TYLKO SPRAWDZONY SPRZĘT | RZETELNA I FACHOWA OBSŁUGA | DARMOWA DOSTAWA OD 500 zł

Kup w przeciągu: 

13

[08.27,08.28,09.03,09.04,09.10,09.11,09.17,09.18,09.24,09.25]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dziś już nie wysyłamy

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu

Co to jest wysiłkowe nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu jest coraz poważniejszym problem zdrowotny XXI wieku i dotyka coraz większą grupę naszej populacji. Poza problemami z kontrolowaniem oddawania moczu bardzo często występuje wstyd, bezradność i obniżenie poczucia własnej godności. Osoba dotknięta schorzeniem ogranicza wychodzenie z domu i kontakty towarzyskie. Gdy występuje u ciebie niekontrolowane wyciekanie moczu podczas wysiłku fizycznego, dźwigania ciężarów lub nawet podczas kaszlu, może to oznaczać że cierpisz na „wysiłkowe nietrzymanie moczu”. Spowodowane jest ono zaburzeniami w mechanizmie zamknięcia cewki moczowej i występuje w sytuacjach, gdy w twojej jamie brzusznej wzrasta ciśnienie.

  Spis treści:

Przyczyny wysiłkowego nietrzymania moczu

 Przyczyny wysiłkowego nietrzymania moczu

Do przyczyn wysiłkowego nietrzymania moczu możemy zaliczyć:

 • Zbyt duża masa ciała
 • Przewlekłe zaparcia
 • Przewlekłe choroby płuc z występującym kaszlem
 • Palenie papierosów
 • Zabiegi operacyjne w okolicy podbrzusza
 • Zabiegi operacyjne przy prostacie
 • Porody naturalne

Stopnie zaawansowanie wysiłkowego nietrzymania moczu

 Stopnie zaawansowanie wysiłkowego nietrzymania moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu możemy podzielić na 3 stopnie zaawansowania:

 • I stopień objawia się popuszczaniem moczu przy dużym wysiłku, czy dźwiganiu ciężkich przedmiotów
 • II stopień gdy wycieki moczu przydarzają się w trakcie wykonywania lekkich aktywności fizycznych, a także podczas chodzenia
 • III stopień to niekontrolowane nietrzymanie moczu nawet w spoczynku

Diagnostyka wysiłkowego nietrzymania moczu

 Diagnostyka wysiłkowego nietrzymania moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu w większości przypadków można zdiagnozować podczas wywiadu lekarskiego. Jednak wielokrotnie lekarze zlecają dodatkowe badania, by dokładnie określić stopień zaawansowania schorzenia. Diagnostyka obejmuje:

 • Badania krwi
 • Posiew moczu
 • USG prostaty u mężczyzn
 • badanie ginekologiczne u kobiet
 • Próby prowokacyjne, np. próba kaszlowa
 • Badanie urodynamiczne oceniające zmiany napięcia pęcherza

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

 Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

Najważniejszym w procesie leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu jest wyeliminowanie czynników powodujących występowanie problemu. Redukcja wagi, dbanie o prawidłowe wypróżnianie, minimalizowanie zaparć ale także wzmacnianie mięśni dna miednicy to podstawowe działania które powinieneś wprowadzić do swojej codzienności. Jeśli o niej mowa to niezwykle ważne, abyś zwrócił uwagę na poprawność wykonywania podstawowych czynności życia codziennego. Wstawanie z łóżka po przekręceniu się na bok, kichanie ze skrętem tułowia w bok i skrzyżowaniem nóg, korzystanie z toalety z użyciem podnóżka pod stopy. Bardzo ważne jest także dbanie o higienę intymną oraz higienę oddawania moczu (nie korzystaj z toalety na zapas oraz nie wymuszaj i nie przyspieszaj procesu oddawania moczu).W procesie leczenia bardzo ważna jest konsultacja z fizjoterapeutą uroginekologicznym. Ustali on twój indywidualny plan usprawniania i dobierze ćwiczenia, które nie przeciążą dna miednicy, wzmocnią mięśnie Kegla i nauczy cię rozluźniać nadmiernie napięte mięśnie. Przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu niezawodne są także zabiegi fizykoterapeutyczne, jak elektrostymulacja mięśni dna miednicy.

Wkładki urologiczne przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu

 Wkładki urologiczne przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu

Nietrzymanie moczu jest problemem niezwykle krępującym. Na szczęście jest wiele produktów które zagwarantują Ci suchą bieliznę, dyskrecję i komfort w życiu codziennym. Szeroka gama środków chłonnych marki iD dostępnych w naszym sklepie pozwoli ci dostosować produkt do twojego problemu.

 • Wkładki urologiczne dla kobiet iD Light Advanced – dyskretne wkładki o anatomicznym kształcie przypominające podpaski na nietrzymanie moczu gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa. Cieńsze o 30% od klasycznych wkładek, wyposażone w system kontroli zapachu ODOUR CONTROL oraz technologię MOTION SYSTEM zapewniającą wysoką elastyczność produktów. Dostępne w 7 poziomach chłonności, spełnią wszelkie twoje oczekiwania względem produktu chłonnego.
 • Wkłady urologiczne dla kobiet iD Expert Light – nieco grubsze i wyjątkowo chłonne wkłady anatomiczne z szerokim paskiem samoprzylepnym. Zapewniają szybkie wchłanianie i maksymalną ochronę przed przeciekaniem. Dostępne w 3 poziomach chłonności by zagwarantować najwyższy poziom ochrony.
 • Wkłady urologiczne dla mężczyzn iD For Men – wkłady w kształcie trójkąta by jeszcze lepiej dopasować się do ciała każdego mężczyzny. Elastyczne boki i mocny pasek samoprzylepny idealnie utrzymują się w bieliźnie zapewniając komfort i ochronę. Występują w 3 poziomach chłonności.
 • Majtki chłonne dla kobiet iD Intime – majtki chłonne o budowie dostosowanej do kobiecej anatomii. Idealnie dopasowują się do ciała i są prawie niewidoczne pod ubraniem. Występują w 3 poziomach chłonności i 2 rozmiarach, by jeszcze lepiej chronić i gwarantować wysoki komfort noszenia w codziennym życiu.
 • Majtki chłonne dla mężczyzn iD For Men - produkty chłonne swoją budową dostosowane do męskiej anatomii. Niezwykle elastyczne i dyskretne, dzięki swojej granatowej barwie do złudzenia przypominają zwykłą bieliznę i gwarantują wysoki komfort podczas codziennego użytkowania. Dostępne w dwóch rozmiarach.

W naszym sklepie medycznym kupisz wkładki na nietrzymanie moczu (podpaski na nietrzmanie moczu)

Cieszymy się, że mogliśmy podzielić się z Tobą wiedzą na temat wysiłkowego nietrzymania moczu. Nie zapomnij sprawdzić naszej oferty na wkładki urologiczne i majtki chłonne, które pomogą Ci zachować poczucie komfortu.

Pozdrawiamy,

zespół MAGMAR

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl