TYLKO SPRAWDZONY SPRZĘT | RZETELNA I FACHOWA OBSŁUGA | DARMOWA DOSTAWA OD 500 zł

Kup w przeciągu: 

13

[08.27,08.28,09.03,09.04,09.10,09.11,09.17,09.18,09.24,09.25]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dziś już nie wysyłamy

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Jakie wybrać kule ortopedyczne?

Jakie wybrać kule ortopedyczne?

Kule ortopedyczne po wypadku i dla seniorów

Groźny wypadek, czy sportowa kontuzja. Rozmaite urazy kończyn dolnych mogą znacznie utrudnić Twoje samodzielne poruszanie się. Do najpoważniejszych urazów należą złamania kości, których pęknięta struktura zrasta się później powoli, a mięśnie pozostają osłabione przez wymuszony, statyczny tryb życia. Do zwichnięcia dochodzi, gdy naturalna łączność powierzchni stawowych i okalającej torebki stawowej zostaje zerwana. Na ten uraz narażone są zwłaszcza Twoje stawy kolanowe. Przyczyną problemu z poruszaniem się może być również skręcenie. Gdy ruch stawu przekroczy normalny, anatomiczny zakres dochodzi do naruszenia struktury torebki stawowej, chrząstki i przyczepów ścięgien. Na wyjątkowo bolesne urazy narażone są więzadła. Ich naderwanie albo całkowite zerwanie skutkuje brakiem możliwości wykonywania części ruchów. Po poważnym urazie powypadkowym czy nieszczęśliwym wydarzeniu na boisku, zwykle czeka Cię wymagająca cierpliwości, długotrwała rehabilitacja. Warto zaopatrzyć się w tym czasie w kule rehabilitacyjne solidnej jakości., które dają dużo większą swobodę ruchów aniżeli balkoniki czy też chodziki rehabilitacyjne.

  Spis treści

Kule ortopedyczne dla seniora

Z drugiej strony kule ortopedyczne to również niezastąpione wsparcie dla seniorów. Schorzenia wieku senioralnego z czasem stają się coraz bardziej dokuczliwe pod względem bólu, ale i wystawiają Twój organizm na coraz większe ryzyko urazów. Osteoporoza to jedna z najniebezpieczniejszych chorób seniorów. Prowadzi do zubożenia gęstości kości. Spójność tkanek jest nadwyrężona. Kości stają się łamliwe. Czasem z pozoru błahe potknięcie może doprowadzić do upadku i bardzo poważnego złamania. Stabilna podpora w postaci kuli ortopedycznej dla seniora zwiększa w tym wypadku poczucie bezpieczeństwa. Kolejnym niekorzystnym czynnikiem są zmiany zwyrodnieniowe stawów i towarzyszące im nawracające bóle. Przyczyną dolegliwości jest stopniowa degradacja chrząstki stawowej. Jednym z najbardziej podatnych na schorzenia wieku podeszłego jest staw biodrowy, nazywany także kulistym. Nie tylko choroby, ale i przebyte zabiegi mogą przynajmniej czasowo pozbawić Cię sprawności ruchowej. W tak trudnym okresie dla seniorów ważna jest również samodzielność w codziennych sytuacjach i możliwość poruszania się bez asysty opiekuna. W takiej sytuacji doskonale sprawdzają się nie tylko balkoniki rehabilitacyjne ale i również kule ortopedyczne, które dają większą stabilizację niż laski ortopedyczne i większą mobilność niż chodziki rehabilitacyjne.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kuli rehabilitacyjnej

Wybór kuli inwalidzkiej

Pewnie myślisz cóż może być skomplikowanego w wyborze kuli rehabilitacyjnej? Przecież prostszego produktu już chyba być nie może. A jednak warto, abyś zwrócił uwagę na kilka poszczególnych elementów, które pozwolą Ci dopasować kulę ortopedyczną do Twoich potrzeb.

Po pierwsze kula inwalidzka łokciowa czy kula pachowa. Pachowe kule ortopedyczne jak sama nazwa wskazuje pozwalają oprzeć ciężar ciała przede wszystkim na dołach pachowych. Jest to rozwiązanie, które powinieneś wybrać jeżeli znaczną część ciężaru ciała opierasz na kulach, są także stabilniejsze niż kule ortopedyczne łokciowe ponieważ mają dodatkowy punkt podparcia w dole pachowym. Jest to również dobre rozwiązanie jeżeli używając kul inwalidzkich łokciowych nabawiłeś się bolesnych odgnieceń na dłoniach - jeżeli często używasz kul najpewniej doskonale znasz to nieprzyjemne zjawisko.

Jeżeli już zdecydujesz się na rodzaj kuli, upewnij się, że zakres regulacji i rozmiar jest odpowiedni dla Twojej budowy anatomicznej. Kule ortopedyczne powinny być dobrane do Twojego wzrostu oraz odpowiednio wyregulowane do anatomii ciała. Po dopasowaniu kuli pachowej powinna ona pewnie opierać się w dole pachowym przy lekko zgiętych nogach. Pozwoli to zarówno na stabilne podparcie jak i umożliwi płynne poruszanie się. Kula łokciowa ortopedyczna natomiast powinna być dopasowana tak, abyś mógł się na niej oprzeć przy lekko zgiętej ręce w łokciu.

Kolejną rzeczą na którą warto, abyś zwrócił uwagę w przypadku kuli łokciowej to rodzaj obejmy - może być ona zamknięta lub otwarta (łuskowa). Zamknięta obejma lepiej stabilizuje kule w dłoni i pozwala uwolnić ręce bez odkładania kuli. Minusem zamkniętej obejmy niestety jest często jej rozmiar, który musi być dopasowany do przedramienia, a przez to jeżeli np. w zimę założysz grubą kurtkę Twoja ręka po prostu może się nie zmieścić. Jak już się na pewno domyślasz taki problem nie występuje w przypadku otwartej obejmy, trzeba jednak zaznaczyć, ze daje ona nieco mniejszą stabilność kuli rehabilitacyjnej. W przypadku kuli łokciowej istotnym udogodnieniem jest również regulacja wysokości obejmy od rękojeści, która ma przede wszystkim znaczenie w przypadku zamkniętej obejmy. Chcąc zachować najlepszą stabilność kuli inwalidzkiej, obejmę wyreguluj tak, aby znajdowała się na wysokości 2/3 Twojego przedramienia.

Na końcu zwróć również uwagę na gumową nasadkę na końcu kuli. Dobrej jakości kule posiadają wewnątrz nasadki metalowy pierścień zapobiegający uszkodzeniu nasadki przez trzon kuli, oraz profilowany spód (najczęściej w formie pierścieni), aby zapewnić dobre odprowadzanie wody i lepszą przyczepność na śliskich powierzchniach.

To chyba już wszystko na co powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze kuli ortopedycznej. Teraz pozwól, że przybliżymy Ci funkcjonalności poszczególnych modeli.

Ortopedyczna kula aluminiowa na czas rehabilitacji RF-220

Kula ortopedyczna z otwartą obejmą

Kula łokciowa RF-220 to lekki wyrób medyczny, wyprodukowany z wytrzymałego aluminium. Ułatwi Ci stawianie kolejnych kroków, pomoże utrzymać równowagę. Rękojeść została wymodelowana do anatomicznego kształtu dłoni, dla zwiększenia pewności Twojego chwytu. Kula inwalidzka łokciowa RF-220 posiada regulację wysokości. Z łatwością dostosujesz ją do swojego wzrostu. Obejma równoważy nacisk, jaki wywiera Twoje ciało, podczas przemieszczania się. W obejmę o otwartej budowie zmieścisz rękę, nawet w czasie sezonu zimowego, gdy zakładasz ciepłe ubrania. Kula łokciowa wyposażona jest również w niezbędne zabezpieczenie antypoślizgowe. Dzięki gumowej nakładce możesz czuć się bezpiecznie, poruszając się nawet na mokrej nawierzchni. Ten model dostępny jest w różnych kolorach: szarym, niebieskim, czerwonym, zielonym i różowym.

Kula łokciowa i podwójna regulacja wysokości RF-210

Kula inwalidzka z podwójną regulacją

Gdy poszukujesz wyrobu medycznego, który chcesz dopasować do indywidualnych potrzeb, kula ortopedyczna łokciowa RF-210 to jedna z najlepszych opcji. Możesz swobodnie regulować zarówno wysokość sprzętu, jak i wysokość obejmy. Kula rehabilitacyjna łokciowa RF-210 została zaprojektowana z myślą o praktycznych rozwiązaniach. Ruchoma, zamknięta obejma gwarantuje elastyczność ruchów i stabilność. Pozwala zawiesić kulę na ręce, bez konieczności odstawiania jej. To pozwoli Ci łatwiej funkcjonować w codziennych sytuacjach, na przykład podczas zakupów w sklepie, czy w trakcie wykonywania domowych obowiązków. Ten model kuli ortopedycznej wyróżnia się znaczącą wytrzymałością. Maksymalne obciążenie szacowane jest nawet na 180 kilogramów. To wyrób medyczny wykonany z wysokiej jakości surowca. Używając kuli ortopedycznej o takich parametrach, możesz poczuć się bezpiecznie. Kula dostępna jest w kolorze szarym.

Kula ortopedyczna aluminiowa dla seniora RF-200

Kula rehabilitacyjna

Stanowiąca solidną podporę dla całego ciała, kula ortopedyczna aluminiowa RF-200 to doskonała asekuracja w trakcie wykonywania rutynowych czynności. Ten wyrób medyczny nie zawiedzie Cię w sklepie, na spacerze, czy w domu. Możliwość regulowania wysokości oraz praktyczna, uchylna obejma, pozwalająca zawiesić kulę na ręce, to kolejne atuty kuli łokciowej RF-200. Model doskonale sprawdza się w długotrwałej eksploatacji, kupujesz go na lata. Kula dostępna jest w kolorze szarym i czarnym

Kule ortopedyczne pachowe. Kiedy są wykorzystywane?

Kula inwalidzka pachowa

Kula pachowa RF-230 jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, gdzie ciężar Twojego ciała zostaje przeniesiony na dół pachowy. Model sprawdza się, gdy Twoja dłoń ma odciski od stałego podpierania się na tradycyjnej kuli. Zarówno rękojeść, jak i część bezpośrednio podpierająca pachę, wykonane zostały z miękkiej pianki poliuretanowej, amortyzującej nacisk. Kula inwalidzka pachowa RF-230 to sprzęt medyczny, który zmodyfikujesz dla większej wygody użytkowania. Model można regulować nie tylko pod względem wysokości, ale i dostosować poziom, na jakim osadzona jest rękojeść.

Jak prawidłowo używać kuli inwalidzkiej?

Jak używać kuli

W przypadku, gdy przechodzisz rehabilitację kończyny dolnej po wypadku i chcesz odciążyć niesprawną nogę, właściwe poruszanie się o kulach ortopedycznych pozwala zrekonstruować poprawny wzorzec chodu. Początki nie są łatwe. Twój organizm nie jest przystosowany do przenoszenia ciężaru ciała w nietypowy sposób. Mogą boleć Cię dłonie, ręce i mięśnie brzucha. Już samo wstawanie wymaga praktycznej techniki. Chwytając się jednej, opartej o podłoże kuli, jednocześnie drugą trzymasz w tej samej dłoni w pozycji poziomej. Wolną rękę wykorzystujesz do podparcia na opartej o podłoże kuli. Jak chodzić o dwóch kulach inwalidzkich? Najpierw wykonujesz ruch do przodu przy użyciu sprzętu. Następnie kontuzjowaną kończynę zrównujesz z poziomem kul. Wykonując ruch do przodu, opierasz się całą masą ciała na kulach. Gdy musisz wejść po schodach, pierwszy krok wykonujesz przy użyciu zdrowej kończyny, następnie przenosisz kontuzjowaną i dopiero potem kule ortopedyczne. Wspierając się natomiast jedną kulą ortopedyczną, kulę trzymamy po stronie zdrowej kończyny.

Zaletą kuli ortopedycznej, łokciowej czy pachowej, jest znacznie większa stabilność przy poruszaniu się, co poprawia bezpieczeństwo w codziennych sytuacjach, zwłaszcza w okresie, gdy Twoje mięśnie mogą być wyraźnie osłabione. To daje przewagę wyrobów medycznych tego rodzaju nad zwykłą laską, używaną przez wielu seniorów. Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Ci zagadnienie zastosowania kul ortopedycznych.

W naszym sklepie medycznym bez problemu kupisz kule ortopedyczne

Bogatą ofertę pomocy do chodzenia w tym kul ortopedycznych znajdziesz w naszym sklepie internetowym.

Pozdrawiamy,

zespół MAGMAR

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl