TYLKO SPRAWDZONY SPRZĘT | RZETELNA I FACHOWA OBSŁUGA | DARMOWA DOSTAWA OD 500 zł

Kup w przeciągu: 

13

[08.27,08.28,09.03,09.04,09.10,09.11,09.17,09.18,09.24,09.25]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dziś już nie wysyłamy

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Jak wybrać ssak medyczny?

Jak wybrać ssak medyczny?

Do czego służy ssak medyczny?

Gdy opiekujesz się osobą przewlekle chorą, po poważnej operacji, czy cierpiącą na zaawansowane dolegliwości wieku senioralnego, doskonale zdajesz sobie sprawę, jak ważne jest utrzymanie właściwej higieny i czystości. Dzięki szerokiej linii różnych akcesoriów medycznych, zyskujesz szereg ułatwień, które pomagają w codziennym funkcjonowaniu. Ssaki medyczne elektryczne należą do grupy praktycznych urządzeń, jakimi możesz posługiwać się w warunkach domowych. Dzięki aparaturze tego typu, pozbywanie się płynów ustrojowych i odsysanie wydzielin – przez usta, nos, czy krtań – staje się bardzo proste. Co istotne, ssak medyczny umożliwia przeprowadzenie tej czynności w szybkim tempie, uniemożliwiając na przykład zachłyśnięcie się nadmiarem wydzieliny przez pacjenta. Ssaki medyczne stosowane są przy bardzo zróżnicowanych schorzeniach. Na przykład u dzieci dotkniętych mózgowym porażeniem dziecięcym (MPD), po różnego rodzaju zabiegach, lub o osób w śpiączce z zalegają plwociną w drogach oddechowych.

Spis treści:

Przenośny ssak elektryczny

Przenośny ssak medyczny

W przypadku długotrwałej opieki nad swoim podopiecznym, wielokrotnie znajdziecie się w sytuacji, gdzie opuszczenie domu i przemieszczanie się będzie konieczne. Nawet krótkookresowy pobyt w innym miejscu wymaga obecności niektórych akcesoriów pod ręką. Przenośny ssak elektryczny Vacu-Aide 7314 QSU to lekkie urządzenie medyczne z akumulatorem, ważący zaledwie trzy kilogramy, który w każdej chwili możesz zabrać w podróż razem z osobą, którą się opiekujesz. Ten ssak elektryczny zasilany może być z akumulatora, z gniazdka sieciowego lub zapalniczki samochodowej Dzięki torbie na ramię transportowanie aparatury będzie dla Ciebie wyjątkowo wygodne. Została ona zaprojektowana z myślą o łatwej obsłudze ssaka. Nie będziesz mieć problemu z szybkim dostępem do sprzętu. Aparatura spełnia wymogi ISO, które dotyczą transportu w sytuacjach wymagających szybkiej reakcji. Dodatkowym atutem ssaka firmy De Vilbiss jest wejście do zapalniczki samochodowej. To praktyczne rozwiązanie przy dłuższej podróży.

Prosty w obsłudze ssak medyczny

Gdy musisz kupić ssak medyczny domowy, jednym z podstawowych kryteriów jest wygodna, nieskomplikowana obsługa urządzenia. Ważne, żeby szybko i intuicyjnie korzystać z aparatury, gdy jest najbardziej potrzebna podczas opieki nad osobą wymagającą Twojego wsparcia. Działanie ssaka elektrycznego Vacu-Aide 7314 QSU regulujesz pokrętłem. To sprzęt medyczny, który łatwo wyczyścić, przestrzegając podstawowych zasad higieny podczas długotrwałej terapii. Ssak elektryczny jest wyposażony w specjalny pojemnik na płyny ustrojowe. Dzięki funkcjonalnemu zaworowi, aparatura jest zabezpieczona przed wyciekaniem wydzielin. W zestawie znajduje się również łącznik do drenów.

Odsysanie płynów. Dlaczego ważny jest zakres pracy ssaka

Przenośny ssak medyczny akumulatorowy Vacu-Aide 7314 QSU funkcjonuje w zakresie ciśnienia od 50 do 550 mmHg. Szerokie spektrum ssania pozwala modyfikować działanie urządzenia w zależności od potrzeb Twojego pacjenta. Elektryczny ssak medyczny przenośny o takich parametrach jest uniwersalny, doskonale sprawdzi się u osób w różnym wieku. Po odpowiednim wyregulowaniu, może być stosowany zarówno u niemowląt, jak i osób dorosłych. Kolejnym atutem modelu jest dyskretny, cichy tryb pracy (<55 dB). Nie będzie zakłócać spokoju, jeśli chcesz używać ssaka elektrycznego na przykład w placówkach medycznych, gdzie znajdują się inne osoby, wymagające opieki. Modelem o innych parametrach pracy jest ssak medyczny sieciowy 7E-C firmy YUWELL. Regulowany zakres ciśnienia tego urządzenia sięga od 200 do 760 mmHg. Ssak elektryczny medyczny 7E-C charakteryzuje się przepływem maksymalnym do 15 litrów na minutę. To sprzęt elektromedyczny rekomendowany również dla dzieci od drugiego roku życia.

Wybór ssaka. Jaki ssak medyczny wybrać

ssak elektryczny do użytku domowego

Na wybór ssaka elektrycznego składają się różne elementy. Poszukujesz ssaka medycznego stacjonarnego czy ssaka przenośnego? Jak długo będziesz korzystać ze ssaka medycznego? Może osoba, którą się opiekujesz, musi tylko przejść krótki okres rekonwalescencji po operacji i inwestowanie w kosztowny sprzęt nie będzie konieczne? Na rynku dostępne są różne modele ssaków medycznych dlatego warto, jeśli rozejrzysz się za sprawdzonym producentem, by nie mieć problemów z awaryjnością ssaka. Wspomniana firma De Vilbiss to amerykański koncern produkujący sprzęt wysokiej jakości dla placówek medycznych oraz indywidualnych odbiorców na całym świecie w tym profesjonalne ssaki medyczne. Aparatura tej marki jest ceniona przez opiekunów, którzy eksploatują urządzenia długotrwale, opiekując się swoimi przewlekle chorymi podopiecznymi. Jeśli poszukujesz uniwersalnego ssaka medycznego – o korzystnym stosunku jakości do ceny – polecamy firmę YUWELL, producenta o uznanej na rynku pozycji. Wspomniany ssak elektryczny do użytku domowego 7E-C to sprzęt, który został zaprojektowany z myślą o stacjonarnym użytkowaniu. Jest zasilany z gniazdka, waży 4,4 kilograma. Zestaw odpowiada wymiarom niewielkiej skrzynki – wyposażonej w zbiornik na płyny ustrojowe o pojemności jednego litra. Odpowiedni zawór zabezpiecza odessane wydzieliny przed wyciekaniem.

Ssaki medyczne domowe – refundacja NFZ

W Polsce ssaki medyczne są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia wyłącznie w przypadku chorych na mukowiscydozę. To schorzenie o podłożu genetycznym. Mukowiscydoza jest diagnozowana w pierwszych latach życia. Objawia się m.in.: katarem o charakterze przewlekłym oraz uciążliwym kaszlem. Pacjent odkrztusza gęstą wydzielinę ropną. Cierpi na duszności. W przypadku, gdy zajmujesz się osobą wymagającą szczególnej opieki, potrzebującej ssaka medycznego na co dzień, możesz spróbować skontaktować się również z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

Sklep medyczny - zapytaj nas

Zakup ssaka medycznego to decyzja wymagająca zwykle sięgnięcia głębiej do kieszeni. Przed wyborem warto skonfrontować dane modele aparatury. Chętnie pomożemy Ci dobrać sprzęt medyczny do potrzeb osoby, którą się opiekujesz.

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Ci tematykę ssaków elektrycznych i chętnie zapoznasz się z naszą ofertą elektrycznych ssaków medycznych.

Pozdrawiamy,

zespół MAGMAR

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl