TYLKO SPRAWDZONY SPRZĘT | RZETELNA I FACHOWA OBSŁUGA | DARMOWA DOSTAWA OD 500 zł

Kup w przeciągu: 

13

[08.27,08.28,09.03,09.04,09.10,09.11,09.17,09.18,09.24,09.25]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dziś już nie wysyłamy

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Pas na brzuch i pas na przepuklinę jako wsparcie jamy brzusznej

W ofercie znajdują się zarówno pasy pooperacyjne brzuszne, jak i pooperacyjny pas brzuszny, zaprojektowane tak, aby zapewnić odpowiednie dopasowanie do ciała użytkownika. Elastyczny pas brzuszny jest wygodny w noszeniu na co dzień, a jego design uwzględnia potrzeby zarówno mężczyzn, jak i kobiet, co czyni go uniwersalnym rozwiązaniem wspomagającym leczenie i profilaktykę. Kluczowe jest, aby przed zakupem pasa brzusznego skonsultować się z lekarzem, co pozwoli na wybranie produktu najbardziej odpowiadającego indywidualnym potrzebom pacjenta. Wybór właściwego rozmiaru pasa brzusznego jest równie ważny, aby zapewnić maksymalną skuteczność i komfort użytkowania. Dzięki temu, pas na brzuch staje się nieocenionym wsparciem w codziennym funkcjonowaniu osób po zabiegach chirurgicznych oraz tych, którzy chcą aktywnie dbać o swoje zdrowie brzuszne.

Pasy na brzuch, pasy stomijne, pasy na przepuklinę, pasy po porodzie - sprawdź ofertę naszej hurtowni ortopedycznej!

Pasy na brzuch, pasy na przepuklinę, pasy stomijne, pasy poporodowe

Pas brzuszny 24cm Ventrimax firmy REHA FUND

Pas brzuszny 24cm Ventrimax firmy REHA FUND
Pas brzuszny 24cm Ventrimax firmy REHA FUND

Jednopanelowy pas brzuszny "24cm" to wykonany z elastycznej tkaniny wyrób medyczny, który wesprze Twoje mięśnie brzucha. Otwarta konstrukcja ułatwi Ci jego zakładanie i zdejmowanie. Stosowany pooperacyjne przeciwdziała powstawaniu przepuklin.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

75,00 zł

szt.

Pas brzuszny przewiewny 24cm Ventrimax Air firmy REHA FUND

Pas brzuszny przewiewny 24cm Ventrimax Air firmy REHA FUND
Pas brzuszny przewiewny 24cm Ventrimax Air firmy REHA FUND

Przewiewny pas na brzuch wykonany z elastycznej i przewiewnej tkaniny. Świetnie sprawdzi gdy potrzebujesz wsparcia mięśni brzucha. Otwarta budowa zapinana na rzep ułatwi Ci jego zakładanie i zdejmowanie. Stosowany pooperacyjne będzie przeciwdziałał powstawaniu przepuklin oraz powiększaniu się już obecnych.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

95,00 zł

szt.

Pas brzuszny stomijny Ventrimax Stoma firmy REHA FUND

Pas brzuszny stomijny  Ventrimax Stoma firmy REHA FUND
Pas brzuszny stomijny Ventrimax Stoma firmy REHA FUND

Pas stomijny brzuszny wykonany jest z elastycznej tkaniny kompresyjnej. Ustabilizuje przednie i boczne ściany Twojego brzucha oraz zapobiegnie nadmiernemu ich napięciu. Używanie pasa zmniejsza ból, pieczenie i swędzenie związane z podrażnieniem wokół stomii lub wzmożoną czynnością jelit. Jego regularne stosowanie zapobiega powstawaniu przepuklin okołostomijnych i stwarza optymalne warunki do usuwania treści jelitowej. Pas jest zapinany na rzep.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

95,00 zł

szt.

Pas przepuklinowy na pachwinę jednostronny AXILMAX firmy REHA FUND

Pas przepuklinowy na pachwinę jednostronny AXILMAX firmy REHA FUND
Pas przepuklinowy na pachwinę jednostronny AXILMAX firmy REHA FUND

Jest to produkt przeznaczony do wspomagania przepukliny pachwinowej zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Ogranicza zwiększanie się już istniejących przepuklin nie kwalifikujących się do operacji. Wykonany z elastycznej tkaniny kompresyjnej zapinanej na rzep, idealnie dopasuje się do Twojego Ciała. Pas wyposażony jest w wyjmowaną wkładkę pod pachwinę.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

85,00 zł

szt.

Pas przepuklinowy na pachwinę obustronny AXILMAX DUO firmy REHA FUND

Pas przepuklinowy na pachwinę obustronny AXILMAX DUO firmy REHA FUND
Pas przepuklinowy na pachwinę obustronny AXILMAX DUO firmy REHA FUND

Jest to wyrób medyczny przeznaczony do wspomagania przepukliny pachwinowej zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Ogranicza zwiększanie się już istniejących przepuklin nie kwalifikujących się do operacji. Elastyczna tkanina kompresyjna zapinana na rzep idealnie dopasuje się do Twojego Ciała. Pas wyposażony jest w wyjmowaną wkładkę pod pachwinę.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

95,00 zł

szt.

Pasy brzuszne, pas do stomii, pasy na przepuklinę – atuty

Gdy wybierasz pas brzuszny, na pewno zastanawiasz się, co wyróżnia poszczególne modele. Podobnie jak w przypadku każdego wyrobu medycznego mają one specyfikę dedykowaną konkretnym schorzeniom, czy urazom. Jaki pas brzuszny wybrać? Warto uwzględnić uznanego na rynku producenta. Poniżej prezentujemy mały przegląd wyselekcjonowanych przez nas produktów.

Jak odpowiednio dopasować pasy ortopedyczne brzucha

By dobrać odpowiedni rozmiar konieczne jest byś dokonał pomiaru obwodu talii – w przypadku pasów brzusznych i stomijnych oraz obwodu bioder w przypadku pasów pachwinowo-przepuklinowych. Musisz jednak pamiętać, że produkty elastyczne w trakcie noszenia mogą się rozciągać i przez to zatracać swoje właściwości. Dlatego idealnie by było, gdybyś wykonał pomiar bez dodatkowego luzu, ale pozostawiając niewielką przestrzeń na swobodny przepływ krwi.

Jakie są rodzaje pasów uciskowych na brzuch

Wyodrębniamy trzy główne typy zaopatrzenia medycznego tułowia i brzucha:

Pasy brzuszne

To elastyczne wyroby medyczne, które wspierają osłabione mięśnie brzucha oraz zapobiegają rozejściu się szwów operacyjnych. Wykonane z elastycznej tkaniny zagwarantują Ci stałą kompresję powłok brzusznych, dzięki czemu zniwelują uwypuklanie się przepuklin pępkowych, a także utrzymają na miejscu szwy operacyjne przyspieszając proces gojenia. Tu świetnie sprawdzą się Pas brzuszny Ventrimax i Pas na brzuch Ventrimax Air.

Pasy brzuszne stomijne

Są połączeniem klasycznego pasa brzusznego z elementami ułatwiającymi przymocowanie worka stomijnego. Mają za zadanie ustabilizować przednią i boczną ścianę brzucha oraz zminimalizować jego napięcie. Dzięki zastosowaniu elastycznej tkaniny zmniejszą dolegliwości bólowe oraz swędzenie wokół stomii. Dobrym przykładem takiego pasa jest Pas brzuszny stomijny Ventrimax Stoma.

Pasy pachwinowo-przepuklinowe

Elastyczne pasy z pelotą, które zapobiegną uwypuklaniu się przepuklin pachwinowych u mężczyzn lub przepuklin udowych u kobiet. Stosowane szczególnie, gdy Twoja przepuklina nie kwalifikuje się do zabiegu operacyjnego. Tu warto polecić Pas przepuklinowy na pachwinę jednostronny AXILMAX oraz Pas przepuklinowy na pachwinę obustronny AXILMAX DUO.

Pas przepuklinowy - pomoc przy przepuklinie

Pas przepuklinowy od MAGMAR stanowi nieocenione wsparcie dla osób zmagających się z przepukliną brzuszną, będąc skutecznym wyróbem medycznym. Jego głównym zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego wsparcia obrębu jamy brzusznej, co przyczynia się do zmniejszenia ryzyka przepukliny oraz pomaga w procesie leczenia już istniejących. Pas poporodowy oraz pas brzuszny poporodowy rekomendowane są szczególnie kobietom w okresie połogu, aby wspomóc proces powrotu mięśni brzucha do stanu sprzed ciąży. Zalety pasa brzusznego są nie do przecenienia: nie tylko wzmacnia mięśnie brzucha, ale też oferuje dodatkowe funkcje takie jak poprawa postawy czy ulga w bólu poprzez stabilizację dolnej części pleców.

Czas noszenia pasa brzusznego oraz ciągłe stosowanie tego produktu powinny być dostosowane do indywidualnych potrzeb i zaleceń specjalisty. Ważne jest, aby nosić pas brzuszny zgodnie z rekomendacjami, co zapewnia maksymalną efektywność i komfort użytkowania. Zakładanie pasa brzusznego jest proste i intuicyjne, co ułatwia codzienne funkcjonowanie, a elastyczny pas brzuszny zapewnia odpowiednie dopasowanie do ciała. Oddychający materiał, z którego wykonane są pasy pooperacyjne brzuszne, gwarantuje komfort noszenia przez cały dzień.

Przed zakupem pasa brzusznego warto skonsultować się z lekarzem, aby wybrać model najlepiej odpowiadający potrzebom pacjenta oraz ustalić dobór rozmiaru pasa brzusznego. Specjaliści często polecają korzystanie z tabeli rozmiarów pasa brzusznego, by zapewnić maksymalną efektywność i bezpieczeństwo użytkowania. Pas brzuszny damski, pas brzuszny wzmacniający oraz pooperacyjny pas brzuszny są dostępne w różnych wersjach, w tym jako pas brzuszny zamknięty czy pas zapinany, co umożliwia dopasowanie produktu do indywidualnych preferencji. Wybierając pasy brzuszne ortopedyczne, pamiętajmy, że jest to wyrób medyczny, którego użycie powinno być poprzedzone konsultacją z fachowcem, aby pas miał działanie wspomagające i był elementem wspierającym proces leczenia lub profilaktyki przepuklin.

Przewiewny pas na przepuklinę brzucha - który wybrać?

Noszenie pasa brzusznego na pewno skojarzyło Ci się na początku z pewnymi niedogodnościami. Producenci ciągle ulepszają wyroby medyczne, aby korzystanie z nich było jak najbardziej komfortowe. Pas brzuszny przewiewny 24 cm Ventrimax Air firmy Reha Fund powstał z myślą o Twojej skórze. Zwłaszcza w okresie letnim jego atutem jest produkt zapewniający swobodne przepuszczanie powietrza. Ten model pasa na brzuch uszyty został przy wykorzystaniu dwóch rozciągliwych fiszbin. Konstrukcja ta pozwala redukować przeciążenia, do których dochodzi we wrażliwym miejscu – odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Ponadto pas brzuszny Ventrimax Air nie roluje się, zapewniając wygodę przy poruszaniu się.

Pas po porodzie na brzuch

Ciąża to wyjątkowy okres, w którym szereg procesów w organizmie wywołuje rozmaite efekty, niestety również dolegliwości. Brzuch znacznie i szybko powiększa swoją objętość, stanowiąc dodatkowe obciążenie dla kręgów. To spore wyzwanie również dla rozciągających się tkanek mięśni. Ciążowy wysiłek sprawia, że mięśnie są mniej sprężyste i wytrzymałe. Powrót do formy spowalnia zwłaszcza cesarskie cięcie i konieczność założenia szwów. Pasy brzuszne po porodzie pozwalają ustabilizować tkanki. Uwypuklenie spowodowane ciążą szybciej wchłania się, a ryzyko rozstępów i przepukliny znacznie zmniejsza.

Zobacz również: Stabilizatory i ortezy ortopedyczne

Pas poporodowy po cesarskim cięciu

Niemal połowa dzieci w Polsce przychodzi na świat przy zastosowaniu cesarskiego cięcia. Po zabiegu warto zabezpieczyć się przed wystąpieniem przepukliny pooperacyjnej. Pas brzuszny 24 cm  Ventrimax firmy Reha Fund zalecany jest m.in. kobietom po porodzie. To wyrób medyczny wykonany z materiału kompresyjnego o znacznej rozciągliwości. Doskonale dostosowuje się do kształtu ciała, zabezpieczając narażone schorzeniem miejsca. Dzięki wygodnemu rzepowi, nie będziesz mieć problemów z założeniem i zdjęciem pasa brzusznego, pomimo dolegliwości związanych z wcześniejszym zabiegiem. Ten model wykorzystywany jest również podczas rehabilitacji po rozmaitych operacjach związanych z jamą brzuszną.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl