TYLKO SPRAWDZONY SPRZĘT | RZETELNA I FACHOWA OBSŁUGA | DARMOWA DOSTAWA OD 500 zł

Kup w przeciągu: 

13

[08.27,08.28,09.03,09.04,09.10,09.11,09.17,09.18,09.24,09.25]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dziś już nie wysyłamy

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Co to jest kompresjoterapia?

Co to jest kompresjoterapia?

Kompresjoterapia kończyn dolnych – na czym polega?

Jeśli cierpisz na choroby układu żylnego, na pewno spotkasz się z – rzadko używanym w potocznym języku – terminem „kompresjoterapia”. Na czym polega terapia uciskowa? Zastosowanie tej metody pozwala zapobiegać zatorom krwi w naczyniach żylnych kończyn dolnych. Korzystnie wpływa na zmniejszenie obrzęków. Kompresjoterapia oznacza po prostu noszenie specjalnych bandaży, rajstop, podkolanówek. Produkty uciskowe zmniejszają nadciśnienie żylne w układzie powierzchniowym żył. Jak widzisz, metoda jest nieinwazyjna, znacznie bezpieczniejsza i wygodniejsza niż zabiegi chirurgiczne.

  Spis treści:

Noszenie wyrobów uciskowych. Wskazania i przeciwskazania

Produkty uciskowe są zalecane, gdy tryb Twojej pracy zmusza Cię do stania przez długi okres, a dzień kończysz obrzękiem kończyn dolnych. Sprawdzą się, jeśli musisz na przykład spędzać dużo czasu w trasie, będąc w pozycji siedzącej. Gdy na Twoich nogach pojawiły się poszerzone naczynia żylne tuż pod skórą, potocznie nazywane pajączkami lub teleangiektazją, również warto przyjrzeć się wyrobom uciskowym. Polecane są w przypadku niewydolności żylnej w różnych stadiach rozwoju, w szczególności gdy pojawiły się już żylaki. Produkty uciskowe stosowane są po zabiegach małoinwazyjnych takich jak ablacja laserowa, radiofalowa, parowa, mikrofalowa czy też metody mechano-chemiczne oraz chemiczne jak skleroterapia. To metoda zamykania naczyń (pozbywanie się m.in. żylaków), poprzez wstrzykiwanie środków obliterujących (zamykających światło żyły). Kiedy nie powinniśmy stosować kompresjoterapii? Jednym z przeciwskazań jest alergia na surowce wykorzystane przy produkcji wyrobów uciskowych. Schorzenia skórne, stan zapalny tkanki, problemy z ciśnieniem tętniczym także nie sprzyjają stosowaniu kompresjoterapii. Metoda jest niewskazana przy arteriopatii obwodowej, czyli w przypadku stopniowego zamykania tętnic przez blaszki miażdżycowe.

Leczenie uciskiem. Jaką skalę stosować?

W dobraniu produktów do terapii pomoże Ci lekarz specjalista. Muszą być one m.in. idealnie dopasowane rozmiarowo. W kompresjoterapii obowiązuje skala ucisku, którą dostosowuje się do stopnia zaawansowania Twoich problemów z żyłami. Miara ciśnienia wyrażana jest w milimetrach słupa rtęci (mmHG). Pierwszy stopień na skali RAL to lekki ucisk (18-21 mmHG), drugi – 22-32 mmHG, trzeci – 36-42 mmHG. Najmocniejszym stopniem jest czwarty (od 49 mmHG). Kompresjoterapię stosuje się również przy wykorzystaniu specjalnie zakładanych bandaży. Jednak bez odpowiedniej wiedzy i umiejętności w tym zakresie trudno będzie Ci samodzielnie korzystać z terapii uciskowej. Na rynku znajdziesz jednak duży wybór wyrobów uciskowych, które zakłada się podobnie jak elementy zwykłego ubioru. 

Pończochy uciskowe damskie i męskie

Pończochy na żylaki

Zaopatrując się w pończochy uciskowe, warto wybrać producenta o wyrobionej renomie. Materiał z jakich wykonany jest produkt ma znaczenie. Powinien być on wystarczająco elastyczny, ale i na tyle dobrze przylegać do ciała, by mimowolnie nie zsuwać się. Pończochy uciskowe dla kobiet  wykończone dwustrefowym mankietem – pełnią właśnie taką funkcję. Pończochy przeciwżylakowe damskie z mikrofibry pozwalają natomiast na używanie maści podczas noszenia. Na pierwszy rzut oka to nietypowy produkt dla panów, ale producenci pomyśleli i o tym. Pończochy męskie na żylaki doskonale przylegają do ciała, nie wpływając na wygodę noszenia spodni, przy zachowaniu dyskrecji. Są wykonane z dużą domieszką bawełny.

Rodzaje rajstop uciskowych dla kobiet i mężczyzn

Rajstopy na żylaki

Przy wyborze rajstop uciskowych istotna jest grubość i specyfika materiału, które wskazują, w jakich porach roku najlepiej je nosić. Rajstopy damskie na żylaki wykonane z dzianiny o strukturze siateczki to produkt polecany na wiosnę i lato. Górna część rajstop została zaprojektowana z myślą o korzystnym wpływie na sylwetkę. Rajstopy uciskowe męskie z dodatkiem bawełny sezonowo polecane są na jesień i wiosnę.

Podkolanówki i skarpetki w przypadku żylaków kończyn dolnych

skarpetki przeciwżylakowe męskie

Gdy Twój tryb funkcjonowania na co dzień niekorzystnie wpływa na układ żylny, warto rozejrzeć się za wyspecjalizowanymi produktami uciskowymi, które wyglądają zupełnie jak zwykłe elementy ubrania, natomiast mają bardzo korzystny wpływ na krążenie. Mowa tu o podkolanówkach uciskowych. Podkolanówki uciskowe damskie bazujące na elastanie i poliamidzie wyprodukowano z dodatkowymi wzmocnieniami na piętach. Jeśli posiadasz wyjątkowo wrażliwą skórę, warto sięgnąć po skarpetki przeciwżylakowe wykonane z mikrofibry o cechach hipoalergicznych. Skarpetki przeciwżylakowe męskie będą pasować np. do garnituru jak dłuższe skarpetki. Zostały wykonane z materiału doskonale przepuszczającego powietrze, co zapewni Ci komfort przez cały, długi dzień aktywności.

W naszym sklepie medycznym kupisz rajstopy przeciwżylakowe i inne wyroby uciskowe

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Ci temat kompresjoterapii. W naszym sklepie medycznym znajdziesz szeroką gamę sprawdzonych produktów uciskowych o zróżnicowanej skali ucisku, które są praktycznym rozwiązaniem na każdy dzień.

Pozdrawiamy,

zespół MAGMAR

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl