TYLKO SPRAWDZONY SPRZĘT | RZETELNA I FACHOWA OBSŁUGA | DARMOWA DOSTAWA OD 500 zł

Kup w przeciągu: 

13

[08.27,08.28,09.03,09.04,09.10,09.11,09.17,09.18,09.24,09.25]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dziś już nie wysyłamy

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Co oznaczają skurcze nóg w nocy i jak im zapobiegać?

Co oznaczają skurcze nóg w nocy i jak im zapobiegać?

Ból nóg w czasie snu, czyli skurcze nóg w nocy

Nocne skurcze nóg występują u ogromnej ilości osób. Dotkliwy ból pojawia się zazwyczaj w stopach, łydkach i udach, a następnie przechodzi po paru minutach. Jeżeli występuje dosyć często, może znacznie Tobie utrudniać nocny odpoczynek, a także normalne funkcjonowanie w ciągu całego dnia! Przyczyn tego problemu może być wiele, jednak najczęściej dotyczą one niedoborów minerałów i przemęczenia. Jak poradzić sobie z nocnymi skurczami nóg? Jakie są możliwe przyczyny dolegliwości bólowych?

SPIS TREŚCI

  1. Przyczyny skurczy nóg w nocy
  2. Nocne skurcze nóg - przeciwdziałanie
  3. Co powinieneś wiedzieć o skurczach nóg w czasie snu?
  4. Rajstopy, pończochy i skarpetki uciskowe czy mogą pomóc?

Przyczyny skurczy nóg w nocy

Wiele osób bagatelizuje nocne skurcze nóg, które zazwyczaj znikają bardzo szybko. Pamiętaj jednak, że ich oddziaływanie może wpływać na komfort Twojego życia! Osoby skarżące się na skurcze mają trudności z porannym wstawaniem i dobrym samopoczuciem. Jakie są najczęstsze przyczyny skurczy nóg w nocy? Mogą one wynikać z:

  • Odwodnienia - każdy z nas powinien pić każdego dnia ok. 2-2,5 litra wody. Zbyt rzadkie sięganie po wody oraz choroby żołądka mogą przekładać się na nocne skurcze. Poza tym występują one podczas gorączki lub zażywania leków moczopędnych. 

  • Siedzącego trybu życia - zbyt długie pozostawanie w pozycji siedzącej sprawia, że dochodzi do niedotlenienia mięśni i zaburzenia ukrwienia kończyn. 

  • Ciąży - kobiety w ciąży często borykają się ze skurczami nóg w III trymestrze, gdyż wtedy nogi są najbardziej obciążenie. W tym czasie należy szczególnie zadbać o zdrowie swojego organizmu i stawiać na zbilansowaną dietę. 

  • Przemęczenia nóg - zbyt duże obciążenie nóg podczas pracy fizycznej lub sportu przyczynia się niekiedy do bolesnych skurczów nóg w nocy. 

Jak zatem poradzić sobie z tym problemem?

Nocne skurcze nóg - przeciwdziałanie

Odczuwanie silnych skurczów nóg nocą nigdy nie jest przyjemne. Zadbaj zatem o to, aby zmniejszyć ten problem do minimum - ważne aspekty to pilnowanie zdrowej i zbilansowanej diety, odpowiedniego nawodnienia organizmu i uzupełniania elektrolitów. Ogranicz w codziennym jadłospisie spożywanie kofeiny wypłukującej magnez, co z kolei może prowadzić do skurczów nóg. Ponadto, zapomnij o siedzącym trybie życia i staraj się regularnie uprawiać aktywność fizyczną, oczywiście unikając nadmiernego przetrenowania się!

Co jeszcze jest istotne? Zastanów się nad zastosowaniem produktów kompresyjnych, które mają za zadanie usprawniać przepływ krwi w nogach. Do dyspozycji masz przykładowo specjalne rajstopy i pończochy uciskowe, dzięki którym zniwelujesz uczucie ciężkości nóg i zmniejszysz ból wywołany żylakami. 

Co powinieneś wiedzieć o skurczach nóg w czasie snu?

Warto zauważyć, że skurcze mięśni są efektem wyładowania w obrębie nerwów ruchowych. Mogą one dotyczyć między innymi występowania żylaków, zaburzeń neurologicznych, niedoboru magnezu, potasu i wapnia, zmęczenia mięśni, niedokrwienia kończyn, czy też rozpoczęcia nowej aktywności ruchowej. Skurcze nóg w nocy wynikają również z zaburzeń metabolicznych w związku z chorobami takimi jak marskość wątroby lub niedoczynność tarczycy. Powstają przykładowo wskutek przyjmowania niektórych lekarstw lub odwodnienia dotyczącego wymiotów i biegunki. 

Rajstopy, pończochy i skarpetki uciskowe czy mogą pomóc?

Jak możesz sobie pomóc w razie występowania bolesnych skurczów nóg w nocy? Z pomocą przychodzą rajstopy uciskowe na żylaki, które mają na celu zapewniać optymalne wsparcie dla nóg. Stosowana jest tutaj specjalna technologia kompresji, czego efektem jest zmniejszenie obrzęków i poprawa krążenia. Możesz je nosić nie tylko na co dzień, lecz także w podróży. Kolejna propozycja to pończochy uciskowe na żylaki, występujące w wielu wersjach. Jeżeli borykasz się z problemami z krążeniem, takie produkty dadzą Tobie ulgę w codziennym życiu. 

podkolanówki uciskowe na żylaki

Chętnie stosowane są także skarpetki uciskowe na żylaki, przeznaczone również dla osób spędzających długie godziny w pozycji stojącej i uprawiających sport. Wybierz takie skarpetki, które zapewnią wsparcie nóg przez cały dzień i w nocy oraz komfort noszenia. 

W naszym sklepie medycznym znajdziesz duży wybór rajstop uciskowych na żylaki

Nie musisz zamartwiać się częstym skurczem nóg nocą. Jeżeli zauważysz u siebie niepokojącego objawy tego typu, możesz skonsultować ten problem ze specjalistą, a następnie zastosować specjalne produkty uciskowe na nogi

Pozdrawiamy,

zespół MAGMAR

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl