TYLKO SPRAWDZONY SPRZĘT | RZETELNA I FACHOWA OBSŁUGA | DARMOWA DOSTAWA OD 500 zł

Kup w przeciągu: 

13

[08.27,08.28,09.03,09.04,09.10,09.11,09.17,09.18,09.24,09.25]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dziś już nie wysyłamy

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Pojemniki na leki dla seniora

Pojemniki na leki dla seniora

Kasetki na leki - pomoc dla seniora

Współczesna medycyna przyczyniła się do przedłużenia średniej życia w wielu krajach. Dzięki odpowiednio dobranym lekom, średnio cieszymy się emeryturą dłużej. W wieku senioralnym medykamentów w Twojej szufladzie zwykle przybywa. Harmonogram przyjmowania leków staje się coraz bardziej skomplikowany. W dodatku – w przypadku osób starszych – z wiekiem często pojawiają się problemy z pamięcią i koncentracją, co skrajnie nie sprzyja rutynowej regularności zażywania.

Przyjmowanie tabletek o właściwej porze

Pory dnia lub nocy, gdy przyjmujesz poszczególne medykamenty, muszą być ściśle przestrzegane, by terapia okazała się skuteczna. Szczególnie na początku leczenia, kiedy nie masz wykształconego nawyku przyjmowania leków, możesz mieć z tym problemy. W codziennej krzątaninie, nawet gdy jesteś już na emeryturze, łatwo o pomyłkę i przeoczenie. W przypadku poważnych schorzeń i leków mocno ingerujących w funkcjonowanie Twojego organizmu, regularność jest kluczowa.

Pojemniczki na leki - dzienna dawka leków

Dzienna dawka leków

Jak nie przeoczyć kolejnej dozy medykamentów? Zażywanie leków możesz zorganizować sobie w specjalnych pojemnikach na leki. Wybór produktów tego typu na rynku jest szeroki. Pojemnik na leki jednodniowy na dwie pory dnia to jeden z najprostszych z modeli, podobnie jak kasetka na leki z trzema przegródkami, gdy musisz przyjmować środki także np. w czasie obiadowym. Pojemnik na leki jednodniowy z czterema przegródkami dedykowany jest dla osób starszych, które muszą przyjmować dozy również w nocy.

Tygodniowa dawka leków. Jak zorganizować harmonogram?

pojemnik tygodniowy na leki

Kiedy zamierzasz ułożyć sobie plan dawkowania leków na kilka dni, warto sięgnąć po bardziej złożone kasetki na leki. Pojemnik na leki tygodniowy na jedną porę dnia to najbardziej podstawowa wersja. W przypadku bardzo złożonej terapii, z pomocą przyjdzie Ci zakup kasetki na leki tygodniowej – na cztery pory dnia. Liczne przegródki pomogą uporządkować harmonogram kolejnych dawek. Jeśli w pewnych okresach musisz dużo się przemieszczać i opuszczasz dom, warto wypróbować pudełka na leki z wyjmowanymi kasetkami na każdy dzień. Nie musisz zabierać wówczas całości leków do bagażu podręcznego.

Pojemnik na leki. Dlaczego warto kupić?

Pojemnik na leki.

Kasetki zostały wyprodukowane z myślą o wygodnym użytkowaniu. Praktyczne pudełko pozwala z wyprzedzeniem zaplanować elementy terapii. Napisy oznaczające dzień tygodnia, czy porę dnia, są czytelne. Pojemniki na leki są wykonane z polipropylenu. To wytrzymałe na eksploatację tworzywo sztuczne. Zatrzaski, na które zamyka się kasetki, są komfortowe zarówno przy zamykaniu, jak i otwieraniu.

Praktyczne akcesoria do leków

 Kruszarka do tabletek

Na rynku nie brakuje innych akcesoriów – przydatnych dla pacjentów podczas terapii. Przecinarka do tabletek jest jednym z wygodnych rozwiązań, gdy musisz dzielić dawki leku. Każdy, kto kiedyś musiał uporać się z tym zadaniem, wie jak jest to niewygodne, przy użyciu zwykłego ostrza noża. Tabletki często się kruszą. Przyrząd do dzielenia tabletek umożliwia zbieranie w pojemnik drobnych pozostałości. Kruszarka do tabletek działa z kolei jak niewielki moździerz apteczny. Pozwala rozdrobnić lek, by łatwiej go było przełknąć. Wyciskarka do past i kremów ułatwi Ci znacznie, wydobywanie resztek z tubek. Pudełko na protezę, pozwoli przechować i zabezpieczyć ją w nocy, czy podczas podróży.

Pojemniczki na leki bez problemu kupisz w naszym sklepie medycznym

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Ci praktyczne rozwiązania związane z przechowywaniem ważnych leków i akcesoriów medycznych z tej serii. Koniecznie sprawdź naszą ofertę pojemników na leki.

Pozdrawiamy,

zespół MAGMAR

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl