TYLKO SPRAWDZONY SPRZĘT | RZETELNA I FACHOWA OBSŁUGA | DARMOWA DOSTAWA OD 500 zł

Kup w przeciągu: 

13

[08.27,08.28,09.03,09.04,09.10,09.11,09.17,09.18,09.24,09.25]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dziś już nie wysyłamy

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Domowe ssaki medyczne dla dzieci i dorosłych

Domowe ssaki medyczne to niezastąpione medyczne urządzenia odsysające, które znajdują zastosowanie nie tylko w profesjonalnych placówkach medycznych, ale także w komforcie własnego domu. Służą one do usuwania zalegającej flegmy oraz innych wydzielin z nosa, krtani i jamy ustnej, co czyni je nieocenionym pomocnikiem zarówno dla dzieci, jak i dorosłych borykających się z problemami dróg oddechowych. Nasz sklep oferuje szeroki wybór ssaków medycznych uznanych na świecie producentów, które charakteryzują się regulowanym poziomem pracy, cichym funkcjonowaniem oraz łatwością w czyszczeniu. Dzięki niedużym rozmiarom, są one wygodne w przechowywaniu i nie zajmują wiele miejsca. 

 

Ssaki medyczne

Przenośny ssak medyczny Vacu-Aide® 7314 QSU firmy DeVilbiss

Przenośny ssak medyczny Vacu-Aide® 7314 QSU firmy DeVilbiss
Przenośny ssak medyczny Vacu-Aide® 7314 QSU firmy DeVilbiss

Przenośny ssak elektryczny z akumulatorem to urządzenie elektromedyczne, które pozwoli Ci efektywnie odsysać płyny ustrojowe. Dzięki ssakowi zyskujesz gwarancję szybkiego pozbywania się śluzu oraz wydzieliny z jamy ustnej, krtani i nosa. To produkt medyczny cenionej i rekomendowanej firmy DeVilbiss ze Stanów Zjednoczonych. Sprzęt ma duże spektrum regulowania intensywności zasysania. Łatwo dopasujesz pracę ssaka do własnych potrzeb. Możesz stosować go zarówno w przypadku dziecka, jak i osoby dorosłej. Ze ssakiem łatwo przemieścisz się. Urządzenie ma wbudowaną baterię oraz wejście do zapalniczki w aucie.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

2 159,00 zł

szt.

Ssak elektryczny 7E-C

Ssak elektryczny 7E-C
Ssak elektryczny 7E-C

Ssak medyczny pomoże Ci odessać wydzieliny, śluz i płyny ustrojowe. Sprzętu możesz używać w domu. Jest wykorzystywany do oczyszczania powierzchni w ustach, nosie i krtani. Firma Yuwell to znany w międzynarodowej branży producent ssaków i innych urządzeń elektromedycznych.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

599,00 zł

szt.

Dla osób potrzebujących mobilnych rozwiązań idealnie nadadzą się modele przenośne, wyposażone w akumulator, zapewniające niezależność i możliwość użytkowania w różnych warunkach. Wybierając ssak medyczny, warto zwrócić uwagę na jego przeznaczenie, czy to ssaki laryngologiczne do specyficznych zastosowań, czy ssaki karetkowe dla potrzeb szybkiego reagowania. Obsługiwanie ssaka jest intuicyjne, co pozwala na szybkie i efektywne działanie w sytuacjach, gdy konieczne jest szybkie odsysanie dróg oddechowych. Dzięki tym urządzeniom, możliwe jest zapewnienie komfortu i ulgi osobom zmagającym się z problemami respiracyjnymi w domowym zaciszu.

Co to jest ssak medyczny ?

Ssaki medyczne są urządzeniami służącymi do odsysania płynów ustrojowych. Są powszechnie stosowane w placówkach służby zdrowia oraz w warunkach domowych. Wszędzie tam gdzie pojawia się płyn ustrojowy, np. krew, ślina, flegma lub inna wydzielina, którą należy szybko usunąć, stosuje się ssaki. Ssak medyczny to bardzo proste urządzenie elektryczne wyposażone w jedną lub dwie butle na wydzieliny. Posiada system regulacji siły zasysania, aby dopasować ją do ilości i gęstości odsysanej wydzieliny. W szpitalach, na salach operacyjnych czy na oddziałach OIOM, zwykle stosowane są duże ssaki elektryczne o mocnym kompresorze z szybkością odsysania do 100 l/min., przystosowane do pracy ciągłej. W warunkach domowych stosuje się ssaki elektryczne z mniejszymi przepływami (do 30 l/min.) i zazwyczaj bez możliwości pracy ciągłej.

Do czego służy ssak medyczny elektryczny ?

Ssak medyczny elektryczny stanowi niezbędne wyposażenie w każdym nowoczesnym szpitalu, spełniając kluczową rolę w procesie odsysania płynów ustrojowych, takich jak krew czy flegma, z organizmu pacjenta. Dzięki zastosowaniu podciśnienia, ssaki medyczne próżniowe efektywnie zasysają wydzieliny, które następnie są odprowadzane do specjalnie zaprojektowanych zbiorników z zabezpieczeniem przed przelaniem. To zapobiega wydostaniu się płynów na zewnątrz, gwarantując higienę i bezpieczeństwo procedury. Ssaki medyczne szpitalne są wyposażone w pokrętło umożliwiające regulację siły zasysania, co pozwala dostosować urządzenie do indywidualnych potrzeb pacjenta, zależnie od wieku czy rodzaju odsysanej wydzieliny. Profesjonalne ssaki medyczne obejmują zarówno wersje stacjonarne, jak i ssaki medyczne akumulatorowe, zapewniające mobilność i możliwość stosowania w różnych warunkach. Warto podkreślić, że do prawidłowego działania ssaków niezbędne są również odpowiednie akcesoria, takie jak końcówka Yankauer czy filtr bakteryjny, które zwiększają skuteczność odsysania i zapewniają bezpieczeństwo użytkowania. Obsługa ssaków medycznych wymaga odpowiedniej wiedzy, by zapewnić efektywność i bezpieczeństwo procedur. Ssak medyczny ręczny oraz ssak medyczny sieciowy to przykłady urządzeń dostosowanych do specyficznych potrzeb, takich jak cicha praca w przypadku cichego ssaka medycznego czy zastosowanie w operacjach jako ssak operacyjny. Wybór odpowiedniego ssaka, dostosowanego do konkretnych wymagań medycznych, jest kluczowy dla zapewnienia optymalnej opieki nad pacjentem.

Ssaki medyczne domowe,  elektryczne

Jeżeli potrzebujesz ssaka medycznego tylko do użytku domowego, to optymalnym rozwiązaniem jest zakup ssaka medycznego działającego tylko na prąd sieciowy. Takie modele ssaków medycznych są stosunkowo ekonomiczne (koszt zakupu nie przekracza 600,00 PLN).

Ssaki medyczne przenośne

Jeżeli natomiast planujesz wykorzystywać ssak eletryczny również podczas spaceru, podróży samochodem, lub w miejscu gdzie często dochodzi do wyłączania prądu, to najlepszym rozwiązaniem będzie zakup ssaka przenośnego. Ssaki przenośne nazywane również ssakami akumulatorowymi są wyposażone w potrójny system zasilania:

  • prąd sieciowy – do korzystania w domu,
  • prąd akumulatorowy – do korzystania w samochodzie (zapalniczka samochodowa),
  • prąd z wewnętrznej baterii wielokrotnego ładowania.

W pełni sprawna i naładowana bateria pozwala korzystać z ssaka nawet do 60 minut. Czas ten uzależniony jest od gęstości odsysanej wydzieliny. Ssaki są wyposażone w kontrolki alarmowe, które umożliwiają kontrolę czasu sprawności baterii. Jeżeli ten czas spadnie do 5 minut zapala się czerwona lampka. Jeżeli bateria nie jest w pełni naładowana i podłaczysz ssak do prądu sieciowego lub akumulatorowego to rozpoczyna się od razu ładowanie baterii. Jeżeli ssak nie jest używany albo jest używany sporadycznie, musisz pamiętać, aby raz na trzy miesiące rozładować i ponownie naładować baterię, aby podtrzymać jej sprawność działania.

Prawidłowe użytkowanie domowego ssaka medycznego

Przy stosowaniu ssaka elektrycznego zwróć uwagę, aby był postawiony na stabilnej powierzchni. Bardzo ważnym jest, aby utrzymał zbiornik na płyny ustrojowe w pionowej pozycji i nie dopuścił do wylania się wydzielin na zewnątrz. Jeden zbiornik może być stosowany wielokrotnie, ale tylko dla jednej osoby. Zbiornik wymyj po każdym zabiegu. Siłę zasysania dostosuj do gęstości odsysanej wydzieliny. Ssaki typowo domowe mają zazwyczaj słabsze kompresory, ok. 15-17 l/min. Ssaki przenośne ok. 25-30 l/mim. Im mocniejszy jest kompresor tym szybciej możesz zakończyć zabieg. Pamiętaj o wymianie filtrów. Jeżeli ssaka używasz na bieżąco to powinieneś je wymieniać raz na 2-3 miesiące. Nie możesz dopuścić do zalania filtra. Filtr, który został zamoczony musisz bezzwłocznie wymienić.

Jaki ssak medyczny wybrać, czyli wybór ssaka medycznego dla laika

Rodzaj ssaka medycznego powinien być uzależniony od tego w jakich warunkach musisz z niego korzystać. Jeżeli potrzebujesz ssaka tylko w domu to wystarczy zwyczajny ssak elektryczny tj. domowy ssak medyczny 7-EC firmy YUWELL. Zwróć uwagę na to, aby ssak elektryczny nie był zbyt głośny i abyś był łatwy dostęp do zbiornika na płyny ustrojowe, który musisz umyć po każdym użyciu ssaka.

Jeżeli przemieszczasz się i potrzebujesz używać ssaka poza domem, najlepszym rozwiązaniem jest wybór ssaka akumulatorowego jak np. przenośny ssak medyczny 7314 QSU firmy DEVILBISS. Posiadają one potrójny system zasilania i możesz z nich skorzystać zarówno w samochodzie jak i na spacerze. Są umieszczane w torbie podróżnej i zazwyczaj ich waga nie przekracza 5 kg, co pozwala na wygodne przemieszczanie się. Mają też mocniejsze kompresory niż podstawowe ssaki elektryczne co pozwala na wykonanie zabiegu w krótszym czasie.

Ssak elektryczny medyczny YUWELL do użytku domowego w naszym sklepie medycznym

Ssak medyczny z firmy YUWELL model 7E-C z magmarmedyczny.pl jest bardzo popularnym ssakiem medycznym domowym w Polsce. Jest zasilany tylko prądem sieciowym. Jest przeznaczony do pracy przerywanej – 30 minut praca – 30 minut przerwa. Jest to lekki i stosunkowo cicho pracujący ssak medyczny. Możesz za jego pomocą stosując odpowiednie cewniki odessać dowolny płyn ustrojowy, który może pojawić się w warunkach domowych. Ma wygodny uchwyt do przenoszenia, duży wygodny w obsłudze manometr ułatwiający dostosowanie optymalnej siły zasysania w zależności od potrzeb.

Ssak medyczny DEVILBISS do użytku domowego i w placówkach medycznych

Ssak akumulatorowy z firmy DEVILBISS model 7314QSU jest ssakiem z potrójnym systemem zasilania. W domu korzystasz z prądu sieciowego, jadąc samochodem podłączasz go do zapalniczki, a jeżeli potrzebujesz wyjść z domu to korzystasz z wewnętrznej baterii wielokrotnego ładowania. Szczególnie przydatny np. podczas opieki nad dziećmi z zespołem dziecięcego porażenia mózgowego, pozwala opiekunom na wyjście z domu bez utraty kontroli na dzieckiem, a w razie potrzeby zabieg możesz wykonać niemal w dowolnym miejscu. Ssak ten stosowany jest zarówno przez użytkowników indywidualnych jak i również przez personel medyczny np. w karetkach pogotowia czy placówkach medycznych typu NZOZ.

Ten model ssaka medycznego ma mocniejszy kompresor – 27 l/min. co pozwala skrócić czas zabiegu. Ma również bardzo czułą regulację siły zasysania co pozwala na zastosowanie go zarówno dla noworodków jak i osób dorosłych. Przeznaczony do pracy przerywanej – 30 min. praca – 30 min. przerwa. To urządzenie medyczne jest wyposażone w torbę przenośną, zaprojektowaną tak, aby wszystkie niezbędne podzespoły były dostępne bez konieczności wyjmowania ssaka z torby. Jest również stosunkowo cichy  (poniżej 55 dB) i lekki (ok. 3 kg), co pozwala na wysoki komfort korzystania z niego zarówno w domu jak i w podróży. W tym modelu możesz wybrać dwa rodzaje butli na płyny ustrojowe o pojemności 800 ml lub 1200 ml. Pamiętaj, że w zależności od wybranej butli w każdej z nich są stosowane inne filtry, które należy wymieniać raz na 2-3 miesiące. Pamiętaj również o regularnej wymianie filtrów, aby utrzymać wysoki poziom wykonywanych zabiegów. Musisz także chronić filtry przed zamoczeniem ponieważ od razu tracą swoje właściwości filtrujące i należy je od razu wymienić.

Jeżeli nie wiesz jaki ssak medyczny lub inny sprzęt medyczny tj. Koncentratory tlenu, pulsoksymetry jak wybrać my doradzimy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl