TYLKO SPRAWDZONY SPRZĘT | RZETELNA I FACHOWA OBSŁUGA | DARMOWA DOSTAWA OD 500 zł

Kup w przeciągu: 

13

[08.27,08.28,09.03,09.04,09.10,09.11,09.17,09.18,09.24,09.25]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dziś już nie wysyłamy

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Dlaczego warto wybrać kulę ortopedyczną

Uraz kończyny i długa rehabilitacja bardzo wpływają na Twoje codzienne funkcjonowanie. Dobrze dobrana kula łokciowa lub pachowa ma przewagę nad laską. Nacisk, który powstaje podczas przemieszczania się, zostaje rozłożony bardziej równomiernie. Kula łokciowa gwarantuje większą stabilizację i wpływa na poczucie bezpieczeństwa. W naszym sklepie znajdziesz produkty wykonane z wysokiej jakości surowca. Polecane również dla seniorów.

Kule ortopedyczne do chodzenia, inwalidzkie, rehabilitacyjne dla dzieci i dorosłych

Kula łokciowa z pojedynczą regulacją RF-220 firmy REHA FUND

Kula łokciowa z pojedynczą regulacją RF-220 firmy REHA FUND
Kula łokciowa z pojedynczą regulacją RF-220 firmy REHA FUND

Uniwersalna kula łokciowa o dużej wytrzymałości to solidna podpora, gdy nie możesz swobodnie poruszać się np. po kontuzji dolnej kończyny. Regulacja wysokości pozwoli Ci na dostosowanie kuli do własnego wzrostu. Otwarta obejma pozwoli Ci korzystać z kuli nawet gdy w zimę będziesz miał na ręku grubą warstwę ubrań.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

59,00 zł

Kula łokciowa RF-210 firmy REHA FUND

Kula łokciowa RF-210 firmy REHA FUND
Kula łokciowa RF-210 firmy REHA FUND

Kula łokciowa z podwójną regulacją to doskonałe rozwiązanie, gdy szukasz solidnej podpory, a cierpisz na dolegliwości np. po kontuzji dolnej kończyny. Dzięki wytrzymałości kuli poczujesz się pewnie i stabilnie, przenosząc ciężar ciała z każdym krokiem. Praktyczna, uchylna obejma sprawdza się w sytuacjach na co dzień. Dzięki niej nie musisz odstawiać kuli za każdym razem, gdy robisz zakupy, krzątasz się po domu, czy przygotowujesz posiłek. Rączka została zaprojektowana z myślą o anatomicznym kształcie dłoni. Nacisk ciężaru Twojego ciała rozkłada się równomiernie. Możesz regulować dolny i górny element kuli, w zależności od swoich preferencji.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

59,00 zł

szt.

Kula łokciowa RF-200 firmy REHA FUND

Kula łokciowa  RF-200 firmy REHA FUND
Kula łokciowa RF-200 firmy REHA FUND

Kula łokciowa z uchylną obejmą, która pozwoli Ci na swobodniejsze funkcjonowanie i asekurację, gdy wracasz do zdrowia np. po urazie dolnej kończyny lub jesteś seniorem, mającym problemy ze stawami. Dolny element kuli jest regulowany, dostosujesz go do własnych preferencji. Uchylna obejma gwarantuje nie tylko większą stabilność ale i pewny punkt podparcia dla całego ciężaru ciała. To również praktyczne rozwiązanie. Dzięki podwieszeniu kuli na przedramieniu, możesz wykonywać rutynowe czynności, bez konieczności odstawiania kuli. Produkt został wykonany z wytrzymałych na nacisk i przeznaczonych na długie użytkowanie komponentów.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

55,00 zł

szt.

Kula łokciowa VCBP0042UC uchylna firmy MDH

Kula łokciowa VCBP0042UC uchylna firmy MDH
Kula łokciowa VCBP0042UC uchylna firmy MDH

Kula łokciowa uchylna to lekki i trwały produkt wykonany z aluminium. Posiada uchylny uchwyt przedramienia i podwójną regulację wysokości - kuli oraz długości przedramienia. Dostępna jest w eleganckim kolorze srebrnym, idealna dla osób potrzebujących stabilnego i wygodnego wsparcia.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

65,00 zł

szt.

Kula ortopedyczna łokciowa z półzamkniętym uchwytem VCBP0042PU firmy MDH

Kula ortopedyczna łokciowa z półzamkniętym uchwytem VCBP0042PU firmy MDH
Kula ortopedyczna łokciowa z półzamkniętym uchwytem VCBP0042PU firmy MDH

Kula ortopedyczna łokciowa z półzamkniętym uchwytem to lekki i wytrzymały produkt wykonany z aluminium. Dzięki regulacji wysokości kuli i długości przedramienia użytkownik może dostosować ją do swoich potrzeb, zapewniając optymalne wsparcie podczas poruszania się. Stała, półzamknięta obejma gwarantuje stabilny chwyt, a elegancki kolor czarny dodaje produktowi stylowy wygląd.

 

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

65,00 zł

szt.

Kula pachowa RF-230 firmy REHA FUND

Kula pachowa RF-230 firmy REHA FUND
Kula pachowa RF-230 firmy REHA FUND

Kula pachowa jest doskonałym wsparciem asekuracyjnym, gdy np. przechodzisz rehabilitację po urazie dolnej kończyny. Możesz regulować jej wysokość i dostosować umiejscowienie rękojeści do własnych preferencji. To doskonałe rozwiązanie jeśli cierpisz na problemy z nadgarstkami, których nie chcesz obciążać lub masz odciski. Cały ciężar ciała kumuluje się na dołach pachowych, dlatego w przypadku dolegliwości związanych z węzłami chłonnymi w tym miejscu, zdecydowanie lepiej, gdy wybierzesz kule łokciowe.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

59,00 zł

szt.

Kule pachowe (para) VCBP0041 firmy MDH

Kule pachowe (para) VCBP0041 firmy MDH
Kule pachowe (para) VCBP0041 firmy MDH

Kula pachowa to lekka i wytrzymała konstrukcja wykonana z aluminium, zapewniająca komfort i stabilność. Wyłożenie pachowe i dłoniowe z miękkiej pianki poliuretanowej zapewnia dodatkowy komfort użytkowania. Pakowana w parach.  Regulacja skokowa wysokości kuli oraz uchwytu co 2,5 cm umożliwia dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Idealna dla osób potrzebujących pewnego wsparcia podczas chodzenia, które przy kulach łokciowych mają częste odgniecenia na dłoniach.

 

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

135,00 zł

szt.

Kule ortopedyczne dla seniora

Kule ortopedyczne są doskonałym wsparciem przy poruszaniu się dla osób starszych. Choroby osób starszych narażają organizm na większe ryzyko kontuzji. Czasami pozornie nieistotny spacer może doprowadzić do Twojego upadku i poważnego urazu czy też złamania. Nie tylko choroby, ale także leczenie, które przechodzisz, może przynajmniej na pewien czas odebrać Ci mobilność. W tak trudnym czasie ważna jest również samodzielność w codziennych sytuacjach i poruszanie się bez pomocy opiekuna. Stabilne podparcie w postaci kuli ortopedycznej zwiększy w tym przypadku Twoje poczucie bezpieczeństwa i znacznie zmniejszy ryzyko przypadkowego upadku. Co więcej kule ortopedyczne pomogą Ci poruszać się swobodniej i szybciej, aniżeli przy użyciu balkonika i stabilniej aniżeli za pomocą laski inwalidzkiej.

Kula inwalidzka po wypadku i w okresie rehabilitacji

Również poważny wypadek lub kontuzja mogą utrudnić Ci samodzielne poruszanie się. Najpoważniejszymi obrażeniami są złamania, gdzie kości zrastają się wolno, a mięśnie pozostają słabsze z powodu wymuszonego siedzącego trybu życia. Również w przypadku zwichnięcia czy skręcenia nogi Twoja mobilność może być bardzo ograniczona. Po poważnym wypadku zwykle czeka Cię długi proces rehabilitacji, który wymaga cierpliwości. W tym czasie opłaca się zaopatrzyć w solidne kule rehabilitacyjne, które zapewniają znacznie większą swobodę ruchu niż chodziki rehabilitacyjne.

Kula łokciowa czy kula pachowa

Główną funkcją kul jest umożliwienie utrzymania stabilnej pozycji podczas chodzenia. Dodatkową korzyścią jest to, że zapewniają stabilizację i pomagają w codziennych czynnościach takich jak wchodzenie po schodach lub wchodzenie do samochodu. Nie jest jednak obojętne na jaki rodzaj kuli rehabilitacyjnej się zdecydujesz.

W pierwszej kolejności podejmij decyzję, co do rodzaju kuli inwalidzkiej. Kule rehabilitacyjne łokciowe dają większą mobilność i swobodę ruchów. Doskonale sprawdzają się, jeżeli potrzebujesz wsparcia przy poruszaniu się, np. po urazach lub używając ich jako dodatkowe wsparcie podczas spaceru. Kule ortopedyczne łokciowe to sprzęt rehabilitacyjny pierwszego wyboru z tej kategorii. Kule ortopedyczne pachowe natomiast pozwalają oprzeć ciężar ciała na dołach pachowych. Jest to rozwiązanie, na które powinieneś zwrócić uwagę, jeżeli na kulach opierasz znaczną część masy ciała i doznałeś bolesnych odgnieceń na dłoniach. Kule pachowe są też bardziej stabilne niż kule łokciowe, ponieważ mają dodatkowy punkt podparcia pod pachą. Tutaj świetnie sprawdzi się Kula pachowa RF-230.

Po wybraniu typu kuli upewnij się, że zakres regulacji i rozmiar są odpowiednie dla Twojej anatomii. Dół pachowy powinien mocno opierać się na kuli pachowej po wyregulowaniu w momencie gdy stoisz z lekko ugiętymi nogami. Pozwala to zarówno na stabilne podparcie, jak i płynny ruch. Kulę rehabilitacyjną wyreguluj tak, abyś mógł się nią pewnie podbierać na ręce a lekko zgiętym przy lekko zgiętych nogach.

W następnej kolejności zwróć uwagę na objemy kuli. Zamknięta obejma jak w Kuli łokciowej RF-210 lepiej stabilizuje kulę w dłoni i pozwala na uwolnienie ręki bez upuszczania kuli rehabilitacyjnej. Otwarta obejma jak w Kuli inwalidzkiej RF-220 natomiast nie wymaga wkładania ręki od góry przed rozpoczęciem korzystania z kul oraz nie ogranicza obwodu ramienia, co jest istotne np. w zimie, gdy zakładasz kurtkę zimową.

Niezależnie od tego jaką kule ortopedyczną wybierzesz najważniejsze, żeby umożliwiła Ci poruszanie się, dała Ci poczucie stabilizacji pozycji i zapewniła bezpieczeństwo.

Jak używać kuli ortopedycznej aluminiowej

Chodzenie o dwóch kulach inwalidzkich:

  • I sposób naprzemienny: wysuń nogę (np. prawą) i przeciwną do niej kulę (w tym wypadku lewą), a następnie dostaw drugą nogę i druga kulę.
  • II sposób z dostawieniem. wysuń obie kule do przodu, dostaw do nich chora kończynę a potem zdrową
  • III sposób kangurowy: wysuń obie kule do przodu a następnie dostaw do do nich obydwie nogi (z czego zwykle chora noga znajduje się nad podłogą)

Chodzenie o jednej kuli ortopedycznej:

Kula ortopedyczna zawsze powinna znajdować się po stronie kończyny zdrowej. Podczas przesuwania do przodu zdrowej kończyny kula ma ja zastąpić wspierając chora kończynę dolną.

Wchodzenie/schodzenie o kulach rehabilitacyjnych po schodach:

Przy wchodzeniu po schodach niezależnie czy używasz jednej czy dwóch kul ruch zawsze zaczyna kończyna zdrowa, a potem dostawiana jest kończyna chora wraz z kulą lub kulami inwalidzkimi. Przy schodzeniu ze schodów jest dokładnie na odwrót, ruch zacznij chora kończyną wraz z kulami, a potem dostaw zdrową nogę.

Jeżeli nie wiesz jaką kulę ortopedyczną powinieneś wybrać chętnie Ci pomożemy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl