TYLKO SPRAWDZONY SPRZĘT | RZETELNA I FACHOWA OBSŁUGA | DARMOWA DOSTAWA OD 500 zł

Kup w przeciągu: 

13

[08.27,08.28,09.03,09.04,09.10,09.11,09.17,09.18,09.24,09.25]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dziś już nie wysyłamy

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Stabilizator na łokieć gdy pojawiają się ból i urazy stawu łokciowego

Stabilizatory łokcia i ortezy stawu łokciowego są kluczowymi elementami wsparcia w procesie leczenia i rehabilitacji po urazach, takich jak złamanie, zwichnięcie czy przeciążenie stawu podczas aktywności sportowej. Wybór odpowiedniego modelu, czy to uniwersalnej ortezy łokieć tenisisty czy specjalistycznego stabilizatora na łokieć, ma istotne znaczenie dla skuteczności terapii. Ważne jest, aby dopasować stabilizator ortezę łokcia w zależności od rodzaju doznanej kontuzji oraz indywidualnych potrzeb użytkownika. Dostępne na rynku rodzaje stabilizatorów i ortezy stawu łokciowego są zaprojektowane tak, aby zapewnić optymalną ochronę i wsparcie dla uszkodzonego stawu łokciowego, minimalizując ryzyko nawrotu dolegliwości oraz przyspieszając proces regeneracji.

Elastyczny stabilizator łokcia, orteza na staw łokciowy z regulacja kąta, opaska na łokieć tenisisty i golfisty - sprawdź ofertę naszego sklepu ortopedycznego.

Stabilizatory łokcia i ortezy stawu łokciowego

Zegarowa orteza stawu łokciowego T-Max Elbow firmy REHA FUND

Zegarowa orteza stawu łokciowego T-Max Elbow firmy REHA FUND
Zegarowa orteza stawu łokciowego T-Max Elbow firmy REHA FUND

Zegarowa orteza łokcia to jednoszynowa orteza kończyny górnej, która zabezpieczy Twój staw łokciowy i pozwoli na kontrolę zakresu jego ruchu podczas leczenia skręceń czy złamań. Otwarta konstrukcja ułatwi Ci dostęp do kończyny, a dzięki regulowanym taśmom zapinanym na rzep dopasujesz ją do swojej ręki. Aby zwiększyć Twój komfort użytkowania w zestawie znajdziesz również demontowany uchwyt dłoniowy oraz taśmę nośną z miękkim naramiennikiem.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

279,00 zł

szt.

Elastyczny stabilizator łokcia z pelotą Epimax firmy REHA FUND

Elastyczny stabilizator łokcia z pelotą Epimax firmy REHA FUND
Elastyczny stabilizator łokcia z pelotą Epimax firmy REHA FUND

Stabilizator łokcia z pelotą to doskonałe rozwiązanie jeśli masz tak zwany „łokieć tenisisty” lub „łokieć golfisty”. Zastosowanie elastycznej i oddychającej tkaniny przyśpieszy procesy regeneracyjne w objętym chorobowo stawie. Wbudowane wkładki silikonowe pobudzą Twoje mikrokrążenie i wspomogą struktury stawowe.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

99,00 zł

szt.

Neoprenowy stabilizator stawu łokciowego Ligamax Elbow firmy REHA FUND

Neoprenowy stabilizator stawu łokciowego Ligamax Elbow firmy REHA FUND
Neoprenowy stabilizator stawu łokciowego Ligamax Elbow firmy REHA FUND

Stabilizator łokcia wykonany jest z neoprenu klasy Premium. Zatrzymuje odpowiednią ilość ciepła w tkankach, co przyśpieszy proces Twojej regeneracji i wspomoże zmniejszenie obrzęków oraz bólu. Otwarta budowa pomoże Ci w dopasowaniu stabilizatora do stawu łokciowego, zapewniając jednocześnie jego wzmocnienie.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

59,00 zł

szt.

Opaska na łokieć tenisisty Epi Promaster firmy THUASNE

Opaska na łokieć tenisisty Epi Promaster firmy THUASNE
Opaska na łokieć tenisisty Epi Promaster firmy THUASNE

Stabilizator klasy premium przeznaczony dla osób zmagających się z tzw. łokciem tenisisty lub golfisty. Kompaktowa, sztywna konstrukcja z elastycznym paskiem zapinanym na rzep oraz wbudowane silikonowe wkładki masujące zapewnią Ci doskonałe wsparcie dla bolących ramion. Zastosowanie tkaniny 3D zapewnia odpowiednią kompresję i zmniejsza ryzyko pogłębienia się uszkodzeń. Masujące wkładki silikonowe i dodatkowe wkładki Flexi Pads pochłaniają wstrząsy i odciążają strefy narażone na uszkodzenia. Opaska na łokieć tenisisty jest dostępna w pięciu rozmiarach pasujących na prawą i lewą rękę.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

179,00 zł

Orteza stawu łokciowego

Odpowiednio dobrana orteza na łokieć nie tylko chroni staw przed dalszymi uszkodzeniami, ale również umożliwia stopniowy powrót do pełnej sprawności. Wśród dostępnych rozwiązań znajdują się ortezy łokieć dostosowane do urazów specyficznych dla danej dyscypliny sportowej, jak opaska na łokieć tenisisty, które skutecznie redukują objawy dysfunkcji stawu spowodowane nadmiernym obciążeniem. Wybierając stabilizator łokcia czy orteza stawu łokciowego, warto kierować się nie tylko rodzajem urazu, ale także materiałem wykonania oraz funkcjonalnością produktu, aby zapewnić maksymalny komfort użytkowania i efektywność leczenia.

Kiedy stosować stabilizator lub ortezę stawu łokciowego ?

Zaleceniem do zakupu takiego sprzętu są:

  • przeciążenia i zespoły bólowe stawu,
  • przewlekłe zmiany zwyrodnieniowe oraz reumatyczne,
  • zwichnięcia stawu łokciowego,
  • łokieć tenisisty
  • łokieć golfisty
  • złamania w obrębie łokcia,
  • zabiegi operacyjne wymagające unieruchomienia.

Jakie są rodzaje stabilizatorów i ortez na łokieć ?

Możemy wyodrębnić trzy rodzaje ortez stawu łokciowego:

Kompresyjne stabilizatory łokcia miękkie

Produkty te wykonane są z elastycznych tkanin, co umożliwia lepsze dopasowanie do anatomicznego kształtu Twojego ciała. Zarówno tkaninowe opaski jak i neoprenowe stabilizatory, zapewnią Ci właściwą temperaturę ciała w obrębie uszkodzonego stawu jak i ochronią staw podczas wykonywania codziennych aktywności. Dobrą propozycją w takim wypadku jest Neoprenowy stabilizator stawu łokciowego "Ligamax Elbow".

Stabilizatory stawu łokciowego sportowe

Łączą kompresyjne właściwości uciskowych opasek z dodatkowym wsparciem w postaci elastycznych fiszbin lub silikonowych wkładek. Dadzą Ci właściwe podparcie kontuzjowanego stawu lub mięśni, podkręcą tempo regeneracji oraz umożliwią uprawianie ukochanej dyscypliny sportowej. Tutaj świetnym przykładem jest Elastyczny stabilizator łokcia z pelotą "Epimax". Warto również zwrócić uwagę na Stabilizator na łokieć tenisisty Epi-med Pro Master, która świetnie sprawdzi się przy schorzeniach takich jak łokieć tenisisty czy też łokieć golfisty.

Szynowe ortezy łokcia z regulacją kątową

Zapewniają pełne unieruchomienie pooperacyjne stawu łokciowego. Dzięki swojej otwartej i lekkiej konstrukcji doskonale sprawdzą się jako zamiennik gipsu, co zdecydowanie poprawi Twój komfort podczas jego używania. Dzięki wbudowanemu zegarowi będziesz miał możliwość regulacji zakresu ruchu zgięcia i wyprostu w stawie, co pomoże Ci kontrolować postęp procesu rehabilitacji przy jednoczesnym wysokim poziomie ochrony ręki. W takim przypadku doskonale sprawdzi się Zegarowa orteza stawu łokciowego "T-Max Elbow".

Jak odpowiednio dopasować stabilizator lub ortezę łokcia

Chcąc wybrać odpowiednią dla siebie ortezę stawu łokciowego, musisz zacząć od dokonania właściwego pomiaru swojej ręki. Jeśli decydujesz się na zakup opaski, miękkiego stabilizatora czy ortezy sportowej, zmierz obwód swojego łokcia w lekkim zgięciu. Pamiętaj, aby pozostawić sobie odrobinę luzu, by produkt nie uciskał twojej ręki za bardzo, odcinając przy tym swobodny przepływ krwi do dłoni. Dużo prościej wygląda sytuacja z doborem ortezy szynowej. Ten rodzaj zaopatrzenia występuje w rozmiarze uniwersalnym, a jedyne rozróżnienie to strona prawa lub lewa.

Cena stabilizatorów stawu łokciowego i ortez na łokieć

Podobnie jak w innych grupach produktowych ortezy na staw łokciowy możesz zakupić z refundacją NFZ na zlecenie lekarza specjalisty. Dotyczy to ortez szynowych, których cena standardowa to ok. 600 zł – z refundacją do zapłaty pozostanie Ci tylko ok 10% tej ceny. Opaskę elastyczną nabędziesz za  ok. 40-60zł, a stabilizator sportowy w granicach 100-300zł.

Najlepiej jednak, abyś dobór odpowiedniego zaopatrzenia medycznego skonsultował ze swoim lekarzem lub fizjoterapeutą.

Stabilizator na łokieć. Największe zalety

Wybór jakości stabilizatora łokcia jest kluczowym krokiem w procesie leczenia i rehabilitacji po kontuzjach łokcia, takich jak zwichnięcia stawu łokciowego, łokieć tenisisty czy łokieć golfisty. Szynowe ortezy łokcia i opaski na łokieć oferują wsparcie i stabilizację, które są niezbędne do szybkiego powrotu do pełnej sprawności. Dzięki anatomicznej konstrukcji, stabilizatory łokcia chronią przed dalszymi urazami, jednocześnie umożliwiając stopniowy powrót do normalnej aktywności. Ortezy łokieć specjalne są projektowane z myślą o specyficznych potrzebach użytkowników, zapewniając odpowiednią kompresję i wsparcie w miejscach najbardziej narażonych na urazy.

Korzystając z medycznego sklepu ortopedycznego, warto wybrać produkty od sprawdzonych producentów, które gwarantują wysoką jakość i skuteczność działania. Stabilizatory łokcia nie tylko przyspieszają leczenie stawu łokciowego, ale również zapobiegają przeciążeniom stawu łokciowego oraz ograniczeniom ruchomości, co jest szczególnie ważne dla osób aktywnie uprawiających sport. Budowa i działanie ortezy łokciowej są kluczowe dla efektywności terapii, oferując optymalne warunki dla regeneracji i zapewniając użytkownikom możliwość stopniowego zwiększania zakresu ruchu w stawie. Wybór odpowiedniej ortezy, dostosowanej do indywidualnych potrzeb i rodzaju urazu, znacząco wpływa na skuteczność rehabilitacji i pomaga w szybkim powrocie do pełnej sprawności stawu łokciowego.

Opaska lub stabilizator na łokieć tenisisty

„Łokieć tenisisty” to schorzenie znane również pod potocznym terminem „łokieć golfisty”. Narażoną na przeciążenia i stany zapalne kończynę można skuteczne wspierać. Opaska na łokieć tenisisty Epi-med Pro Master® firmy THUASNE to wyrób medyczny wyposażony w specjalne wkładki wyprodukowane z silikonu. Podczas ruchów działają na zasadzie masażu. Wkładki Flexi Pads redukują z kolei wstrząsy. Przy produkcji ortezy na łokieć tenisisty Epi-med Pro Master® wykorzystano tkaninę 3D. Znacznie poprawia ona poziom kompresji. Stabilizator doskonale spełnia funkcję stabilizującą.

Neoprenowa orteza na staw łokciowy

Jeśli cierpisz na chroniczne bóle, a przecież musisz w ciągu dnia utrzymać pewną aktywność fizyczną, warto sięgnąć po ortezę na łokieć, która utrzyma odpowiednią ciepłotę kończyny. To ważne w kontekście lepszego krążenia krwi w tkankach, co dobrze wpływa na ich regenerację. Neoprenowy stabilizator stawu łokciowego Ligamax Elbow firmy REHA FUND został wykonany z wysokiej jakości surowca, który pozwala utrzymać optymalne parametry, jednocześnie nie prowadząc do nieprzyjemnych otarć naskórka. Warto zaznaczyć, że konstrukcja tej ortezy na łokieć jest otwarta. Nie będzie krępować Twojego poruszania się, co ma istotne znaczenie w kontekście codziennych czynności. Ten model jest zupełnie uniwersalny rozmiarowo. Z łatwością założysz go zarówno na prawą, jak i lewą rękę.

Hipoalergiczny stabilizator stawu łokciowego

Alergia zaliczana jest do chorób cywilizacyjnych, których na świecie znacznie przybywa. Jeśli cierpisz  na uczulenie skórne – związane z tworzywami sztucznymi, musisz bardzo starannie dobierać wyroby medyczne. Elastyczny stabilizator łokcia z pelotą Epimax firmy REHA FUND to orteza wyprodukowana z myślą o alergikach. Zastosowano tu surowce hipoalergiczne, które nie będą podrażniać Twojej skóry. Bardzo dobrze wpływają na przepuszczalność powietrza. Pozwalają pozbyć się również nadmiaru wilgoci. Podczas ruchu elastyczna tkanina „współpracuje” tutaj z wkładkami wykonanymi z silikonu. Stabilizator łokcia z pelotą Epimax tym samym masuje Twoje tkanki, łagodząc dolegliwości bólowe. Jest dostępny w pięciu rozmiarach, dlatego z pewnością znajdziesz optymalny egzemplarz dla siebie.

Zegarowa orteza stawu łokciowego

W skrajnym przypadku, gdy dochodzi do złamania stawu w łokciu lub jeśli masz za sobą poważną operację, trzeba rozejrzeć się za sprzętem rehabilitacyjnym o bardziej złożonej budowie. Zegarowa orteza stawu łokciowego T-Max Elbow firmy REHA FUND to wyrób medyczny doskonale zastępujący gips. Gwarantuje pełne unieruchomienie, jednocześnie zachowując dużą lekkość. Ortezę możesz dostosować pod względem długości w zakresie od 33 do 43 centymetrów. Konstrukcja opiera się na teleskopowej szynie, zapewniającej stabilizację. Uchwyt ortezy stawu łokciowego T-Max Elbow idealnie leży w dłoni. Całość regulowana jest praktycznymi rzepami, dzięki którym nie będziesz mieć problemów z dostosowaniem stabilizatora do swoich preferencji. Pas barkowy zapewni Ci zawieszenie ręki w odpowiedniej, bezpiecznej pozycji. Komfort użytkowania zapewnia naramiennik, nie uciskający nadmiernie skóry. Na czym polega zegar ortezy stawu łokciowego? Dzięki temu mechanizmowi możesz co 15 stopni modyfikować zakres ruchomości stawu. Wyprost sięga do 90 stopni. Rozmiar tego sprzętu rehabilitacyjnego jest uniwersalny, aczkolwiek poszczególne egzemplarze produkowane są z uwzględnieniem prawej lub lewej dłoni.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl