DARMOWA DOSTAWA JUŻ OD 300 zł

Kup w przeciągu: 

13

[08.27,08.28,09.03,09.04,09.10,09.11,09.17,09.18,09.24,09.25]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dziś już nie wysyłamy

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Dlaczego warto mieć pulsoksymetr w domu

Pulsoksymetr to niewielkie urządzenie, które mierzy nasycenie krwi tlenem (saturację) oraz puls. Jest stosowane m.in. w trakcie tlenoterapii. Podczas pandemii koronawirusa, pulsoksymetry zagościły w niejednej domowej apteczce. Pomagają na bieżąco monitorować stan zdrowia domowników. Dzięki szybkiemu i bezbolesnemu pomiarowi, w każdej chwili możesz sprawdzić bardzo ważne dla Twojego organizmu parametry.

Pulsoksymetry

Pulsoksymetr YK-81C na palec firmy REHA FUND

Pulsoksymetr YK-81C na palec firmy REHA FUND
Pulsoksymetr YK-81C na palec firmy REHA FUND

Pulsoksymetr YK-81C to urządzenie medyczne zakładane na palec, które w bardzo prosty i szybki sposób pozwala sprawdzić Ci zawartość tlenu we krwi (SpO2). Dzięki temu sprzętowi zmierzysz także swój puls (PR). To nieoceniona pomoc, kiedy przechodzisz domową tlenoterapię i korzystasz z koncentratora tlenu. Pomiar odbywa się zupełnie bezboleśnie. Pulsoksymetr to sprzęt medyczny niewielkich rozmiarów. W każdej chwili możesz mieć go przy sobie.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

79,00 zł

szt.

Pulsoksymetr na palec K1 dla dzieci firmy YONKER

Pulsoksymetr na palec K1 dla dzieci firmy YONKER
Pulsoksymetr na palec K1 dla dzieci firmy YONKER

Pulsoksymetr na palec K1 został zaprojektowany dla najmłodszych. To sprzęt medyczny o zmniejszonej komorze, pasującej dla dzieci od pierwszego do dwunastego roku życia. Pulsoksymetrem zmierzysz tętno i poziom wysycenia krwi tlenem. Urządzenie jest zaprogramowane, by sygnalizować dźwiękowo pomiar pulsu. Posiada opcje alertów, które uaktywniają się, gdy parametry tętna lub saturacji są niepokojące.  Możesz zrezygnować z dźwiękowych opcji alarmu. Nie musisz martwić się o dziecko, pomiar przebiega błyskawicznie i bezboleśnie.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

139,00 zł

szt.

Pulsoksymetr do pomiaru saturacji krwi - do czego służy?

Pulsoksymetr jest urządzeniem służącym do pomiaru saturacji krwi tlenem czyli zawartości tlenu we krwi tętniczej. W szpitalach na oddziałach OIOM stosuje się stacjonarne pulsoksymetry do stałego monitorowania natlenienia krwi. Wyposażone są w funkcję pamięci umożliwiającą zapis poziomu saturacji przez cały czas użytkowania aparatu. W warunkach domowych stosowane są pulsoksymetry napalcowe, które umożliwiają proste i szybkie monitorowanie wysycenia krwi tlenem.

Jak działa pulsoksymetr napalcowy?

Pulsoksymetr to małe urządzenie, które w sposób bezinwazyjny pozwali Ci na sprawdzenie nasycenia krwi tętniczej tlenem. Po włożeniu palca do komory aparatu na kolorowym wyświetlaczu pokazuje się przede wszystkim informacja o aktualnej wartości saturacji krwi i poziomie pulsu. Zasada działania tego urządzenia jest dość prosta. Podczas pomiaru urządzenie przepuszcza przez Twój palec promienie podczerwieni, które w zależności od stopnia wysycenia krwi tlenem przechodzą przez Twój palec wolniej lub szybciej. Na podstawie tego obliczana jest Twoja saturacja krwi tlenem. Zwykle pomiar wysycenia krwi cząsteczkami tlenu powinien trwać ok. 10-15 sekund i jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny.

Jak korzystać z pulsoksymetru napalcowego?

Pulsoksymetr napalcowy służy do bieżącego monitorowania stopnia nasycenia krwi tlenem. Wystarczy, abyś do komory urządzenia włożył jeden palec u ręki (najlepiej wskazujący) na parę sekund i wcisnął przycisk włącznika. W ciągu paru sekund pojawi się na ekranie aktualny poziom saturacji krwi tętniczej tlenem oraz puls. Po dokonaniu pomiaru należy odczekać ok. 10 sekund, aby wynik się ustabilizował, a następnie możesz zakończyć pomiar. Po wyjęciu palca z komory pulsoksymetr wyłączy się sam. W ciągu dnia, w razie potrzeby, możesz pomiar wykonać ponownie - tyle razy ile tylko uznasz to za właściwe - ale docelowo, aby kontrolować odpowiedni poziom nasycenia tlenem Twojej krwi wystarczy, abyś sprawdził poziom saturacji rano i wieczorem. Oprócz saturacji i pulsu na ekranie pojawi się jeszcze wskaźnik obrazujący puls, krzywa pletyzmograficzna oraz wskaźnik naładowania baterii. Krzywa pletyzmograficzna pokazuje swobodę przepływu krwi oraz w jakim stopniu zachodzi wsteczny przepływ krwi. Pulsoksymetr może pomóc w wykryciu ewentualnych nieprawidłowości w zmianach ciśnienia pomiędzy różnymi częściami ciała. Pamiętaj jednak, że jest to tylko wskazówka, a zauważając jakiekolwiek nieprawidłowości powinieneś udać się do lekarza, który może zlecić pełną pletyzmografię.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pulsoksymetru?

Na rynku masz do wyboru całą masę różnych pulsoksymetrów napalcowych. W pierwszej kolejności zwróć uwagę na zakres pomiaru saturacji krwi, który powinien się znajdować w przedziale ok 70-99% z błędem pomiaru nie większym niż ± 3%. W drugiej kolejności sprawdź zakres pomiaru pulsu, który powinien co najmniej znajdować się w przedziale 30 - 240 bpm z błędem pomiaru nie większym niż ± 2%. Warto również, abyś zwrócił uwagę na wyświetlacz - modele z kolorowym wyświetlaczem OLED zapewnią wyraźną prezentację wyniku tj. np. Pulsoksymetr napalcowy YK-81C. Bardzo ważnym elementem jest również przycisk włącznika, który nie powinien być wykonany z miękkiego materiału i nie wystawał ponad obudowę urządzenia. Taki włącznik jest narażony na działanie mechaniczne Twoich palców i może bardzo szybko ulec zniszczeniu. Pulsoksymetry napalcowe zwykle powinny być wyposażone również w małą smycz, aby uchronić aparat przed uszkodzeniem w razie przypadkowego upadku na podłogę. Wystarczy, abyś przed użyciem założył go sobie na szyję. Urządzenie tego typu zwykle działają na baterie. Dobrze by było, aby wybrany przez Ciebie model mógł na jednym komplecie baterii przepracować co najmniej 30 godzin, w przypadku gdyby pomiar trwał non stop. Pulsoksymetry zwykle mają również funkcje alarmów. Alarm zbyt niskiej saturacji oraz alarm zbyt wysokiego pulsu - warto, abyś wybrał model z tą funkcją która ostrzeże Cię w przypadku wystąpienia nieprawidłowości.

Jak interpretować wyniki pomiaru pulsoksymetrem (normy saturacji)

Pulsoksymetr spełnia zasadniczo tylko jedną funkcję. Pozwala Ci na bieżąco kontrolować jaki masz poziom tlenu we krwi. Jeżeli saturacja wyniesie 95% i więcej to znaczy, że jest prawidłowa. Jeżeli spadnie poniżej 90% skontaktuj się niezwłocznie z lekarzem, ponieważ jest to stan zagrażający zdrowiu i życiu i prawdopodobnie będziesz musiał skorzystać z koncentratora tlenu, aby poprawić swoją saturację.

Pulsoksymetr dla dzieci

Budowa pulsoksymetru z czujnikiem znajdującym się w komorze aparatu powoduje, że palce dzieci mogą być zbyt małe, aby sięgnąć do czujnika. W takim przypadku stosuje się specjalne pulsoksymetry dla dzieci jak np. Pulsoksymetr dla dzieci K1, które mają mniejsze rozmiary i umożliwiają dokonanie pomiaru saturacji krwi tlenem u dzieci. Model K1 jest przeznaczony dla dzieci od 2 roku życia. Dla noworodków i dzieci do 2 lat stosuje się specjalne pulsoksymetry z czujnikiem podłączanym do oddzielnego aparatu. Końcówka czujnika jest wyposażona w wąski pasek, który można nałożyć na dowolny palec dziecka. Pulsoksymetry dla dzieci działają tak samo jak pulsoksymetry dla dorosłych. Model K1 natomiast wyróżnia się wewnętrzną baterią wielokrotnego ładowania zakończoną portem USB.

Jeżeli masz jakieś pytania chętnie na nie odpowiemy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl