TYLKO SPRAWDZONY SPRZĘT | RZETELNA I FACHOWA OBSŁUGA | DARMOWA DOSTAWA OD 500 zł

Kup w przeciągu: 

13

[08.27,08.28,09.03,09.04,09.10,09.11,09.17,09.18,09.24,09.25]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dziś już nie wysyłamy

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Nadreaktywność pęcherza moczowego - przyczyna częstego oddawania moczu

Nadreaktywność pęcherza moczowego - przyczyna częstego oddawania moczu

Zespół pęcherza nadreaktywnego

Nadreaktywność pęcherza moczowego to schorzenie, które dotyka coraz więcej osób. Objawia się jako uczucie silnego parcia na pęcherz lub uczucie braku wypróżnienia do końca, a jego występowanie powinieneś skonsultować ze specjalistą. Dzięki temu dobrana zostanie odpowiednia ścieżka leczenia, która pozwoli Ci na nowo odzyskać komfort życia. Co trzeba wiedzieć o pęcherzu nadreaktywnym ? Jakie są objawy i przyczyny tej dolegliwości? Jak możesz sobie pomóc?

SPIS TREŚCI

  1. Czym jest nadreaktywność pęcherza moczowego
  2. Przyczyny nadreaktywnego pęcherza moczowego
  3. Jakie objawy daje pęcherz nadreaktywny?
  4. Leczenie pęcherza nadreaktywnego
  5. Pomocne produkty w walce z pęcherzem nadreaktywnym

Czym jest nadreaktywność pęcherza moczowego

Warto zauważyć, że nadreaktywność pęcherza moczowego jest przyczyną częstego oddawania moczu. Występuje z częstomoczem i nykturią oraz z obecnością naglącego nietrzymania moczu, po wyeliminowaniu ewentualnych patologii lub infekcji dróg moczowych. Co ciekawe, przykre objawy mają różne natężenie i mogą być pojedyncze lub bardziej złożone. Nadreaktywny pęcherz ma charakter wtórny, przykładowo po chorobach i operacjach dolnych dróg moczowych lub idiopatyczny, o pochodzeniu nieznanym. Kobiety i mężczyźni chorujący przewlekle są znacznie bardziej narażeni na występowanie nadreaktywności pęcherza moczowego. 

Przyczyny nadreaktywnego pęcherza moczowego

Jakie są najczęstsze przyczyny pęcherza nadreaktywnego? Wśród nich wyróżnić można:

  • Nerwicę;

  • Infekcje układu moczowego;

  • Uszkodzenia rdzenia kręgowego;

  • Zaburzenia neurologiczne dotyczące nerwów regulujących pracę układu moczowego.

Nie zapominaj o tym, że wpływ na powstanie tego problemu mają także czynniki takie jak otyłość, siedzący tryb życia lub zbyt duże spożywanie alkoholu.

Jakie objawy daje pęcherz nadreaktywny?

Po czym poznasz, że borykasz się z pęcherzem nadreaktywnym? Zwróć uwagę przede wszystkim na dyskomfort podczas mikcji, nadmierną potrzebę oddawania moczu, nykturię (czyli potrzebę częstego oddawania moczu nocą), naglące parcie na pęcherz moczowy i wrażenie nieopróżnienia pęcherza moczowego do końca. Spore znaczenie ma również rozróżnienie pęcherza nadreaktywnego od naglącego nietrzymania moczu. 

Wraz z nietrzymaniem moczu może występować właśnie zespół pęcherza nadreaktywnego OAB (ang. overactive bladder syndrome,) objawiające się przykładowo częstomoczem. Niepokojące objawy są wskazaniem do wizyty u specjalisty i wdrożenia odpowiedniego leczenia!

Leczenie pęcherza nadreaktywnego

Kłopoty z pęcherzem nie są czymś normalnym - w każdym przypadku powinieneś udać się do lekarza po pomoc. Nie da się całkowicie wyleczyć tego schorzenia, jednak można je kontrolować i zadbać o lepszą jakość swojego życia. Jak wygląda leczenie? Konieczne jest postępowanie farmakologiczne i zmiana stylu życia. Terapia dobierana jest indywidualnie do potrzeb pacjenta, a skutki uboczne nie mogą być bardziej uciążliwe niż to schorzenie! Na początku lekarz wdraża zazwyczaj terapię jak najmniej inwazyjną, czyli zachęca do zmiany stylu życia. Dodatkowo zaleca się ćwiczenie mięśni dna miednicy oraz wdrożenie terapii behawioralnej. 

Pomocne produkty w walce z pęcherzem nadreaktywnym

Jak możesz sobie pomóc wtedy, gdy cierpisz na nadreaktywność pęcherza moczowego? Godne uwagi są przykładowo majtki chłonne, które eliminują przykre zapachy i zapewniają komfort w każdej sytuacji. Możesz postawić na różne rozmiary i poziomy chłonności majtek, zgodnie ze swoimi wymaganiami. To bardzo dobre rozwiązanie dla seniorów i osób, które korzystają z pomocy opiekunów. 

wkładki urologiczne damskie

Kolejną propozycją są podkłady nieprzemakalne na łóżko, które zapewniają higienę i czystość. Mają na celu zabezpieczać materac przed zabrudzeniem, przykładowo podczas zmiany pieluchomajtek. Co ciekawe, sprawdzają się także na wózku inwalidzkim oraz występują w wersjach jednorazowych i wielorazowych. Częstym wyborem pacjentów są również damskie wkładki urologiczne i męskie wkładki urologiczne. Co trzeba o nich wiedzieć? Są to praktyczne i sprawdzone produkty, które zabezpieczają bieliznę. Zostały stworzone w taki sposób, aby dopasowywały się do kształtu ciała i nie krępował ruchów. Przed wyborem odpowiednich wkładek skonsultuj się z ekspertem, tak aby dobrać stopień chłonności zgodnie ze swoimi potrzebami. 

W naszym sklepie medycznym znajdziesz duży wybór produktów chłonnych

Podsumowując, warto zauważyć, że pęcherz nadreaktywny to przykra dolegliwość, występująca z różnych przyczyn. Nie bój się prosić o pomoc w przypadku wystąpienia objawów i wybierz sprawdzone produkty chłonne

Pozdrawiamy,

zespół MAGAMR

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl