TYLKO SPRAWDZONY SPRZĘT | RZETELNA I FACHOWA OBSŁUGA | DARMOWA DOSTAWA OD 500 zł

Kup w przeciągu: 

13

[08.27,08.28,09.03,09.04,09.10,09.11,09.17,09.18,09.24,09.25]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dziś już nie wysyłamy

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Zespół pęcherza nadreaktywnego

Zespół pęcherza nadreaktywnego

Pęcherz nadreaktywny

Zespół pęcherza nadreaktywnego (OAB - overactive bladder) to zbiór dolegliwości twojego układu moczowego, ściśle powiązanych z nietrzymaniem moczu. Przypadłość ta dotyka zarówno kobiet jak i mężczyzn, jednak to Panie zdecydowanie częściej przełamują wstyd i zgłaszają się z tym problemem do lekarza. Charakterystycznym dla schorzenia jest częstomocz oraz silne i nagłe parcie na mocz z natychmiastową koniecznością jego oddania, bez względu na porę dnia czy nocy.

   Spis treści

Przyczyny zespołu pęcherza nadreaktywnego

 Pęcherz nadreaktywny przyczyny

Do przyczyn zespołu pęcherze nadreaktywnego należą m.in.:

  • Infekcje układu moczowego;
  • Uszkodzenia rdzenia kręgowego;
  • Nerwica;
  • Zaburzenia neurologiczne;
  • Otyłość;
  • Siedzący tryb życia;
  • Nadużywanie alkoholu, kofeiny i środków moczopędnych.

Diagnostyka zespołu pęcherza nadreaktywnego

Diagnostyka zespołu pęcherza nadreaktywnego

Podstawą procesu leczenia pęcherza nadreaktywnego jest właściwa diagnostyka. Opiera się ona na dokładnie przeprowadzonym wywiadzie podczas którego lekarz dokładnie przeanalizuje możliwe przyczyny występowania objawów oraz czynniki predysponujące. Zleci także dodatkowe badania. Diagnostyka pęcherza nadreaktywnego obejmuje m.in.:

  • Badania laboratoryjne krwi i moczu;
  • USG jamy brzusznej;
  • Badanie urodynamiczne oceniające zmiany napięcia pęcherza.

Leczenie zespołu pęcherza nadreaktywnego

 Leczenie zespołu pęcherza nadreaktywnego

Istnieje wiele metod leczenia zespołu pęcherza nadreaktywnego. Zmiana stylu życia, trening pęcherza, farmakoterapia, elektrostymulacja, a w ostateczności leczenie chirurgiczne. Po wykonaniu kompletu badań, Twój lekarz dopasuje odpowiednią terapię dostosowaną indywidualnie do twoich potrzeb.

Zmiana stylu życia przy zespole pęcherza nadreaktywnego

  • Unikanie infekcji dróg moczowych;
  • Redukcja masy ciała;
  • Ograniczanie lub całkowite zaprzestanie spożywania alkoholu, kofeiny czy napojów moczopędnych;
  • Rzucenie palenia;
  • Unikanie zaparć przez stosowanie odpowiedniej, bogatej w błonnik diety;
  • Dbanie o prawidłowe nawodnienie;
  • Codzienna aktywność fizyczna.

Trening pęcherza moczowego

Niezwykle istotna w procesie leczenia jest nauka prawidłowego oddawania moczu oraz przywrócenie właściwego rytmu mikcji. Trening pęcherza opiera się również na ćwiczeniach zwiększających pojemność pęcherza oraz wzmacniających mięśnie.

  • Ćwiczenia mięśni dna miednicy, które odpowiadają za podtrzymanie narządów jamy brzusznej, w tym pęcherza. Ich regularne wykonywanie pozwala zminimalizować objawy pęcherza nadreaktywnego oraz innych rodzajów nietrzymania moczu.
  • Kontrolowanie reakcji swojego ciała w momencie wystąpienia parcia na mocz. Odwrócenie uwagi, odruchowe rozluźnianie jednych mięśni i wywoływanie skurczu innych.

Farmakoterapia przy zespole pęcherza nadreaktywnego

Jeśli metody zachowawcze nie przyniosą efektów lub chcemy je wspomóc, konieczne będzie wprowadzenie leków. Dobierane one są indywidualnie do potrzeb pacjenta, uwzględniając występujące u niego objawy. Warto pamiętać, że farmakoterapia jest leczeniem objawowym, które ukierunkowane jest jedynie na przyczynę występowania schorzenia i nie zagwarantuje jego wyeliminowania. Mało tego, stosowanie wielu z nich wiąże się z występowaniem działań ubocznych, takich jak suchość w ustach, zaparcia czy senność.

Elektrostymulacja pęcherza moczowego

Metoda polegająca na stymulacji mięśni dna miednicy, co w rezultacie wpływa na zwiększanie ich siły i napięcia. Wspomaga ona również regenerację uszkodzonych włókien nerwowych.

Leczenie chirurgiczne pęcherza nadreaktywnego

W skrajnych przypadkach zespołu pęcherza nadreaktywnego konieczne jest przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego, który pomoże pozbyć się niechcianych objawów. Polega on na odnerwieniu pęcherza moczowego lub jego powiększeniu przez wszczepienie fragmentu jelita. Osłania to skurcze mięśni, a co za tym idzie eliminuje problem nagłego parcia na pęcherz.

Wkładki urologiczne i majtki chłonne przy zespole pęcherza nadreaktywnego

 Wkładki urologiczne i majtki chłonne

Pęcherz nadreaktywny mocno utrudnia i dezorganizuje życie osób na niego cierpiących. Wstyd, zakłopotanie, izolacja społeczna, ale także ograniczanie spożywania płynów czy unikanie wizyty u lekarza. Nie brzmi za dobrze, prawda? Szacuje się, że pacjenci u których zdiagnozowano zespół pęcherza nadreaktywnego, przez dyskomfort i wstyd wywołany chorobą odwlekają wizytę u specjalisty, a tym samym postawienie diagnozy i leczenie nawet do dwóch lat. Liczą że problem sam zniknie. Niestety nie znika, a jedynie się pogłębia. Na szczęście na rynku istnieje wiele produktów, które ochronią Cię przed krępującymi incydentami i zagwarantują większy komfort życia codziennego. Gama środków chłonnych marki iD dostępnych w naszym sklepie pozwoli ci dostosować produkt do twojego problemu.

  • Wkłady anatomiczne dla kobiet iD Light Advanced – dyskretne wkładki o anatomicznym kształcie gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa. Cieńsze o 30% od klasycznych wkładek, wyposażone w system kontroli zapachu ODOUR CONTROL oraz technologię MOTION SYSTEM zapewniającą wysoką elastyczność produktów.
  • Wkładki urologiczne dla kobiet iD Expert Light – nieco grubsze i wyjątkowo chłonne wkłady anatomiczne z szerokim paskiem samoprzylepnym. Zapewniają szybkie wchłanianie i maksymalną ochronę przed przeciekaniem.
  • Wkłady urologiczne dla mężczyzn iD For Men – wkłady w kształcie trójkąta by jeszcze lepiej dopasować się do ciała każdego mężczyzny. Elastyczne boki i mocny pasek samoprzylepny idealnie utrzymują się w bieliźnie zapewniając komfort i ochronę.
  • Majtki chłonne dla kobiet iD Intime – majtki chłonne o budowie dostosowanej do kobiecej anatomii. Idealnie dopasowują się do ciała i są prawie niewidoczne pod ubraniem.
  • Majtki chłonne dla mężczyzn iD For Men - produkty chłonne swoją budową dostosowane do męskiej anatomii. Niezwykle elastyczne i dyskretne, dzięki swojej granatowej barwie do złudzenia przypominają zwykłą bieliznę i gwarantują wysoki komfort podczas codziennego użytkowania.

W naszym sklepie medycznym znajdziesz szeroką gamę wkładek urologicznych i majtek chłonnych

Mamy nadzieję, że udało nam się przybliżyć Ci temat zespołu pęcherza nadreaktywnego. Nie zapomnij zapoznać się z naszą oferta produktów do nietrzymania moczu takich jak wkładki urologiczne czy majtki chłonne.

Pozdrawiamy,

zespół MAGMAR

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl