DARMOWA DOSTAWA JUŻ OD 300 zł

Kup w przeciągu: 

13

[08.27,08.28,09.03,09.04,09.10,09.11,09.17,09.18,09.24,09.25]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dziś już nie wysyłamy

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Domowe ssaki medyczne dla dzieci i dorosłych

Ssaka medycznego możesz używać nie tylko w warunkach placówki medycznej. Pozwala on pozbywać się wydzielin z nosa, krtani i jamy ustnej. W ofercie naszego sklepu znajdziesz sprzęt uznanych na świecie producentów. Ssaki mają regulowany poziom pracy, nieduże rozmiary, funkcjonują cicho, są łatwe w czyszczeniu. W zależności od potrzeb możesz wybrać przenośny model, wyposażony w akumulator.

Ssaki medyczne

Przenośny ssak medyczny Vacu-Aide® 7314 QSU firmy DeVilbiss

Przenośny ssak medyczny Vacu-Aide® 7314 QSU firmy DeVilbiss
Przenośny ssak medyczny Vacu-Aide® 7314 QSU firmy DeVilbiss

Przenośny ssak elektryczny z akumulatorem to urządzenie elektromedyczne, które pozwoli Ci efektywnie odsysać płyny ustrojowe. Dzięki ssakowi zyskujesz gwarancję szybkiego pozbywania się śluzu oraz wydzieliny z jamy ustnej, krtani i nosa. To produkt medyczny cenionej i rekomendowanej firmy DeVilbiss ze Stanów Zjednoczonych. Sprzęt ma duże spektrum regulowania intensywności zasysania. Łatwo dopasujesz pracę ssaka do własnych potrzeb. Możesz stosować go zarówno w przypadku dziecka, jak i osoby dorosłej. Ze ssakiem łatwo przemieścisz się. Urządzenie ma wbudowaną baterię oraz wejście do zapalniczki w aucie.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

2 159,00 zł

szt.

Ssak elektryczny 7E-C

Ssak elektryczny 7E-C
Ssak elektryczny 7E-C

Ssak medyczny pomoże Ci odessać wydzieliny, śluz i płyny ustrojowe. Sprzętu możesz używać w domu. Jest wykorzystywany do oczyszczania powierzchni w ustach, nosie i krtani. Firma Yuwell to znany w międzynarodowej branży producent ssaków i innych urządzeń elektromedycznych.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

599,00 zł

szt.

Co to jest ssak medyczny

Ssaki medyczne są urządzeniami służącymi do odsysania płynów ustrojowych. Są powszechnie stosowane w placówkach służby zdrowia oraz w warunkach domowych. Wszędzie tam gdzie pojawia się płyn ustrojowy, np. krew, ślina, flegma lub inna wydzielina, którą należy szybko usunąć, stosuje się ssaki. Ssak medyczny to bardzo proste urządzenie elektryczne wyposażone w jedną lub dwie butle na wydzieliny. Posiada system regulacji siły zasysania, aby dopasować ją do ilości i gęstości odsysanej wydzieliny. W szpitalach, na salach operacyjnych czy na oddziałach OIOM, zwykle stosowane są duże ssaki elektryczne o mocnym kompresorze z szybkością odsysania do 100 l/min., przystosowane do pracy ciągłej. W warunkach domowych stosuje się ssaki elektryczne z mniejszymi przepływami (do 30 l/min.) i zazwyczaj bez możliwości pracy ciągłej.

Do czego służy ssak medyczny elektryczny

Jak wspomnieliśmy ssaki medyczne służą do odsysania płynów ustrojowych, np. krew czy flegma. Pracujący ssak wytwarza podciśnienie, dzięki któremu, odsysany płyn ustrojowy jest zasysany i odprowadzany do zbiornika. Zbiorniki są wyposażone w zabezpieczenie przed przelaniem, aby odsysana wydzielina nie wydostała się na zewnątrz. Ssaki elektryczne są wyposażone w pokrętło do regulacji siły zasysania. W zależności od miejsca stosowania, rodzaju odsysanej wydzieliny i wieku pacjenta stosuje się odpowiednie cewniki o różnych średnicach.

Ssaki medyczne domowe do odsysania płynów

Ssaki medyczne domowe,  elektryczne

Jeżeli potrzebujesz ssaka medycznego tylko do użytku domowego, to optymalnym rozwiązaniem jest zakup ssaka medycznego działającego tylko na prąd sieciowy. Takie modele ssaków medycznych są stosunkowo ekonomiczne (koszt zakupu nie przekracza 600,00 PLN).

Ssaki medyczne przenośne

Jeżeli natomiast planujesz wykorzystywać ssak eletryczny również podczas spaceru, podróży samochodem, lub w miejscu gdzie często dochodzi do wyłączania prądu, to najlepszym rozwiązaniem będzie zakup ssaka przenośnego. Ssaki przenośne nazywane również ssakami akumulatorowymi są wyposażone w potrójny system zasilania:

  • prąd sieciowy – do korzystania w domu,
  • prąd akumulatorowy – do korzystania w samochodzie (zapalniczka samochodowa),
  • prąd z wewnętrznej baterii wielokrotnego ładowania.

W pełni sprawna i naładowana bateria pozwala korzystać z ssaka nawet do 60 minut. Czas ten uzależniony jest od gęstości odsysanej wydzieliny. Ssaki są wyposażone w kontrolki alarmowe, które umożliwiają kontrolę czasu sprawności baterii. Jeżeli ten czas spadnie do 5 minut zapala się czerwona lampka. Jeżeli bateria nie jest w pełni naładowana i podłaczysz ssak do prądu sieciowego lub akumulatorowego to rozpoczyna się od razu ładowanie baterii. Jeżeli ssak nie jest używany albo jest używany sporadycznie, musisz pamiętać, aby raz na trzy miesiące rozładować i ponownie naładować baterię, aby podtrzymać jej sprawność działania.

Prawidłowe użytkowanie domowego ssaka medycznego

Przy stosowaniu ssaka elektrycznego zwróć uwagę, aby był postawiony na stabilnej powierzchni. Bardzo ważnym jest, aby utrzymał zbiornik na płyny ustrojowe w pionowej pozycji i nie dopuścił do wylania się wydzielin na zewnątrz. Jeden zbiornik może być stosowany wielokrotnie, ale tylko dla jednej osoby. Zbiornik wymyj po każdym zabiegu. Siłę zasysania dostosuj do gęstości odsysanej wydzieliny. Ssaki typowo domowe mają zazwyczaj słabsze kompresory, ok. 15-17 l/min. Ssaki przenośne ok. 25-30 l/mim. Im mocniejszy jest kompresor tym szybciej możesz zakończyć zabieg. Pamiętaj o wymianie filtrów. Jeżeli ssaka używasz na bieżąco to powinieneś je wymieniać raz na 2-3 miesiące. Nie możesz dopuścić do zalania filtra. Filtr, który został zamoczony musisz bezzwłocznie wymienić.

Jaki ssak medyczny wybrać, czyli wybór ssaka medycznego dla laika

Rodzaj ssaka medycznego powinien być uzależniony od tego w jakich warunkach musisz z niego korzystać. Jeżeli potrzebujesz ssaka tylko w domu to wystarczy zwyczajny ssak elektryczny tj. domowy ssak medyczny 7-EC firmy YUWELL. Zwróć uwagę na to, aby ssak elektryczny nie był zbyt głośny i abyś był łatwy dostęp do zbiornika na płyny ustrojowe, który musisz umyć po każdym użyciu ssaka.

Jeżeli przemieszczasz się i potrzebujesz używać ssaka poza domem, najlepszym rozwiązaniem jest wybór ssaka akumulatorowego jak np. przenośny ssak medyczny 7314 QSU firmy DEVILBISS. Posiadają one potrójny system zasilania i możesz z nich skorzystać zarówno w samochodzie jak i na spacerze. Są umieszczane w torbie podróżnej i zazwyczaj ich waga nie przekracza 5 kg, co pozwala na wygodne przemieszczanie się. Mają też mocniejsze kompresory niż podstawowe ssaki elektryczne co pozwala na wykonanie zabiegu w krótszym czasie.

Ssak elektryczny medyczny YUWELL do użytku domowego w naszym sklepie medycznym

Ssak medyczny z firmy YUWELL model 7E-C jest bardzo popularnym ssakiem medycznym domowym w Polsce. Jest zasilany tylko prądem sieciowym. Jest przeznaczony do pracy przerywanej – 30 minut praca – 30 minut przerwa. Jest to lekki i stosunkowo cicho pracujący ssak medyczny. Możesz za jego pomocą stosując odpowiednie cewniki odessać dowolny płyn ustrojowy, który może pojawić się w warunkach domowych. Ma wygodny uchwyt do przenoszenia, duży wygodny w obsłudze manometr ułatwiający dostosowanie optymalnej siły zasysania w zależności od potrzeb.

Ssak medyczny DEVILBISS do użytku domowego i w placówkach medycznych

Ssak akumulatorowy z firmy DEVILBISS model 7314QSU jest ssakiem z potrójnym systemem zasilania. W domu korzystasz z prądu sieciowego, jadąc samochodem podłączasz go do zapalniczki, a jeżeli potrzebujesz wyjść z domu to korzystasz z wewnętrznej baterii wielokrotnego ładowania. Szczególnie przydatny np. podczas opieki nad dziećmi z zespołem dziecięcego porażenia mózgowego, pozwala opiekunom na wyjście z domu bez utraty kontroli na dzieckiem, a w razie potrzeby zabieg możesz wykonać niemal w dowolnym miejscu. Ssak ten stosowany jest zarówno przez użytkowników indywidualnych jak i również przez personel medyczny np. w karetkach pogotowia czy placówkach medycznych typu NZOZ.

Ten model ssaka medycznego ma mocniejszy kompresor – 27 l/min. co pozwala skrócić czas zabiegu. Ma również bardzo czułą regulację siły zasysania co pozwala na zastosowanie go zarówno dla noworodków jak i osób dorosłych. Przeznaczony do pracy przerywanej – 30 min. praca – 30 min. przerwa. To urządzenie medyczne jest wyposażone w torbę przenośną, zaprojektowaną tak, aby wszystkie niezbędne podzespoły były dostępne bez konieczności wyjmowania ssaka z torby. Jest również stosunkowo cichy  (poniżej 55 dB) i lekki (ok. 3 kg), co pozwala na wysoki komfort korzystania z niego zarówno w domu jak i w podróży. W tym modelu możesz wybrać dwa rodzaje butli na płyny ustrojowe o pojemności 800 ml lub 1200 ml. Pamiętaj, że w zależności od wybranej butli w każdej z nich są stosowane inne filtry, które należy wymieniać raz na 2-3 miesiące. Pamiętaj również o regularnej wymianie filtrów, aby utrzymać wysoki poziom wykonywanych zabiegów. Musisz także chronić filtry przed zamoczeniem ponieważ od razu tracą swoje właściwości filtrujące i należy je od razu wymienić.

Jeżeli nie wiesz jaki ssak medyczny wybrać chętnie Ci doradzimy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl