Pomoce dla seniora i nie tylko - czyli co może ułatwić Ci życie na co dzień.
Gdy jesteś seniorem lub osobą z niepełnosprawnościami, rutynowe czynności mogą sprawiać Ci duże trudności. Przewlekłe choroby seniorów – zwłaszcza te związane ze stawami – znacznie utrudniają sprawne poruszanie się, zmniejszają zakres ruchów, czasem nawet przy siadaniu. W okresie rekonwalescencji, po operacji lub poważnej kontuzji, również możesz stracić część samodzielności przy wykonywaniu czynności, które wcześniej nie sprawiały najmniejszego problemu. Dzięki odpowiednio dobranemu sprzętowi pomocniczemu i sanitarnemu, w wielu przypadkach zadbasz o siebie bez wsparcia opiekuna, zapewniając sobie samodzielność.
Spis treści: |
Krzesło toaleta czy wózek toaletowy dla niepełnosprawnych
Przed zakupem sprzętu sanitarnego warto dobrze zastanowić się nad jego funkcjonalnością. Balkonik toaletowy z ławeczką i zestawem sedesowym stanowi dla Ciebie doskonały punkt oparcia na różnych poziomach. Po zainstalowaniu kompletu toaletowego możesz załatwić potrzeby fizjologiczne bez konieczności przemieszczania się do łazienki. Jeśli masz kłopoty z siadaniem i wstawaniem, związane na przykład ze stawami biodrowymi, krzesło toaletowe wykorzystasz jako nadstawkę nad sedes. Podczas wyboru sprzętu warto rozejrzeć się za produktami, które nie sprawiają problemów podczas czyszczenia. Krzesło toaletowe z miękką tapicerką pozwoli utrzymać czystość podczas długotrwałego, codziennego użytkowania. Gdy myślisz o połączeniu jak największej liczby funkcji w jednym produkcie, dobrym wyborem będzie wózek toaletowy. Znacznie ułatwia przemieszczanie się w warunkach domowych, jak i szpitalnych, może stanowić nadstawkę nad sedes lub niezależną toaletę. Czasem w Twojej łazience może brakować miejsca na sprzęt, który pozwala łatwiej wstać z sedesu, stanowiąc podwyższenie, w szczególności po operacji wszczepienia endoprotezy biodra. W takim przypadku świetnie sprawdza się nakładka toaletowa ze sztucznego tworzywa. Podwyższenie na sedes można łatwo zamontować i zdjąć bez śrub.
Basen sanitarny i kaczka sanitarna dla osób leżących
Rekonwalescencja, przez którą musisz leżeć przez całą dobę w łóżku, skutkuje szeregiem utrudnień. Załatwienie potrzeb fizjologicznych należy do największych niedogodności. Płaski basen sanitarny to proste rozwiązanie, jeśli np. nie możesz wstawać po operacji. Atutem produktu są dostępne jednorazowe wkłady celulozowe, które ułatwią dbanie o higienę. Basen sanitarny z pokrywką to produkt, z którym Twój opiekun nie będzie mieć problemów. Jest prosty w czyszczeniu i dezynfekcji. Podobnie praktycznym produktem, pod kątem utrzymania higieny, jest kaczka męska i kaczka damska. To akcesoria wyprofilowane pod względem anatomicznej budowy mężczyzn i kobiet.
Plastikowa nerka medyczna
O czystość w miejscu, w którym przechodzisz rekonwalescencję pomoże zadbać wielorazowa, plastikowa miska nerkowa. Zgromadzisz w niej odpady medyczne i ciecze. W placówkach medycznych nerka jest praktyczna, jako pojemnik na używane narzędzia do wysterylizowania. Wśród akcesoriów przydatnych, gdy jesteś w trakcie rekonwalescencji, znajduje się pojemnik do dobowej zbiórki moczu. Dzięki temu produktowi, możesz zmierzyć ilość oddawanego płynu i przekonać się, czy np. Twoje nerki pracują prawidłowo.
Wytrzymałe taborety pod prysznic i bezpieczne krzesła do łazienki
Utrzymanie higieny osobistej, gdy Twoja sprawność fizyczna jest czasowo lub trwale osłabiona, może stanowić spore wyzwanie. Pamiętaj, by zadbać przede wszystkim o swoje bezpieczeństwo. Łazienka jest miejscem, gdzie łatwo o poślizgnięcie na śliskiej powierzchni, co może skutkować bardzo groźnym wypadkiem. Przy wyborze sprzętu używanego podczas kąpieli warto zwrócić uwagę na nogi od krzesła, czy taboretu. Powinny być wyposażone w antypoślizgowe nakładki i charakteryzować się solidną, metalową konstrukcją, dlatego najbezpieczniejszymi produktami są akcesoria uznanych na rynku firm. Okrągły taboret pod prysznic to sprzęt o niedużych gabarytach, który świetnie sprawdzi się, gdy potrzebujesz przysiąść w brodziku. Jeśli myślisz o zwiększeniu swojej swobody ruchów, warto wybrać okrągły taboret obrotowy pod prysznic. Akcesoria tego typu są dostosowane do zróżnicowanych potrzeb. Dzięki odpowiednio wyprofilowanemu taboretowi z wcięciem zadbasz o higienę miejsc intymnych. W przypadku potrzeby zapewnienia sobie oparcia w większym zakresie, warto sięgnąć po krzesło do higieny osobistej o szerokim rozstawie nóg. Gdy w Twojej łazience jest wanna, praktycznym rozwiązaniem będzie taboret do wanny 2w1. Przy wchodzeniu do wanny możesz wykorzystać taboret w formie stopnia, a następnie przestawić go do jej wnętrza. Jeśli korzystasz z natrysku, praktycznym rozwiązaniem będzie również krzesło pod prysznic z otworami w siedzisku i oparciu, ułatwiającymi odprowadzanie wody, a tym samym zwiększającymi przyczepność na siedzisku.
Ławeczka do wanny dla seniora
Gdy zmagasz się z konsekwencjami udaru, schorzeniami bioder, reumatyzmem, czy po prostu jesteś w trakcie rehabilitacji po przebytej kontuzji, ławeczka do wanny z regulacją pomoże w bezpieczniejszy i wygodniejszy sposób zadbać o higienę osobistą. Warto przyjrzeć się poszczególnym modelom, by dopasować produkt do własnych preferencji i miejsca instalacji. Na przykład ławeczka do wanny z drewnianymi szczebelkami nie gromadzi wody na siedzisku, dzięki czemu przyczepność siedziska jest większa. Jeśli zakres Twoich ruchów jest wyjątkowo ograniczony, ławeczka do wanny z obrotowym siedziskiem, sprawi, że poruszanie się podczas kąpieli będzie łatwiejsze. W szczególności pomoże Ci obrócić się przy przenoszeniu nóg do wanny. Stabilność przy siadaniu i wstawaniu jest najważniejsza. Dobrą propozycją, zwiększającą bezpieczeństwo jest ławeczka do wanny z uchwytem. Warto również, żebyś zwrócił uwagę na ławeczkę wgłębną, która ma obniżony poziom siedziska, co pozwoli Ci zanurzyć miednicę w wodzie. W przypadku gdy używasz natrysku, praktycznym rozwiązaniem będzie składana ławeczka pod prysznic, wyposażona w dwie nóżki z antypoślizgowymi nasadkami.
Stabilne uchwyty łazienkowe i uchwyty toaletowe dla niepełnosprawnych
Problemy ze zwyrodnieniami stawów, osteoporoza zwiększająca łamliwość kości, bóle po przebytych, skomplikowanych operacjach to niestety dolegliwości z którymi musi zmagać się niejeden senior, ale również osoby w okresie pooperacyjnym. Jeśli obawiasz się o swoje bezpieczeństwo w trakcie czynności toaletowych, zastanów się nad wyborem prostego uchwytu łazienkowego. Akcesoria tego typu pomagają złapać równowagę. Są punktem pewnego i bezpiecznego oparcia. Stalowy uchwyt na wannę zainstalujesz bez narzędzi i śrub, po prostu dokręcając pokrętło. Uniwersalny uchwyt łazienkowy uchylny możesz zamontować zarówno przy toalecie, jak i wannie. Jest bardzo praktyczny. W każdej chwili możesz przesunąć go, by nie zajmował miejsca w łazience. Jeśli nie radzisz sobie ze wstawaniem i siadaniem bez podpory, dobrze zmodyfikować toaletę. Stabilna podpórka do muszli klozetowej z wyprofilowanymi poręczami to zestaw ułatwiający codzienne funkcjonowanie bez opiekuna.
Praktyczne pomoce codzienne dla osób z niepełnosprawnościami
Gdy masz kłopoty z poruszaniem się, poczucie większej samodzielności jest bardzo istotne. Chwytak dla osób niepełnosprawnych lub seniorów należy do akcesoriów ułatwiających codzienne funkcjonowanie. Jest wyjątkowo przydatny, gdy nie możesz w pełni się schylać. Dzięki temu sprzętowi podniesiesz lub przyciągniesz niewielkie przedmioty, które znalazły się poza zasięgiem Twojej ręki. Jeśli przechodzisz rekonwalescencję w łóżku, warto zorganizować sobie odpowiednie akcesoria, by jak najmniej odczuwać niedogodności, związane z ciągłym przebywaniem w pozycji leżącej. Regulowane wezgłowie na łóżko pozwoli Ci dostosować kąt nachylenia do preferowanego ułożenia ciała. Pneumatyczna miska do mycia głowy w pozycji leżącej to z kolei doskonałe rozwiązanie, gdy chcesz zadbać o higienę podczas długotrwałej choroby. Produkt ma formę nadmuchiwanego basenika do mycia włosów, który zabezpiecza przed zamoczeniem przestrzeni wokół. Dodatkowym atutem jest możliwość zamówienia przenośnego prysznica. Kubek-pojnik z dwiema pokrywkami to kolejne ułatwienie, jeśli nie możesz wstawać z łóżka. Kubek dla osób leżących zabezpieczy Cię przed wylewaniem się napoju. Jeżeli mmusisz regularnie brać leki dobrym rozwiązaniem do ich organizacji są pojemniki na leki, które ułatwią Ci kontrolę nad leczeniem.
Nasza oferta sprzętu pomocniczego i sanitarnego dla osób z niepełnosprawnościami jest bardzo bogata. Przed dokonaniem wyboru odpowiednich akcesoriów, często warto porozmawiać z lekarzem specjalistą, by dostosować produkt do indywidualnych potrzeb. My również chętnie udzielimy Ci porady w kwestii wyboru odpowiedniego sprzętu.
Taborety do wanny, ławeczki na wannę, krzesła prysznicowe, krzesła toaletowe, baseny sanitarne, kaczki na mocz, uchwyty łazienkowe - to wszystko możesz kupić w naszym sklepie medycznym
Zapoznaj się z naszą ofertą sprzętu sanitarnego i pomocniczego ułatwiającego codzienne funkcjonowanie i jeżeli masz pytania dzwoń do nas śmiało - chętnie pomożemy.
Pozdrawiamy,
zespół MAGMAR