TYLKO SPRAWDZONY SPRZĘT | RZETELNA I FACHOWA OBSŁUGA | DARMOWA DOSTAWA OD 500 zł

Kup w przeciągu: 

13

[08.27,08.28,09.03,09.04,09.10,09.11,09.17,09.18,09.24,09.25]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dziś już nie wysyłamy

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Ortezy barku i temblaki, czyli stabilizacja po złamaniach i urazach ręki

Ortezy barku i temblaki stanowią niezbędny element wyposażenia medycznego w przypadku urazów i złamań kończyny górnej, oferując skuteczną stabilizację oraz ulgę dla poszkodowanej części ciała. Wśród sprzętu ortopedycznego przeznaczonego do leczenia i rehabilitacji obręczy barkowej wyróżniamy różnorodne produkty medyczne, takie jak temblaki na szyję, stabilizatory ortopedyczne czy specjalistyczne ortezy ręki, które pomagają utrzymać rękę stabilną i wspierają proces leczenia. W przypadku urazów barku lub złamania kości, ważne jest, aby wybrać wyrób medyczny o odpowiednim rozmiarze oraz wykonany z oddychającej włókniny, co zapewni komfort noszenia i skuteczność terapii.

Ortezy na bark, stabilizatory barku, temblaki na rękę, temblaki dla dziecka - wszystko znajdziesz w naszym sklepie ortopedycznym!

Ortezy na bark, stabilizatory barku, temblaki na rękę, temblaki dla dziecka

Temblak siatkowy firmy REHA FUND

Temblak siatkowy firmy REHA FUND
Temblak siatkowy firmy REHA FUND

Temblak siatkowy na rękę wykonany jest z przewiewnej tkaniny siatkowej. Zapewni Ci podtrzymanie oraz unieruchomienie kończyny górnej, jednocześnie pozwalając na dobrą cyrkulację powietrza. Specjalnie zaprojektowany profil, regulowana taśma naramienna oraz miękki naramiennik zwiększą Twój komfort użytkowania.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

55,00 zł

szt.

Temblak kończyny górnej firmy REHA FUND

Temblak kończyny górnej firmy REHA FUND
Temblak kończyny górnej firmy REHA FUND

Temblak na rękę idealnie nada się do podtrzymania oraz unieruchomienia Twojej ręki. Specjalnie wyprofilowany kształt oraz gama rozmiarowa ma za zadanie ułatwić dopasowanie produktu do Twojego ciała. Regulowana taśma naramienna oraz miękki naramiennik zwiększą Twój komfort użytkowania, a zastosowana tkanina ułatwi Ci utrzymanie temblaka w czystości.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

55,00 zł

szt.

Orteza na ramię i bark HUMEROMAX typu Dessault firmy REHA FUND

Orteza na ramię i bark HUMEROMAX typu Dessault firmy REHA FUND
Orteza na ramię i bark HUMEROMAX typu Dessault firmy REHA FUND

Orteza stawu barkowego "HUMEROMAX" typu Dessault często zastępuje gips. Wyposażona w taśmy rzepowe ułatwiające zakładanie i zdejmowanie, obejmuje tułów i ramię, stabilizując je od barku do łokcia. Przednia kieszeń na zatrzask jest przeznaczona do przechowywania drobiazgów. Jest stosowana przy zwichnięciach stawu barkowego oraz ostrych zespołach bólowych, zapewniając stabilizację po operacji, wspierając proces rekonwalescencji i powrót do pełnej sprawności.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

145,00 zł

szt.

Pas obojczykowy Ligaflex® firmy THUASNE

Pas obojczykowy Ligaflex® firmy THUASNE
Pas obojczykowy Ligaflex® firmy THUASNE

Stabilizator obojczyka przeznaczony do wsparcia przy urazach barku. Stosowany jest głównie w przypadku złamań lub pęknięć obojczyka. Da Ci możliwość stabilizacji i zapobiegnięcia pogorszeniu się kontuzji. Pas obojczykowy ósemkowy zapewni Ci odpowiednią sztywność bez ograniczania mobilności. Wykonany jest z miękkiej tkaniny wyściełanej pianką, co zwiększy poziom komfortu podczas użytkowania. Uniwersalna wielkość, system docinanych pasów oraz zapięcia na rzepy sprawiają, że orteza idealnie dopasuje się do Twojego ciała.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

119,00 zł

szt.

Pas obojczykowy dla dzieci Ligaflex® Junior firmy THUASNE

Pas obojczykowy dla dzieci Ligaflex® Junior firmy THUASNE
Pas obojczykowy dla dzieci Ligaflex® Junior firmy THUASNE

Stabilizator przeznaczony do unieruchomienia obojczyka w przypadku złamania lub pęknięcia u dzieci. Ustabilizuje obręcz barkową i zapobiegnie pogłębianiu się urazu u dzieci. Specjalna konstrukcja w kształcie ósemki pozwala na pełną stabilizację i unieruchomienie kontuzjowanej części ciała, ale nie ogranicza ruchu ramion. Pas wykonany jest z miękkiej i przewiewnej tkaniny, a część wewnętrzną wyposażono w miękką piankę, która zapewni komfort podczas użytkowania ortezy obojczyka. W Ligaflex Junior zastosowano system przycinanych pasków zapinanych na rzepy, co ułatwia zakładanie i pozwali dopasować pas nawet dla najmłodszych użytkowników.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

135,00 zł

szt.

Orteza ramienia

Kluczowe jest, aby zwrócić uwagę na materiał wykonania oraz jakie są rodzaje dostępnych ortezy, aby dopasować je do indywidualnych potrzeb pacjenta oraz specyfiki urazu. Dzięki współpracy z profesjonalnym sklepem medycznym, możliwe jest dobranie najbardziej odpowiedniej ortezy, zarówno dla dorosłych, jak i oferującej specjalne ortezy dziecięce. Prawidłowo dobrany i zaaplikowany stabilizator ortopedyczny nie tylko przyspiesza proces leczenia, ale również minimalizuje ryzyko dalszych komplikacji, zapewniając optymalne warunki do regeneracji tkanki. W przypadku urazów ortopedycznych, takich jak zwichnięcia stawu czy złamań, wykorzystanie specjalistycznego sprzętu ortopedycznego jest kluczem do szybkiego powrotu do pełnej sprawności.

Kiedy stosować ortezy na bark

Wskazaniem do zaopatrzenia się w ortezę barkową są:

  • przeciążenie czy nadwyrężenie mięśni,
  • zespoły bólowe,
  • choroba zwyrodnieniowa,
  • złamania, stłuczenia czy zwichnięcia barku, kości ramiennej, łopatki czy obojczyka,
  • zabieg operacyjny w obrębie obręczy barkowej.

Jakie są rodzaje stabilizatorów barku

Podstawowymi typami zaopatrzenia obręczy barkowej są:

Temblaki na rękę

Wykonane są z miękkich i lekkich materiałów. Ich zadaniem jest odciążyć kontuzjowany bark oraz całą kończynę górną. Możesz się w nie zaopatrzyć, gdy masz założony gips i zależy Ci na podtrzymaniu ręki lub zaraz po jego zdjęciu, by czuć się pewniej przy wykonywaniu codziennych czynności. Wśród dostępnym opcji masz do wyboru temblaki tkaninowe, często wykonane z materiałów nieprzemakalnych, temblaki siatkowe, zapewniające doskonałą cyrkulację powietrza oraz temblaki z pasem wokół klatki piersiowej, utrzymujące rękę w przywiedzeniu (blisko ciała). Tu świetnym przykładem jest Temblak kończyny górnej lub Temblak siatkowy.

Stabilizatory obojczyka

To proste konstrukcyjnie i wykonane z miękkich tkanin produkty, których celem jest ustabilizowanie złamanego obojczyka lub wymuszanie prawidłowej postawy, jeśli Ty lub Twoje dziecko nadmiernie się garbi. Dzięki zastosowaniu regulowanych pasów, jesteś w stanie dopasować stabilizator do ciała oraz poziomu uszkodzenia, a miękki, hipoalergiczny materiał gwarantuje najwyższy poziom komfortu podczas noszenia. Warto zwrócić uwagę na takie produkty jak Pas obojczykowy Ligaflex® lub Pas obojczykowy dla dzieci Ligaflex® Junior.

Ortezy barku - kamizelki ortopedyczne

Coraz bardziej popularna alternatywa dla klasycznego opatrunku gipsowego, stosowana w złamaniach, zwichnięciach i skręceniach barku czy łokcia. Wykonana jest z miękkiego i przewiewnego materiału, który idealnie dopasujesz do kształtów swojego ciała. Daje możliwość zabezpieczenia całej obręczy barkowej oraz kończyny górnej. Doskonałym przykładem jest tutaj Orteza na ramię i bark HUMEROMAX typu Dessault

Ortezy odwodzące

Profesjonalny rodzaj sprzętu medycznego stosowany głównie z zalecenia lekarza. To połączenie podtrzymującego temblaka z klinem lub poduszką, który ma za zadanie utrzymać Twoją rękę w odwiedzeniu (odsuniętą od ciała).

Jak odpowiednio dopasować stabilizator lub ortezę barku

Aby prawidłowo nosić temblak i zapewnić maksymalną wygodę oraz skuteczność leczenia, kluczowe jest dokonanie wyboru temblaka odpowiedniego dla specyfiki urazu. W przypadku złamanej ręki, niezbędne jest zastosowanie temblaka na rękę z apteki, który został specjalnie zaprojektowany do unieruchomienia kończyny górnej. Dobór rozmiaru temblaka jest równie istotny – w przypadku potrzeby założenia temblaka, należy zmierzyć długość przedramienia od łokcia do nadgarstka. Istnieją różne rodzaje temblaków, w tym temblaki dla dzieci oraz temblaki dorosłych, które różnią się między sobą konstrukcją i przeznaczeniem, np. dla stabilizacji kończyny czy w przypadku zwichnięcia stawu łokciowego.

Wybierając temblak medyczny, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonany, aby zapewnić odpowiednią podtrzymanie kończyny górnej oraz komfort noszenia. Temblaki apteczne często oferują szeroki wybór produktów, dostosowanych do różnych potrzeb i rodzajów urazów, takich jak urazy kończyn górnych czy niedowłady kończyny górnej. Przy wyborze należy również kierować się sposobem, w jaki produkt ma być użytkowany – czy będzie to krótkotrwałe unieruchomienie ręki po urazie, czy dłuższa rehabilitacja.

Ortezy na ramię i temblaki ortopedyczne. Najlepsze produkty

Urazy barku, czy obojczyka, to kontuzje wyjątkowo bolesne i uciążliwe przy powrocie do sprawności. Wybierając temblak czy pas obojczykowy warto postawić na producenta wyróżniającego się jakością, by wyrób medyczny, w który się zaopatrzysz w maksymalnym stopniu ustabilizował i zabezpieczył wrażliwe miejsca po urazie. Jakie firmy cieszą się uznaniem pacjentów? Zachęcamy do zapoznania się z małym przeglądem produktów pod względem największych atutów.

Temblak na bark - siatkowy. Komfort na co dzień

Jak wiadomo, kontuzja z przeciągającym się czasem powrotu do zdrowia i mozolna rehabilitacja to niewygody, z którymi musisz się zmierzyć w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia. Producenci starają się jak najbardziej wychodzić naprzeciw potrzebom pacjentów, by ten feralny okres był najmniej uciążliwy. Temblak siatkowy firmy Reha Fund został wyprodukowany w ażurowej formie.

Dzięki tej technologii doskonale przepuszcza powietrze, nie powodując nadmiernej potliwości, co ma szczególne znaczenie w letnie, upalne dni. Miękki materiał – z jakiego został wyprodukowany ten przewiewny temblak siatkowy na rękę – podnosi komfort użytkowania oraz doskonale dostosowuje się do kształtu anatomicznego ciała. Dzięki pięciu rozmiarom w ofercie z łatwością dobierzesz egzemplarz dla siebie. Zdejmowanie i zakładanie temblaka siatkowego nie powinno sprawić Ci większych problemów. Taśma z opcją modyfikacji zapinana jest na wygodny klips.

Temblak na rękę dla dzieci i dorosłych. Stabilność i bezpieczeństwo

Poważna kontuzja barku wymaga założenia gipsu. Zarówno w tym okresie, jak i bezpośrednio po zdjęciu usztywnienia, Twoja ręka wymaga ustabilizowania. Temblak na rękę firmy Reha Fund wyposażono w szeroki pas, którego zadaniem jest rozłożyć ciężar kończyny proporcjonalnie na całe plecy i odciążyć tkanki. Długość taśmy, na której podwieszona jest ręka możesz swobodnie dostosować do optymalnego wariantu. Temblak kończyny górnej w tej wersji został zaprojektowany, by doskonale pasował na obie ręce. Wiadomo, że codzienne noszenie temblaka wymaga zadbania o podstawową higienę. Ten model został wyprodukowany z materiału prostego w czyszczeniu.

Stabilizatory stawu barkowego i obojczyka

Orteza barku to wyrób medyczny mający na celu ustabilizowania obręczy barkowej, by uszkodzone tkanki nie były narażone na pogłębienie urazu, a rekonwalescencja przebiegała prawidłowo.Orteza na ramię i bark HUMEROMAX typu Dessault to możliwy zamiennik gipsu kiedy staw barkowy ulegnie uszkodzeniu. Jest efektywnym sposobem leczenia urazów stawu ramiennego, obręczy barkowej oraz stawu łokciowego, zapewniając niezbędną stabilizację i pomoc w procesie rekonwalescencji. Pas obojczykowy Ligaflex® firmy THUASNE najczęściej zakładany jest przy złamaniach i pęknięciach obojczyka. W tym przypadku producent również zadbał o wygodę obolałego pacjenta. Pas na obojczyk Ligaflex® został uszyty z miękkiego materiału z dodatkową pianką. Cała struktura   bazuje na modelu ósemki. Pas usztywnia obojczyk tam, gdzie jest to konieczne, jednocześnie nie ograniczając swobody ruchu kończyn. Stabilizator zakłada się przy użyciu pasów z zapięciem na rzep. Pozwalają one dostosować optymalny rozmiar.

Orteza barkowa dla dzieci

Często zapisujemy dzieci na zajęcia sportowe, by w korzystny sposób spożytkowały nadmiar energii i rozwijały się prawidłowo. Kontuzje nie omijają najmłodszych sportowców, dlatego w tym przypadku producenci zadbali o wyroby medyczne dostosowane do ich potrzeb. Gdy nasz podopieczny dozna urazu obręczy barkowej, warto zastosować pas obojczykowy dla dzieci Ligaflex® Junior firmy THUASNE. Ten model wyróżnia się ergonomicznym kształtem. Struktura pasa na obojczyk została zaprojektowana z myślą o dobrej cyrkulacji powietrza. Produkt jest przeznaczony dla pacjentów o szerokości barków mniejszej niż 34 cm. Rozmiar pasa Ligaflex® Junior z łatwością dostosujesz dzięki regulowanym pasom, które zapina się za pomocą rzepa. Ten model nie blokuje zakresu ruchu kończyn górnych, będąc jednocześnie doskonałym stabilizatorem, bazującym na konstrukcji ósemki. W kontekście najmłodszych, gorzej znoszących rekonwalescencję, ma to niebagatelne znaczenie. Ortezy barku zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych wykonane są z tworzyw sztucznych. Stabilizatorów nie wolno bezpośrednio na uszkodzoną skórę. Alergicy powinni uważać na surowce, z jakich wyprodukowano dany model.

Cena temblaków, ortez i stabilizatrów barku

Zakresy cenowe są dość rozległe. Temblaki kupisz już za ok. 35-50zł tj. Temblak kończyny górnej, a popularną „ósemkę” za ok. 50-100zł. Trochę inaczej wygląda sytuacja ze sprzętem profesjonalnym. Kamizelka to koszt ok. 150-200 zł, a orteza odwodząca to już ok. 600zł i więcej. Dlatego warto, abyś pamiętał że dwa ostatnie rodzaje zaopatrzenia ortopedycznego możesz kupić z refundacją NFZ i wówczas zapłacić tylko ok 10% tej kwoty.

Najlepiej jednak, abyś dobór odpowiedniego zaopatrzenia medycznego skonsultował ze swoim lekarzem lub fizjoterapeutą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl