TYLKO SPRAWDZONY SPRZĘT | RZETELNA I FACHOWA OBSŁUGA | DARMOWA DOSTAWA OD 500 zł

Kup w przeciągu: 

13

[08.27,08.28,09.03,09.04,09.10,09.11,09.17,09.18,09.24,09.25]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dziś już nie wysyłamy

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Jaki wózek inwalidzki wybrać?

Jaki wózek inwalidzki wybrać?

Przegląd wózków inwalidzkich serii CRUISER od standardowego po specjalny, czyli jaki wózek inwalidzki wybrać?

Poważny wypadek czy kontuzja podczas uprawiania sportu, mogą zupełnie odmienić Twoje życie. Po zabiegu, w trakcie długotrwałej rehabilitacji, unieruchomienie może znacznie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Jeżeli jesteś osobą w zaawansowanym wieku dolegliwości związane ze stawami, zwłaszcza problemy z biodrami, również mogą pozbawić Cię możliwości swobodnego poruszania się. Poszczególne modele wózków inwalidzkich mają określone przeznaczenie, różne funkcjonalności i udogodnienia dedykowane do konkretnych potrzeb dlatego warto zastanowić się, jaki wózek inwalidzki wybrać. Firma REHA FUND wprowadziła na rynek serię wózków inwalidzkich CRUISER, proponując dość pokaźną ofertę do wyboru, a my postanowiliśmy się im przyjrzeć.

  Spis treści:

 

Oferta wózków inwalidzkich naszego sklepu medycznego

Wózki inwalidzkie to wyroby medyczne wykonywane seryjnie, czyli posiadające określony zasób możliwych parametrów do skonfigurowania, wśród których możesz wybrać te najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Na rynku znajdziesz zróżnicowane rodzaje wózków inwalidzkich tj. wózki inwalidzkie standardowe, wózki inwalidzkie aktywne, wózki inwalidzkie specjalne czy też wózki inwalidzkie elektryczne. Wszystkie z nich charakteryzują się odmiennym przeznaczeniem, parametrami i funkcjonalnościami. W obrębie jednej kategorii wózków można również znaleźć znaczące różnice, dlatego musisz dostosować swój wybór do indywidualnych preferencji i szacowanego czasu w jakim zamierzasz korzystać z wózka inwalidzkiego. Przed zakupem zastanów się, który rodzaj aktywności na co dzień jest Ci niezbędny. Niejeden wózek inwalidzki posiada szereg funkcjonalności, które ułatwią Ci rutynowe czynności. Warto rozważyć, na jakiej powierzchni i w jakich miejscach będziesz się zazwyczaj poruszać. Nawet rodzaj kół w Twoim sprzęcie ma wpływ na eksploatację. Koniecznie musisz też przeanalizować dopasowanie wózka do stopnia swojej mobilności. Obecność opiekuna także jest kluczowa. W jakim stopniu może Ci towarzyszyć, na ile możesz poruszać się samodzielnie? Jak widać, czynników wpływających na wybór optymalnego wózka inwalidzkiego jest wiele.

Standardowy wózek inwalidzki ręczny

Poszukujesz wózka inwalidzkiego, który spełni wszystkie podstawowe wymogi, jeśli chodzi o funkcjonalność, a będzie jednocześnie przystępny cenowo? Chciałbyś, aby Twój sprzęt był wytrzymały i posłużył przez długi czas?  Inwalidzki wózek stalowy Cruiser 1 RF-1 to prosta konstrukcja z solidnej stali z podwójnym krzyżakiem, który zapobiega chybotaniu się. Model zaprojektowano z myślą o proporcjonalnym wyważeniu. Jest wyposażony przednie koła w dużym rozmiarze, wyprodukowane z poliuretanu o dużej odporności. Jednocześnie sprzęt charakteryzuje niedużą wagą w porównaniu z innymi wózkami na rynku, m.in. dzięki zastosowaniu aluminiowych ciągów. Wózek inwalidzki ręczny Cruiser 1 RF-1 posiada wiele praktycznych rozwiązań. Łatwiej jest na nim usiąść, dzięki uchylnym boczkom. Odchylane podnóżki możesz zdemontować, są regulowane, więc z łatwością dostosujesz je do swoich preferencji. Możesz modyfikować siłę nacisku blokady kół. Jeśli poruszasz się z opiekunem, może on wykorzystać specjalnie zaprojektowaną dźwignię, dla łatwiejszego pokonywania przeszkód. Innymi słowy wózek ma wszystko to, czego można by oczekiwać od standardowego wózka rehabilitacyjnego. Minusy? Ma dość ograniczoną możliwość wyboru opcji dodatkowych ale patrząc na jego przeznaczenie - jako uniwersalnego wózka inwalidzkiego ręcznego, nie można specjalnie narzekać. W takim razie czy jest coś co go wyróżnia? Zdecydowanie tak. Cruiser 1 naszym zdaniem jest jak samochody produkowane w drugiej połowie ubiegłego wieku. Wtedy nie produkowano ich po to, żeby się zepsuły w ciągu 10 lat - produkowano je po to, żeby służyły jak najdłużej, bo wtedy to było wyznacznikiem jakości marki. Tak jest i w tym przypadku. Ten ręczny wózek inwalidzki jest naprawdę solidny, ciężko w nim coś zepsuć i naszym zdaniem może służyć Ci długie lata. Czy warto? Naszym zdaniem jak najbardziej tak, pod warunkiem, że szukasz czegoś właśnie w tej kategorii.

Lekki, stalowy wózek inwalidzki

Jeśli zależy Ci na solidności konstrukcji, przy jednoczesnej lekkości sprzętu, warto abyś przyjrzał się wózkowi inwalidzkiemu Cruiser 2 RF-2. Mimo, iż ten wózek inwalidzki wykonany jest ze stali nierdzewnej, to jest naprawdę lekki. Obniżając masę tego modelu producent zadbał, by jednocześnie posiadał proporcjonalnie wyważony środek ciężkości. Wózek będzie dla Ciebie stabilną podporą. Podłokietniki są wyposażone w metalowe wkładki, nie uszkodzisz ich, gdy siadając, oprzesz się całym ciężarem ciała. Usadowienie się, ułatwi Ci odchylany boczek, który możesz zdemontować. Do własnych preferencji możesz dobrać koła. Pneumatyczne będą bardziej praktyczne przy poruszaniu się na zewnątrz, natomiast wózek z kołami poliuretanowymi lepiej przemieści w pomieszczeniach. Możesz regulować blokadę kół. Gdy poruszasz się z opiekunem, asystent ma do dyspozycji sprawdzone i bezpieczne hamulce dostępne w opcji. Wózek inwalidzki stalowy Cruiser 2 RF-2 jest wyposażony w prowadnice zainstalowane do krzyżaka, co ułatwi Ci składanie oraz transportowanie sprzętu. Co więcej wózek posiada możliwość regulacji wysokości od podłoża (2 stopnie do wyboru) oraz kąta nachylenia wózka, co ma znaczenie w przypadku potrzeby przeniesienia środka ciężkości do tyłu (łatwiejsze podjeżdżanie pod przeszkody) lub do przodu (mniejsza wywrotność - przydatne dla osób po amputacji). Podsumowując, jest to bardziej wypasiona i lżejsza wersja wózka CRUISER 2. W tym modelu wózek inwalidzki dostępny jest z dodatkowymi opcjami takimi jak hamulce dla asystenta, koła antywywrotne czy uchwyt na kule. Ma też bardziej ergonomiczny wygląd. W tym wózku inwalidzkim CRUISER 2 zastosowano również  dodatkowe prowadnice przy krzyżaku zamiast tych wpuszczanych w przód ramy wózka, co ma przełożenie na jego mniejszą wagę i płynniejsze składanie. W takim razie ile kosztuje wózek inwalidzki z takimi udogodnieniami? Okazuje się, że tylko 100zł więcej niż model Cruiser 1, więc czy warto za niego tyle dopłacić? Naszym zdaniem tak, chociażby ze względu na mniejszą wagę i po po prostu ładniejszy wygląd.

Funkcjonalny wózek inwalidzki aluminiowy

Gdy często przemieszczasz się z opiekunem i poszukujesz lekkiego sprzętu, składany wózek inwalidzki aluminiowy Cruiser Active RF-3 to jedna z najbardziej optymalnych opcji. Ten model – ze składanym oparciem, demontowanymi podnóżkami i kołami na szybkozłącza – nie zajmie zbyt dużo miejsca w bagażniku. Lekki wózek inwalidzki Cruiser Active RF-3 został zaprojektowany w oparciu o kilka praktycznych rozwiązań. Zagłówek dostępny w opcji możesz regulować na trzech poziomach. Uchylne boczki ułatwiają przesunięcie się na wózek inwalidzki np. z łóżka. Wysokość podłokietników i podnóżków możesz swobodnie dopasować do swojego wzrostu. Dzięki paskom na podnóżkach Twoje nogi zostaną na właściwym miejscu, nie zawadzą o przednie koła podczas poruszania się. Plastyczny wkład bloczka zmniejsza ryzyko pękania, dzięki niemu nie zabrudzisz i nie zniszczysz odzieży. Możesz zwiększyć stabilność swojego ręcznego wózka inwalidzkiego poprzez zamontowanie kół antywywrotnych. Dzięki odblaskom przy szprychach zwiększa się Twoja widoczność. Przy wyborze wózka inwalidzkiego aluminiowego możesz dopasować rozmiar siedziska do swojej sylwetki. Ten model posiada również składane oparcie, demontowane podnóżki i koła na szybkozłączach, co znacznie ułatwia jego transport. W naszej ocenie jest to całkiem przyzwoity lekki wózek inwalidzki w dość przystępnej cenie i odczuwalnie niższej wadze własnej. Prawdę powiedziawszy daleko mu jednak do perełki jaką jest wózek RF-4. To już inna klasa rozwiązań mimo niewielkiej różnicy cenowej.

Aluminiowy wózek inwalidzki z opcją dla amputantów

Aluminiowy wózek inwalidzki Cruiser Active 2 RF-4 to wózek inwalidzki zaprojektowany dla osób niepełnosprawnych, które utraciły jedną, bądź obie kończyny dolne. W tym modelu możesz cofnąć środek ciężkości, co zapobiegnie przypadkowemu wywróceniu. Dodatkowo wózek wyposażony jest w koła antywywrtotne wyższej klasy. W tym modelu możesz również bez problemu regulować nachylenie wózka dzięki możliwości zmiany położenia kół tylnych i przednich. Stabilność wózka inwalidzkiego Cruiser Active 2 RF-4 poprawia ponadto krzyżak z zainstalowanymi prowadnicami. Ze specjalnym pasem biodrowym poczujesz się bezpieczniej. Projektanci tego modelu postawili na komfort użytkownika i funkcjonalność. Regulowane platformy podnóżków, regulacja wysokości podłokietników oraz ich możliwość odchylenia czy też wyjęcia, a także paski podtrzymujące stopę z regulacją naciągu to tylko niektóre z ułatwień. Dla łatwiejszego transportu, w wózku możesz zdjąć tylne koła i podnóżki, a także złożyć oparcie i sam wózek. Producent w pakiecie umieścił komplet narzędzi, dzięki któremu sprawnie dokonasz wszystkich modyfikacji. Ten lekki wózek inwalidzki wyposażony jest ponadto w doszytą kieszeń na niezbędne w podróży drobne przedmioty. A gdyby tego było mało w standardzie znajdują się również hamulce dla asystenta. Możesz wybierać spośród 5 kolorów ramy i w razie potrzeby dokupić w opcji zagłówek. To naszym zdaniem naprawdę wielofunkcyjny wózek inwalidzki z możliwością doboru wielu akcesoriów i konfiguracji. Brawa dla producenta za ten model w szczególności, że cena wózka inwalidzkiego w porównaniu do innych modeli z podobnymi funkcjonalnościami jest naprawdę przyzwoita.

Wózek aktywny Cruiser Active dla samodzielnych i energicznych

Utrata częściowej swobody poruszania się, nie musi skazywać Cię na bierność. Lekki wózek inwalidzki Cruiser Active 3 RF-5 powstał z myślą o osobach z niepełnosprawnością, które pomimo niedogodności, chcą w jak największym stopniu, działać samodzielnie. Ten wózek inwalidzki aktywny charakteryzuje się wieloma przydatnymi funkcjonalnościami. Wózek Cruiser Active 3 RF-5 opiera się na krzyżaku z trzema ramionami i dwiema prowadnicami. Posiada wytrzymałą konstrukcję pod względem długotrwałej eksploatacji. Ten wózek inwalidzki posłuży Ci przez lata. Jest sprzętem zapewniającym stabilność, również dzięki antywywrotnym kołom z możliwością modyfikacji długości. Wózek możesz dostosować do swojego wzrostu i preferencji. Z łatwością wyregulujesz jego wysokość, podłokietniki, podnóżek, oparcie i co bardzo istotne – środek ciężkości. Atutem tego modelu są również hamulce bębnowe, które działają inaczej niż linkowe. Podczas hamowania zatrzymują one bowiem piastę, a nie oponę. Zastosowane rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo, nawet podczas poruszania się np. na śliskiej powierzchni w zimę. Dodatkowy pokrowiec na tapicerkę ułatwia jej czyszczenie. Zagłówek, amortyzatory kół przednich czy też, podnóżki unoszone do poziomu - wszystko to można do niego dodatkowo dokupić. Możemy śmiało powiedzieć, że konstrukcja wózka jest dopracowana, a parametrom wózka inwalidzkiego nie mamy nic do zarzucenia. Tym wózkiem aktywnym jeździ się bardzo przyjemnie, jest zwrotny i faktycznie naszym zdaniem odczuwa się lekkość jego prowadzenia. Jeśli myślisz o wózku inwalidzkim dla aktywnych, to opcja godna polecenia.

Wózek inwalidzki specjalny

Jeśli cierpisz na znaczny niedowład kończyn, masz kłopoty z dłuższym funkcjonowaniem w pozycji siedzącej, warto zastanowić się nad wyborem tego wózka inwalidzkiego dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych. Twojemu asystentowi łatwiej będzie zapewnić Ci optymalne warunki na co dzień. Komfortowy wózek inwalidzki Cruiser Comfort RF-10 z uchylnym oparciem i podnóżkami, które można unieść do poziomu, pozwala na ułożenie się w pozycji leżącej. To jeden z nielicznych modeli o tak szerokim zakresie regulacji odchylenia oparcia. Komfort zapewnią Ci wydłużone oparcie z dodatkową stabilizacją i specjalna podkładka pod głowę. Wózek inwalidzki stabilizujący plecy i głowę Cruiser Comfort RF-10 ma również cofnięty środek ciężkości, co zwiększa Twoje bezpieczeństwo. To konstrukcja zaprojektowana z myślą o wyeliminowaniu wywrotności. Ten specjalny wózek inwalidzki leżakowy wyposażony jest w dwustopniowe podłokietniki dla zoptymalizowania Twojej pozycji, które można także demontować. Odbojniki na podnóżkach asekurują stopy przed przypadkowymi zderzeniami podczas przemieszczania. Co więcej ten specjalistyczny wózek inwalidzki dostępny jest w bardzo przystępnej cenie.

Cieszymy się, jeśli przybliżyliśmy Ci temat zróżnicowania naszej oferty wózków inwalidzkich i udzieliliśmy kilku praktycznych wskazówek przed dokonaniem wyboru.

W naszym sklepie medycznym bez problemu kupisz wózek inwalidzki dopasowany do Twoich potrzeb

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą naszych wózków inwalidzkich.

Pozdrawiamy,

zespół MAGMAR

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl