje się na szczycie głowy. Nie zawadza przy zasypianiu. Zastosowana w produkcie uprząż pozwala Ci ułożyć się w najwygodniejszej możliwie pozycji. Poza strefą pod nosem maska CPAP DreamWear nie dotyka innych części twarzy po założeniu. Całość doskonale dopasowuje się do kształtu głowy. Dzięki zastosowanym materiałom Twoja skóra nie będzie ulegać podrażnieniu, nie narazi się na nieprzyjemne odgniecenia.

Rodzaje masek do aparatu CPAP firmy ResMed

ResMed to jeden z najbardziej uznanych na rynku producentów akcesoriów związanych z terapią bezdechu sennego. Oferuje nosowe, podnosowe i twarzowe maski CPAP, co pozwala na dokonanie optymalnego dla pacjenta wyboru. Niedużych rozmiarów maska nosowa AirFit N20 firmy ResMed to model zawierający wiele praktycznych rozwiązań. Ten typ maski CPAP wyposażony jest w kolanko wlotowe z zatrzaskami. Dzięki nim nie musisz zdejmować całej maski, ilekroć wstajesz z łóżka w nocy. Z łatwością odepniesz się od aparatury. Dyfuzor kołowy to kolejny element, który ułatwia funkcjonowanie na co dzień. Zapewnia spokojne odprowadzanie wydychanego powietrza, by nie przeszkadzać osobie, która śpi obok Ciebie. Firma ResMed przywiązuje również wagę do komfortu użytkowania akcesoriów, używanych podczas terapii bezdechu sennego. Maska nosowa Mirage FX to najlepszy dowód, że można projektować prosty, praktyczny i wygodny dla pacjenta sprzęt. Po założeniu maski CPAP ResMed nacisk na twarz jest zminimalizowany, a nos nienarażony na otarcia. Paski mocujące są elastyczne, nie powodują charakterystycznych odgnieceń. Jeśli poszukujesz produktu, który w najmniejszym stopniu zakrywa twarz, maska CPAP podnosowa AirFit N30i jest doskonałą propozycją. Ten model maski CPAP jest wyposażony w nakładkę z delikatnego silikonu, przez którą podawane jest powietrze. Całość konstrukcji idealnie dostosowuje się do anatomicznego kształtu głowy.

Maska CPAP twarzowa AirFit. Dlaczego warto?

Gdy lekarz specjalista zalecił Ci podczas terapii użycie wyższego poziomu ciśnienia powietrza, maska twarzowa AirFit F20 firmy ResMed będzie dobrym wyborem. To sprzęt medyczny, który posiada specjalnie zaprojektowane otwory do wentylacji, by zagwarantować równomierny obieg powietrza. Uprząż w tym modelu wyprodukowana została z delikatnego pluszu. Zapewnia wygodę użytkowania, jednocześnie stabilizując maskę twarzową w odpowiednim miejscu. Jeśli poszukujesz produktu, który charakteryzuje się wyjątkowo cichą pracą, maska nosowa AirFit F30 firmy ResMed jest sprzętem medycznym godnym uwagi. To szczególnie polecana maska CPAP, gdy zasypiasz obok partnera lub partnerki. Odpowietrzniki zaprojektowano w taki sposób, abyście mogli leżeć blisko siebie.

Akcesoria do maski CPAP i części zamienne do maski CPAP

W masce CPAP śpisz co noc i wiemy jak łatwo można uszkodzić zapięcie maski, jak szybko zużywa się uprząż do maski CPAP, czy też nakładka do maski CPAP. Dlatego w naszym sklepie medycznym bez problemu możesz kupić części zamienne do maski CPAP i akcesoria do maski CPAP. 

Jeżeli nie wiesz jaką wybrać maskę CPAP lub potrzebujesz części zamiennych do maski CPAP skontaktuj się z nami, a chętnie Ci pomożemy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl