TYLKO SPRAWDZONY SPRZĘT | RZETELNA I FACHOWA OBSŁUGA | DARMOWA DOSTAWA OD 500 zł

Kup w przeciągu: 

13

[08.27,08.28,09.03,09.04,09.10,09.11,09.17,09.18,09.24,09.25]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dziś już nie wysyłamy

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Kropelkowe nietrzymanie moczu

Kropelkowe nietrzymanie moczu

Co to jest kropelkowe nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu to schorzenie dotykające coraz większą ilość społeczeństwa. Dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn w coraz młodszym wieku. Nie musimy wspominać, że jest to przypadłość dość wstydliwa , która może w dużym stopniu obniżyć jakość Twojego życia. Dlatego bardzo ważne, abyś już przy pierwszych objawach skonsultował się z lekarzem który podejmie odpowiednie kroki, by zminimalizować twój problem. Nietrzymanie moczu związane jest między innymi z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu moczowego, które prowadzi do pierwszego stadium choroby, czyli do tak zwanego „kropelkowego nietrzymania moczu” Ten rodzaj nietrzymania moczu objawia się niekontrolowanym wyciekiem kilku kropel moczu w ciągu dnia. Często tuż po wizycie w toalecie możesz odczuwać potrzebę oddania moczu. Wynika to z jego zalegania w cewce moczowej. W ciągu dnia mogą przydarzać ci się epizody popuszczania, nasilające się podczas kichania, kaszlu czy podczas aktywności fizycznej.

  Spis treści:

Przyczyny kropelkowego nietrzymania moczu

Przyczyny kropelkowego nietrzymania moczu

Do przyczyn kropelkowego nietrzymania moczu możemy zaliczamy

 • Infekcje układu moczowo-płciowego
 • Zmiany hormonalne – obniżony poziom estrogenów powoduje zmniejszenie elastyczności mięśni dna miednicy, które odpowiadają za utrzymanie moczu w pęcherzu
 • Porody – te naturalne powodują spadek napięcia oraz rozciągnięcie mięśni dna miednicy
 • Dysfunkcja męskiego gruczołu krokowego (prostata)
 • Otyłość – obciążająca organizm i mięśnie wspierające układ moczowo-płciowy
 • Ciężka praca fizyczna
 • Nadużywanie środków moczopędnych

Diagnostyka kropelkowego nietrzymania moczu

Diagnostyka kropelkowego nietrzymania moczu

Bez względu na stopień nietrzymania moczu, już przy pojawieniu się pierwszych oznak wskazujących na tą dolegliwość niezwykle ważna jest konsultacja z lekarzem. Im wcześniej problem zostanie zdiagnozowany, tym masz większe szanse na jego skuteczne wyleczenie. Diagnostyka obejmuje:

 • Badania laboratoryjne krwi i moczu
 • USG prostaty u mężczyzn oraz badanie ginekologiczne u kobiet
 • Próby prowokacyjne, np. próba kaszlowa
 • Badanie urodynamiczne oceniające zmiany napięcia pęcherza

Leczenie kropelkowego nietrzymania moczu

Leczenie kropelkowego nietrzymania moczu

Po przeprowadzonym procesie diagnostycznym, lekarz dopasuje odpowiednią terapię dostosowaną indywidualnie do twoich potrzeb.

Niefarmakologiczne metody leczenia kropelkowego nietrzymania moczu

 • Redukcja masy ciała - jeśli borykasz się z nadwagą lub otyłością
 • Wprowadzenie zbilansowanej diety
 • Rzucenie palenia
 • Dbanie o prawidłowe wypróżnianie
 • Właściwa higiena intymna
 • Wprowadzenie ćwiczeń mięśni Kegla

Farmakoterapia przy kropelkowym nietrzymaniu moczu

Jeśli metody zachowawcze nie przyniosą efektów, a nietrzymanie moczu zacznie się nasilać, konieczne będzie wprowadzenie leków. Dobierane one są indywidualnie do potrzeb pacjenta, uwzględniając typ i poziom nietrzymania moczu. Warto pamiętać, że farmakoterapia jest leczeniem objawowym, które ukierunkowane jest jedynie na przyczynę występowania schorzenia i nie zagwarantuje jego wyeliminowania.

Wkładki urologiczne przy kropelkowym nietrzymaniu moczu

 Wkładki urologiczne przy kropelkowym nietrzymaniu moczu

Wstyd, skrępowanie i unikanie kontaktu z ludźmi to nieodłączne efekty występowania nietrzymania moczu u pacjentów. W przypadku kropelkowego nietrzymania moczu, które jest początkowym stadium schorzenia możesz borykać się z uczuciem wilgoci czy nieprzyjemnym zapachem. Jednak nie musisz! Pamiętaj, że na rynku dostępnych jest coraz więcej produktów, które zagwarantują Ci komfort, dyskrecję i pozwolą zapomnieć o problemie który u ciebie wystąpił. Produkty chłonne nie tylko zatrzymają wilgoć, zniwelują nieprzyjemny zapach, ale także zabezpieczą twoją skórę przed podrażnieniami czy odparzeniami. W przypadku kropelkowego nietrzymania moczu, kiedy wycieki są niewielkie zalecamy Ci zastosowanie wkładek urologicznych, które wklejamy do bielizny. Ich niewielki kształt i duża gama poziomów chłonności gwarantuje możliwość dobrania odpowiedniego produktu właśnie do twoich potrzeb. Wśród produktów znajdziemy:

 • Wkłady urologiczne dla kobiet iD Light Advanced – wyjątkowo cienkie, dyskretne i delikatnie perfumowane wkładki z systemem ODOUR CONTROL, zapewniają szybką absorpcję moczu i kontrolę zapachu. Posiadają aż 7 poziomów chłonności i na pewno spełnią wszystkie twoje oczekiwania względem produktu chłonnego.
 • Wkłady urologiczne dla mężczyzn iD For Men – stworzone z myślą o męskiej anatomii wkłady w kształcie trójkąta, z technologią POWER DRY, gwarantują komfort, bezpieczeństwo i kontrolę zapachu. Występują w 3 poziomach chłonności by dostosować się do różnych potrzeb użytkownika.

W naszym sklepie medycznym bez problemu kupisz takie produkty jak wkładka urologiczna czy wkładka na nietrzymanie moczu

Mamy nadzieję, ze udało nam się przybliżyć Ci temat kropelkowego nietrzymania moczu. Teraz bez problemów dobierzesz dla siebie wkładki urologiczne idealnie odpowiadające Twoim potrzebom.

Pozdrawiamy,

zespół MAGMAR

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl