TYLKO SPRAWDZONY SPRZĘT | RZETELNA I FACHOWA OBSŁUGA | DARMOWA DOSTAWA OD 500 zł

Kup w przeciągu: 

13

[08.27,08.28,09.03,09.04,09.10,09.11,09.17,09.18,09.24,09.25]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dziś już nie wysyłamy

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Ćwiczenia na żylaki

Ćwiczenia na żylaki

Ćwiczenia dla żył - czyli jak walczyć z żylakami nóg

Żylaki w wielu przypadkach mają związek z genetyką. Jeśli Twoi rodzice lub dziadkowie mieli taki problem, powinieneś mieć na uwadze ryzyko wystąpienia żylaków także u siebie. Niewydolność krążenia wiąże się zazwyczaj z nieskutecznym działaniem zastawek żylnych, przy czym spore znaczenie mają tutaj także inne czynniki. Narażone na żylaki są zwłaszcza osoby prowadzące siedzący tryb życia, otyłe, kobiety w ciąży, stosujące nieodpowiednią dietę i zażywające alkohol i papierosy. Aby zapobiegać żylakom, trzeba wyeliminować powyższe czynniki i w razie konieczności wykonywać odpowiednie ćwiczenia. Jak przebiega proces leczenia żylaków? Jakie ćwiczenia na żylaki nóg?

SPIS TREŚCI

  1. Leczenie żylaków
  2. Ćwiczenia kontra żylaki
  3. Ćwiczenia na żylaki w pracy
  4. wiczenia na żylaki w domu - lekka gimnastyka
  5. Produkty przeciwżylakowe - rajstopy

Leczenie żylaków

Lekarze dobierają różnorodne ścieżki leczenia, co jest zależne od stopnia zaawansowania problemu. Stosuje się leczenie farmakologiczne, terapię kompresyjną, czy nawet chirurgiczną. W pierwszym przypadku podstawą są środki bazujące na składnikach wzmacniających ściany naczyń krwionośnych. Kompresyjna terapia z kolei opiera się na stosowaniu specjalnej odzieży uciskowej, takiej jak np. rajstopy przeciwżylakowe. Z powodzeniem zastosujesz je także profilaktycznie. Chirurgiczne leczenie dotyczy bardziej zaawansowanych problemów i najczęściej obejmuje laserowe zamykanie naczynek i skleroterapię. Pamiętaj jednak o tym, że do dyspozycji masz wiele naturalnych sposobów na żylaki nóg!

Ćwiczenia kontra żylaki

Co może Tobie pomóc w walce z żylakami? Faktem jest, że raz rozciągnięta żyła taka już pozostaje i niewiele można z tym zrobić. Na szczęście możesz powstrzymywać pojawianie się kolejnych żylaków i znacznie zmniejszyć ryzyko ich występowania. Mile widziane są różnorodne ćwiczenia na żylaki i niewydolność żylną, takie jak chociażby lekka gimnastyka. Postaw na ruchy wymuszające unoszenie nóg do góry - możesz wykonywać nożyce, zginanie i prostowanie nóg na leżąco, marsz w miejscu, wspinanie się na palce lub rowerek. Nie od dziś wiadomo, że korzyści z ruchu są ogromne, a dodatkowo przy żylakach poprawi on ruch krwi żylnej, poprzez aktywowanie pompy mięśniowej wspomagającej odpływ krwi żylnej.

Ćwiczenia na żylaki w pracy

Podczas pracy w jednej pozycji staraj się regularnie wykonywać krążenie stopami. Poza tym nie zapominaj o naprzemiennym unoszeniu kolan, prostowaniu i zginaniu nóg w kolanach oraz przyciąganiu stóp do pośladków. Jeżeli długo siedzisz na krześle, wstań co najmniej raz na godzinę, przejdź się kawałek lub chwilę wspinaj się na palce. Te proste ćwiczenia mogą wpływać na lepsze krążenie krwi, zmniejszenie jej zastoju i zredukowanie ciężkości oraz obrzęku nóg! Aktywność fizyczną należy podejmować codziennie.

Ćwiczenia na żylaki w domu - lekka gimnastyka

Jako ćwiczenia przy żylakach kończyn dolnych lekarze zalecają także pływanie, każde na rowerze i spacery, gdyż ruch pobudza tak zwaną pompę mięśniową. Nie zawsze takie ćwiczenia mogą wykonywać osoby z dużymi żylakami i zakrzepicą - trzeba to skonsultować ze specjalistą. 

Jeśli chodzi o ćwiczenia z podnoszeniem ciężarów i mocne treningi na siłowni, raczej należy z nich zrezygnować. Zamiast tego wybierzmy lekką gimnastykę i unikajmy wystawiania nóg na słońce i gorącą wodę. Zbyt wysoka temperatura rozszerza naczynia krwionośne, co z kolei może zwiększać ryzyko występowania żylaków. Oczywiście zalecana jest także zmiana nawyków żywieniowych. Zdrowa dieta w połączeniu z codzienną aktywnością może zdziałać cuda. 

Produkty przeciwżylakowe - rajstopy

Jedną z ciekawszych propozycji są rajstopy przeciwżylakowe, które zadbają o zdrowie Twoich nóg i dobre samopoczucie. Zostały stworzone w taki sposób, aby zapewniać optymalne wsparcie dla nóg. Korzystają z innowacyjnej technologii kompresji, która ma na celu zmniejszać obrzęki, zapobiegać powstawaniu żylaków i poprawiać krążenie. Pamiętaj o tym, że rajstopy przeciwżylakowe mogą Tobie posłużyć w podróży i na co dzień. 

rajstopy przeciwżylakowe

Do wyboru masz także różnorodne pończochy przeciwżylakowe, stanowiące połączenie dobrej jakości z zaawansowaną technologią. To dobry wybór dla każdego, kto boryka się z problemami z układem krążenia i chce zadbać o komfort na co dzień. Co jeszcze może wspomagać profilaktykę żylaków? Niezwykle cenione są skarpetki przeciwżylakowe, dostępne w kilku kolorach. Są tworzone zazwyczaj z poliamidu i elastanu, dzięki czemu nie zsuwają się i dobrze dopasowują się do kształtu nóg. Trzecia klasa ucisku posłuży Tobie wtedy, gdy cierpisz na zaawansowaną niewydolność żylną.

W naszym sklepie rehabilitacyjnym znajdziesz duży wybór rajstop przeciwżylakowych

Pamiętaj, że aktywność fizyczna to nie tylko podstawa dobrego zdrowia ale to również doskonała profilaktyka przeciwżylakowa. Jeżeli masz żylaki i jeszcze nie ćwiczysz - zacznij, bo warto, a dodatkowo zapoznaj się z naszą ofertą produktów przeciwżylakowych.

Pozdrawiamy,

zespół MAGMAR

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl