TYLKO SPRAWDZONY SPRZĘT | RZETELNA I FACHOWA OBSŁUGA | DARMOWA DOSTAWA OD 500 zł

Kup w przeciągu: 

13

[08.27,08.28,09.03,09.04,09.10,09.11,09.17,09.18,09.24,09.25]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dziś już nie wysyłamy

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Wózek inwalidzki cena i jaki wybrać

Wybór najbardziej funkcjonalnego wózka inwalidzkiego nie jest łatwą decyzją, gdy dokonujesz go po raz pierwszy. Przy selekcji odpowiedniego sprzętu warto uwzględnić stopień aktywności, czas użytkowania i niezbędne funkcjonalności ułatwiające codzienne czynności. Waga i rozmiar wózka inwalidzkiego, szerokość wózka inwalidzkiego rodzaj kół, możliwość składania i transportowania również odgrywają niebagatelną rolę. W naszym sklepie znajdziesz wózki inwalidzkie aluminiowe i stalowe w przystępnej cenie.

Wózki inwalidzkie

Wózek inwalidzki stalowy Cruiser 1 RF-1 firmy REHA FUND

Wózek inwalidzki stalowy Cruiser 1 RF-1 firmy REHA FUND
Wózek inwalidzki stalowy Cruiser 1 RF-1 firmy REHA FUND

Stalowy wózek inwalidzki CRUISER 1 firmy REHA FUND to niezawodny i uniwersalny model, który idealnie sprawdzi się jeżeli szukasz prostego w konstrukcji ale jednocześnie funkcjonalnego i sprawdzonego wózka inwalidzkiego w przystępnej cenie. Ten wózek inwalidzki charakteryzuje szeroka gama dostępnych w standardzie szerokości siedziska i kolorów dlatego jesteśmy przekonani, że znajdziesz to czego szukasz. Wózek posiada więcej niż tylko podstawowe funkcje i regulacje, dlatego idealnie sprawdzi się zarówno dla osób potrzebujących wózka chwilowo w okresie rekonwalescencji, jaki i również w długim użytkowaniu zarówno przez seniorów, jak i osoby niepełnosprawne. Dodatkowo wózek można wyposażyć w podnóżki unoszone do poziomu.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

679,00 zł

Wózek inwalidzki lekki, stalowy Cruiser 2 RF-2 firmy REHA FUND

Wózek inwalidzki lekki, stalowy Cruiser 2 RF-2 firmy REHA FUND
Wózek inwalidzki lekki, stalowy Cruiser 2 RF-2 firmy REHA FUND

Lekki, stalowy wózek inwalidzki CRUISER 2 firmy REHA FUND to świetne rozwiązanie jeżeli szukasz wózka stalowego ponad standard. Po pierwsze wózek ten jest wyjątkowo lekki jak na wózek stalowy. Po drugie, i równie istotne, producent nie szczędził czasu na dopracowanie szczegółów wyposażenia tego modelu oraz pomyślał o wielu funkcjonalnościach już w standardzie. Niech przykładem będą chociażby regulacja środka ciężkości czy też wysokości wózka lub wzmacniane podłokietniki. Dodatkowo w opcji model ten może posiadać hamulce dla asystenta, koła antywywrotne oraz uchwyt na kule. Jeżeli można mówić o jakimś standardzie wózków, ten model zdecydowanie wybija się ponad to, zachowując przy tym ładny design. 

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

849,00 zł

Wózek inwalidzki aluminiowy Cruiser Active RF-3 firmy REHA FUND

Wózek inwalidzki aluminiowy Cruiser Active RF-3 firmy REHA FUND
Wózek inwalidzki aluminiowy Cruiser Active RF-3 firmy REHA FUND

Uniwersalny wózek inwalidzki aluminiowy Cruiser Active firmy REHA FUND to pierwszy z wózków aluminiowych jaki proponuje firma REHA FUND w swojej ofercie, co nie znaczy, że wyposażony tylko w podstawowe funkcjonalności.  Niezawodność i prosta oraz pewna konstrukcja, która przyświeca marce wózków CRUISER ma zastosowanie również i do tego modelu. Wózek jest lekki (od 13,3 kg) co w połączeniu z kołami na szybkozłącze i składanym oparciem zdecydowanie nabiera znaczenia gdy będziesz chciał go gdzieś przewieźć. Co równie ważne ten model posiada już w standardzie hamulce dla asystenta oraz koła antywywrotne, co zwiększy Twoje bezpieczeństwo jeżeli korzystasz z pomocy asystenta. W opcji możesz również dobrać 3-stopniowo regulowany zagłówek. Ten wózek to doskonałe rozwiązanie jeżeli szukasz wózka lekkiego i łatwego w transporcie.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

1 399,00 zł

Lekki wózek inwalidzki aluminiowy CRUISER ACTIVE 2 RF-4 firmy REHA FUND

Lekki wózek inwalidzki aluminiowy CRUISER ACTIVE 2 RF-4 firmy REHA FUND
Lekki wózek inwalidzki aluminiowy CRUISER ACTIVE 2 RF-4 firmy REHA FUND

Komfortowy i lekki aluminiowy wózek inwalidzki CRUISER ACTIVE 2 firmy REHA FUND z możliwością dostosowania dla amputantów to synonim funkcjonalności i wygody. Producent w standardzie zapewnia wyposażenie pozwalające na łatwy transport i przechowywanie wózka tj. składane oparcie czy koła na szybkozłączach. Dodatkowe funkcjonalności takie jak regulacja wysokości wózka, hamulce dla asystenta, regulacja wysokości podłokietników, pas biodrowy czy też dołączana poduszka przeciwodleżynowa to tylko niektóre atuty tego modelu. Możliwość cofnięcia środka ciężkości zapewnia bezpieczne korzystanie z wózka również osobom po amputacji jednej lub dwóch kończyn dolnych ograniczając jego wywrotność. Co niewiarygodne przy tym wszystkim wózek waży tylko 16kg. Do tego modelu możesz również zamówić zagłówek regulowany 3-stopniowo. Jeżeli szukasz wózka aluminiowego, który zapewni Ci maksymalny komfort korzystania, intuicyjne funkcjonalności o których dużo osób nawet by nie pomyślało, a do tego będzie jeszcze wyjątkowo lekki to trafiłeś idealnie.  

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

1 499,00 zł

Aktywny wózek inwalidzki aluminiowy CRUISER ACTIVE 3 RF-5 firmy REHA FUND

Aktywny wózek inwalidzki aluminiowy CRUISER ACTIVE 3 RF-5 firmy REHA FUND
Aktywny wózek inwalidzki aluminiowy CRUISER ACTIVE 3 RF-5 firmy REHA FUND

Wózek inwalidzki aluminiowy CRUISER ACTIVE 3 firmy REHA FUND to coś więcej niż tylko wózek dla osób aktywnych. To wyrażenie Twojego stylu. To obraz Twojej niezależności i determinacji. Tu nie ma miejsca na niedociągnięcia – po prostu musi być wszystko czego potrzebujesz. Hamulce bębnowe, regulacja kąta nachylenia oparcia, podłokietników, środka ciężkości, kąta nachylenia wózka, wysokości wózka, długości podnóżków czy kąta nachylenia platformy podnóżka – w tym wózku masz to w standardzie. Tak, wiemy, że to robi wrażenie ale to nie koniec. Amortyzatory kół przednich – proszę  bardzo, hamulce bębnowe- nie ma sprawy, zdejmowana tapicerka – załatwione. A co więcej do tego modelu możesz dobrać w opcji podnóżki unoszone do poziomu oraz zagłówek regulowany 3-stopniowoKonsekwencja, praktyczność, niezłomność i brak kompromisów – jeżeli taki jest Twój charakter ten wózek jest właśnie dla Ciebie.

Dostępność: tymczasowo niedostępny

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

2 099,00 zł

Standardowy wózek inwalidzki specjalny leżakowy firmy Assure Medical

Standardowy wózek inwalidzki specjalny leżakowy firmy Assure Medical
Standardowy wózek inwalidzki specjalny leżakowy firmy Assure Medical

Wózek inwalidzki z odchylanym oparciem i unoszonymi do poziomu podnóżkami to doskonałe rozwiązanie dla tetraplegików, osób z dużym niedowładem kończyn dolnych i/lub górnych oraz osób mających problem z utrzymaniem stabilnej postawy ciała przez dłuższy czas w pozycji siedzącej. W tym modelu producent postawił na prostą i niezawodną konstrukcję oraz funkcjonalności, które pomogą Ci zajmować się Twoim podopiecznym. Możliwość odchylenia przedłużonego oparcia przez asystenta w zakresie 0- 90° to duży komfort dla Twojego podopiecznego w szczególności, że większość wózków konkurencji nie posiada, aż takiego szerokiego zakresu regulacji. Dodatkowo podnóżki podnoszone do poziomu dobrze stabilizują nogi i pozwalają przyjąć komfortową pozycję bez zbędnych napięć ciała. Jeżeli szukasz prostego wózka z niezawodną konstrukcją, który pozwoli na przebywanie Twojemu podopiecznemu w pozycji leżącej zgodnie z jego potrzebami bez przymusu schodzenia z niego – już znalazłeś.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

1 599,00 zł

Jak wybrać odpowiedni wózek inwalidzki

Najprościej mówiąc wózek inwalidzki to krzesło na kółkach, o czym najpewniej doskonale wiesz i nie musimy tego tłumaczyć. Warto jednak zagłębić się trochę bardziej w klasyfikację wózków inwalidzkich, ich funkcjonalności i przeznaczenie ponieważ nie jest obojętne jaki wózek inwalidzki wybierzesz. Wózki inwalidzkie to wyroby medyczne wykonywane seryjnie, co z reguły oznacza, że są produkowane ze góry określonymi parametrami i funkcjonalnościami wśród których możesz wybrać te, najbardziej odpowiadające Twoim preferencjom. Dlatego warto, abyś przed zakupem wózka inwalidzkiego zwrócił uwagę na takie obszary jak:

 • przeznaczenie wózka inwalidzkiego - np. czy jest to wózek przeznaczony do samodzielnego poruszania się czy raczej dla asystenta, czy jest przeznaczony dla osób aktywnych czy też o znacznie ograniczonej samodzielności,
 • możliwość skonfigurowania parametrów wózka inwalidzkiego - czy wózek ma opcję dobrania wszystkich parametrów, które Cię interesują jak np. szerokości i głębokości siedziska, wysokości i kąta nachylenia oparcia, wysokości podłokietników, kąta nachylenia siedziska, kąta nachylenia kół czy rodzaju kół itp.
 • funkcjonalności wózka inwalidzkiego - czy ma np. regulację środka ciężkości, regulację podłokietników, regulację długości podnóżków i kąta nachylenia platformy podnóżka, czy możesz wyregulować docisk blokady kół lub też jego wysokość od podłoża,
 • akcesoria wózka inwalidzkiego - czy ma np. uchwyt na kule, hamulce dla asystenta, a może jest Ci potrzebny uchwyt na kroplówkę lub też podnóżek unoszony do poziomu, a może poduszka przeciwodleżynowa.

Wszystkie te obszary wymagają przemyślenia i dobrania takiego wózka, który będzie spełniał Twoje oczekiwania na co dzień. Zdecydowanie warto żebyś zapamiętał, że to wózek ma być dobrany do Twoich potrzeb, a nie Ty do wózka. Musisz czuć się w nim komfortowo bo będzie to miało potem ogromny wpływ na Twoje późniejsze codzienne samopoczucie. Chętnie pomożemy Ci dobrać odpowiedni wózek jeżeli nie wiesz na co się zdecydować.

Rodzaje wózków inwalidzkich

Wózki możemy sklasyfikować według różnych kryteriów, a te najbardziej popularne pokazujemy pod spodem.

Klasyfikacja wózków ze względu na ich budowę, przeznaczenie i zakres funkcjonalności:

 • wózki inwalidzkie standardowe - przeznaczone najczęściej do korzystania krótkoterminowego w okresie rehabilitacji, w placówkach medycznych do przewożenia pacjentów lub dla osób mało aktywnych czy też seniorów,
 • wózki inwalidzkie lekkie (aluminiowe) standardowe - z przeznaczeniem podobnym jak wśród wózków inwalidzkich standardowych z tym, że ich waga jest mniejsza dzięki czemu łatwiej je przenosić np. po schodach lub przewieźć samochodem,
 • wózki inwalidzkie lekkie półaktywne - chrakteryzujące się większą możliwością wyboru odpowiednich parametrów jak np. głębokość siedziska, czy wysokość oparcia oraz posiadające większą funkcjonalność aniżeli wózki inwalidzkie aluminiowe standardowe,
 • wózki inwalidzkie aktywne - super lekkie, przeznaczone dla osób aktywnych, zwykle z dużą możliwością różnych konfiguracji parametrów ale bez bogatego wyposażenia pozwalając użytkownikowi na jak największą samodzielność i swobodę ruchów,
 • wózki inwalidzkie sportowe - specjalny rodzaj wózków aktywnych dostosowanych do uprawiania sportu przez osoby niepełnosprawne, zwykle wytrzymalsze i bardziej zwrotne,
 • wózki aktywne stabilizujące - wózki zwykle z przedłużonym oparciem, możliwością odchylenia oparcia do pozycji pół- lub całkowicie leżącej, często z podnóżkami podnoszonymi do poziomu i możliwością wyboru różnych stabilizatorów, są najczęściej przeznaczone dla osób o znacznym stopniu niepełnosprawności ruchowej,
 • wózki inwalidzkie elektryczne - wózki o napędzie elektrycznym poczynając od tych przypominających zwykły wózek inwalidzki, a kończąc na bardzo skompilowanych konstrukcjach, gdzie nie zabraknie windy siedziska czy też np. sterowania głosem.

Klasyfikacja wózków zgodnie z podziałem Narodowego Funduszu Zdrowia:

 • wózek inwalidzki ręczny,
 • wózek inwalidzki dziecięcy,
 • wózek inwalidzki wykonany ze stopów lekkich z systemem szybkiego demontażu kół, składany, dla osób samodzielnie poruszających się na wózku,
 • wózek inwalidzki specjalny (np. wózek inwalidzki o napędzie elektrycznym, wózek stabilizujący plecy i głowę, wózek z funkcją pionizacji), z wyłączeniem wózka inwalidzkiego toaletowego.1

I tu niestety oprócz wyżej wymienionych kryteriów nie da się konkretnie rozpisać charakterystyki wózków refundowanych przez NFZ, ponieważ klasyfikacja do odpowiedniej grupy zależy w dużej mierze od tego, w jaki sposób konkretny sklep medyczny sklasyfikował dany wózek w swojej umowie z NFZ, oczywiście spełniając wyżej wymienione warunki. Podpowiemy Ci jednak na co należy zwrócić uwagę przy wyborze wózka inwalidzkiego zgodnie z klasyfikacją NFZ.

Wózek inwalidzki ręczny

Do tej grupy należą głównie ręczne wózki inwalidzkie standardowe z podstawowymi możliwościami konfiguracji parametrów. Wózki z tego rodzaju powinny mieć możliwość co najmniej wyboru odpowiedniej szerokości siedziska. Szerokość siedziska powinieneś dobrać według następującego wzoru szerokość wózka = szerokość bioder + 1 do 3cm. Oznacza to, że wózek powinien być szerszy od Twoich bioder o co najmniej 1cm i nie większy niż 3cm. Dzięki czemu będziesz mógł usiąść na niego w grubszym ubraniu np. w zimę, ale wciąż pozwoli Ci zachować odpowiednią pozycję siedzącą bez potrzeby zginania się na bok. Standardowy wózek inwalidzki stalowy powinien mieć również możliwość wyboru tylnych kół: pełne - lepsze do pomieszczeń i pneumatyczne - lepsze w terenie. Kolejne minimum to możliwość regulacji długości podnóżków - powinieneś je móc tak wyregulować, aby Twoje uda opierały się pewnie na tapicerce wózka. W wyposażeniu powinny znaleźć się również blokady kół, które są niezbędne przy wsiadaniu i wstawaniu z wózka  lub przydadzą się jeżeli będziesz chciał zatrzymać wózek na niepewnym podłożu i oderwać ręce . A skoro już o tym piszemy, to odchylane boczki ułatwiające wsiadanie i schodzenie z wózka też powinny znaleźć się w standardzie. Nie musimy chyba już dodawać, że wózek powinien być składany. To o czym piszemy to absolutne minimum, jednak wiele modeli wózków oferuje bogatsze możliwości konfiguracji i wyposażenia jak np. wózek CRUISER 1 czy też wózek inwalidzki CRUISER 2.

Wózek inwalidzki aluminiowy

Oprócz tego co napisaliśmy, w przypadku wózka inwalidzkiego ręcznego, jak sama nawa tej kategorii wskazuje wózek powinien być wykonany ze stopów lekkich, a istotnym parametrem jest tutaj jego waga własna. Lekkie wózki inwalidzkie bez wyposażenia dodatkowego nie powinny ważyć więcej niż 15 kg, a dla wózków aktywnych waga powinna zejść poniżej 10 kg. Jest jednak od tego wyjątek - jeżeli wózki posiadają dodatkowe wyposażenie jak np. hamulce dla asystenta, czy dodatkowa tapicerka nie ma się co dziwić, że waga może dochodzić do 16 czy nawet 18 kg. Natomiast w przypadku aluminiowych wózków inwalidzkich zdecydowanie opcje możliwych konfiguracji powinny być większe, jak chociażby możliwość regulacji kąta nachylenia oparcia, możliwość regulacji kąta nachylenia platformy podnóżka, czy też środka ciężkości. Od podstawowego wyposażenia wózka aluminiowego również możesz oczekiwać więcej jak np. poduszka przeciwodleżynowa w standardzie, pasy biodrowe czy też hamulce dla asystenta. Takie możliwości oferuje producent lekkiego wózka inwalidzkiego CRUISER ACTIVE 2 i wózka inwalidzkiego aluminiowego CRUISER ACTIVE 3.

Wózek inwalidzki specjalny

To specjalistyczny wózek inwalidzki, który przede wszystkim ma zapewnić jak największy komfort i stabilizację tak jak wózek inwalidzki specjalny CRUISER COMFORT 1. Zwykle od takiego wózka oprócz tego co oferuje wózek inwalidzki ręczny, powinieneś dodatkowo oczekiwać odchylanego oparcia, stabilizacji głowy oraz podnóżków unoszonych do poziomu. Często również takie modele posiadają różnego rodzaju stabilizatory tj. np. peloty boczne, klin między nogi czy też zagłówek anatomiczny.

Oferta wózków inwalidzkich naszego sklepu medycznego

W ofercie naszego sklepu medycznego znajdziesz wszystkie modele wózków inwalidzkich opisane powyżej z różnymi możliwościami konfiguracji, a przy każdej pozycji możesz sprawdzić ile kosztuje wózek inwalidzki. Jeżeli jednak nie jesteś pewien jakie parametry, funkcjonalności czy wyposażenie będzie najlepiej odpowiadało Twoim oczekiwaniom chętnie Ci doradzimy.

1Obwieszczenie Ministra Zdrowia z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl