TYLKO SPRAWDZONY SPRZĘT | RZETELNA I FACHOWA OBSŁUGA | DARMOWA DOSTAWA OD 500 zł

Kup w przeciągu: 

13

[08.27,08.28,09.03,09.04,09.10,09.11,09.17,09.18,09.24,09.25]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dziś już nie wysyłamy

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Dlaczego warto mieć pulsoksymetr w domu ?

Posiadanie w domu pulsoksymetru prostego do użytku jest nieocenione, szczególnie w czasach, gdy dbanie o zdrowie stało się priorytetem. To urządzenie do mierzenia poziomu tlenu w krwi oraz pulsu umożliwia szybką i bezbolesną ocenę kluczowych parametrów zdrowotnych, co jest niezwykle ważne nie tylko podczas tlenoterapii, ale i w codziennej kontroli stanu zdrowia. Używanie pulsoksymetru w domowych warunkach umożliwia wczesne wykrycie niskiego poziomu tlenu w krwi, co może być sygnałem potrzeby konsultacji medycznej. Z uwagi na prostotę obsługi i dostępność, kupno pulsoksymetru wydaje się być rozsądną inwestycją w zdrowie domowników. Dodatkowo, modele z czujnikiem ciągłego pomiaru lub pulsoksymetrem ze stacją dokującą oferują jeszcze większą wygodę i dokładność pomiarów. W obliczu zagrożeń zdrowotnych, jakie niesie za sobą m.in. pandemia koronawirusa, polecamy pulsoksymetr jako niezbędne urządzenie w każdej domowej apteczce, które pomaga na bieżąco monitorować i reagować na ewentualne niskie saturacje krwi, zapewniając spokój umysłu i bezpieczeństwo.

 

Pulsoksymetry

Pulsoksymetr YK-81C na palec firmy REHA FUND

Pulsoksymetr YK-81C na palec firmy REHA FUND
Pulsoksymetr YK-81C na palec firmy REHA FUND

Pulsoksymetr YK-81C to urządzenie medyczne zakładane na palec, które w bardzo prosty i szybki sposób pozwala sprawdzić Ci zawartość tlenu we krwi (SpO2). Dzięki temu sprzętowi zmierzysz także swój puls (PR). To nieoceniona pomoc, kiedy przechodzisz domową tlenoterapię i korzystasz z koncentratora tlenu. Pomiar odbywa się zupełnie bezboleśnie. Pulsoksymetr to sprzęt medyczny niewielkich rozmiarów. W każdej chwili możesz mieć go przy sobie.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

79,00 zł

szt.

Pulsoksymetr na palec K1 dla dzieci firmy YONKER

Pulsoksymetr na palec K1 dla dzieci firmy YONKER
Pulsoksymetr na palec K1 dla dzieci firmy YONKER

Pulsoksymetr na palec K1 został zaprojektowany dla najmłodszych. To sprzęt medyczny o zmniejszonej komorze, pasującej dla dzieci od pierwszego do dwunastego roku życia. Pulsoksymetrem zmierzysz tętno i poziom wysycenia krwi tlenem. Urządzenie jest zaprogramowane, by sygnalizować dźwiękowo pomiar pulsu. Posiada opcje alertów, które uaktywniają się, gdy parametry tętna lub saturacji są niepokojące.  Możesz zrezygnować z dźwiękowych opcji alarmu. Nie musisz martwić się o dziecko, pomiar przebiega błyskawicznie i bezboleśnie.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

139,00 zł

szt.

Pulsoksymetr do pomiaru saturacji krwi - do czego służy?

Pulsoksymetr medyczny jest niezastąpionym urządzeniem w dziedzinie monitorowania stanu zdrowia, zarówno w placówkach medycznych, jak i w domowym zaciszu. Urządzenie to umożliwia precyzyjny pomiar pulsu oraz zakresu pomiaru saturacji krwi tlenem, co jest kluczowe dla oceny efektywności oddychania i ogólnego stanu pacjenta. W szpitalach wykorzystuje się głównie pulsoksymetry stacjonarne, które dzięki funkcji pamięci pozwalają na ciągłe monitorowanie saturacji oraz wartości pulsu. Dla osób potrzebujących kontroli poza szpitalem, idealnym rozwiązaniem jest pulsoksymetr przenośny lub pulsoksymetr nadgarstkowy, które charakteryzują się łatwością użycia i mobilnością. Profesjonalny pulsoksymetr wyposażony w czujnik pulsu umożliwia dokładny pomiar pulsu oraz saturacji (SpO2), co jest fundamentem w diagnozowaniu i monitorowaniu stanów wymagających szczególnej uwagi. Jakość pulsoksymetrów medycznych ma bezpośredni wpływ na precyzję pomiarów, dlatego wybór odpowiedniego urządzenia jest kluczowy dla zapewnienia najlepszej opieki.

Jak działa pulsoksymetr napalcowy ?

Pulsoksymetr to małe urządzenie, które w sposób bezinwazyjny pozwali Ci na sprawdzenie nasycenia krwi tętniczej tlenem. Po włożeniu palca do komory aparatu na kolorowym wyświetlaczu pokazuje się przede wszystkim informacja o aktualnej wartości saturacji krwi i poziomie pulsu. Zasada działania tego urządzenia jest dość prosta. Podczas pomiaru urządzenie przepuszcza przez Twój palec promienie podczerwieni, które w zależności od stopnia wysycenia krwi tlenem przechodzą przez Twój palec wolniej lub szybciej. Na podstawie tego obliczana jest Twoja saturacja krwi tlenem. Zwykle pomiar wysycenia krwi cząsteczkami tlenu podczas tlenoterapii powinien trwać ok. 10-15 sekund i jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny.

Jak korzystać z pulsoksymetru napalcowego?

Pulsoksymetr napalcowy służy do bieżącego monitorowania stopnia nasycenia krwi tlenem. Wystarczy, abyś do komory urządzenia włożył jeden palec u ręki (najlepiej wskazujący) na parę sekund i wcisnął przycisk włącznika. W ciągu paru sekund pojawi się na ekranie aktualny poziom saturacji krwi tętniczej tlenem oraz puls. Po dokonaniu pomiaru należy odczekać ok. 10 sekund, aby wynik się ustabilizował, a następnie możesz zakończyć pomiar. Po wyjęciu palca z komory pulsoksymetr wyłączy się sam. W ciągu dnia, w razie potrzeby, możesz pomiar wykonać ponownie - tyle razy ile tylko uznasz to za właściwe - ale docelowo, aby kontrolować odpowiedni poziom nasycenia tlenem Twojej krwi wystarczy, abyś sprawdził poziom saturacji rano i wieczorem. Oprócz saturacji i pulsu na ekranie pojawi się jeszcze wskaźnik obrazujący puls, krzywa pletyzmograficzna oraz wskaźnik naładowania baterii. Krzywa pletyzmograficzna pokazuje swobodę przepływu krwi oraz w jakim stopniu zachodzi wsteczny przepływ krwi. Pulsoksymetr może pomóc w wykryciu ewentualnych nieprawidłowości w zmianach ciśnienia pomiędzy różnymi częściami ciała. Pamiętaj jednak, że jest to tylko wskazówka, a zauważając jakiekolwiek nieprawidłowości powinieneś udać się do lekarza, który może zlecić pełną pletyzmografię.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pulsoksymetru?

Na rynku masz do wyboru całą masę różnych pulsoksymetrów napalcowych. W pierwszej kolejności zwróć uwagę na zakres pomiaru saturacji krwi, który powinien się znajdować w przedziale ok 70-99% z błędem pomiaru nie większym niż ± 3%. W drugiej kolejności sprawdź zakres pomiaru pulsu, który powinien co najmniej znajdować się w przedziale 30 - 240 bpm z błędem pomiaru nie większym niż ± 2%. Warto również, abyś zwrócił uwagę na wyświetlacz - modele z kolorowym wyświetlaczem OLED zapewnią wyraźną prezentację wyniku tj. np. Pulsoksymetr napalcowy YK-81C. Bardzo ważnym elementem jest również przycisk włącznika, który nie powinien być wykonany z miękkiego materiału i nie wystawał ponad obudowę urządzenia. Taki włącznik jest narażony na działanie mechaniczne Twoich palców i może bardzo szybko ulec zniszczeniu. Pulsoksymetry napalcowe zwykle powinny być wyposażone również w małą smycz, aby uchronić aparat przed uszkodzeniem w razie przypadkowego upadku na podłogę. Wystarczy, abyś przed użyciem założył go sobie na szyję. Urządzenie tego typu zwykle działają na baterie. Dobrze by było, aby wybrany przez Ciebie model mógł na jednym komplecie baterii przepracować co najmniej 30 godzin, w przypadku gdyby pomiar trwał non stop. Pulsoksymetry zwykle mają również funkcje alarmów. Alarm zbyt niskiej saturacji oraz alarm zbyt wysokiego pulsu - warto, abyś wybrał model z tą funkcją która ostrzeże Cię w przypadku wystąpienia nieprawidłowości.

Jak interpretować wyniki pomiaru pulsoksymetrem (normy saturacji)

Pulsoksymetr spełnia zasadniczo tylko jedną funkcję. Pozwala Ci na bieżąco kontrolować jaki masz poziom tlenu we krwi. Jeżeli saturacja wyniesie 95% i więcej to znaczy, że jest prawidłowa. Jeżeli spadnie poniżej 90% skontaktuj się niezwłocznie z lekarzem, ponieważ jest to stan zagrażający zdrowiu i życiu i prawdopodobnie będziesz musiał skorzystać z koncentratora tlenu, aby poprawić swoją saturację.

Pulsoksymetr dla dzieci

Budowa pulsoksymetru z czujnikiem znajdującym się w komorze aparatu powoduje, że palce dzieci mogą być zbyt małe, aby sięgnąć do czujnika. W takim przypadku stosuje się specjalne pulsoksymetry dla dzieci jak np. Pulsoksymetr dla dzieci K1, które mają mniejsze rozmiary i umożliwiają dokonanie pomiaru saturacji krwi tlenem u dzieci. Model K1 jest przeznaczony dla dzieci od 2 roku życia. Dla noworodków i dzieci do 2 lat stosuje się specjalne pulsoksymetry z czujnikiem podłączanym do oddzielnego aparatu. Końcówka czujnika jest wyposażona w wąski pasek, który można nałożyć na dowolny palec dziecka. Pulsoksymetry dla dzieci działają tak samo jak pulsoksymetry dla dorosłych. Model K1 natomiast wyróżnia się wewnętrzną baterią wielokrotnego ładowania zakończoną portem USB.

Jeżeli masz jakieś pytania do magmarmedyczny.pl chętnie na nie odpowiemy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl