TYLKO SPRAWDZONY SPRZĘT | RZETELNA I FACHOWA OBSŁUGA | DARMOWA DOSTAWA OD 500 zł

Kup w przeciągu: 

13

[08.27,08.28,09.03,09.04,09.10,09.11,09.17,09.18,09.24,09.25]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dziś już nie wysyłamy

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Operacja prostaty i rekonwalescencja po zabiegu

Operacja prostaty i rekonwalescencja po zabiegu

Operacja prostaty i rekonwalescencja po zabiegu

Nietstey problemy z prostatą nasilają się wraz z wiekiem. Nowotwory prostaty dotykają coraz większą liczbę mężczyzn. Powinieneś wiedzieć, że zgony wynikające z tej choroby mogą także dotyczyć zbyt późnego diagnozowania problemu. Niestety mężczyźni wstydzą się odwiedzać lekarzy i opowiadać o intymnych kłopotach, jednakże szybkie działanie może być szansą na powrót do zdrowia. Czasami przerost prostaty wynika z istnienia komórek nowotworowych, dlatego konieczna okazuje się operacja. Czym cechuje się operacja prostaty? Ile kosztuje ten zabieg? Jak wygląda rekonwalescencja po operacji?

SPIS TREŚCI

  1. Kiedy zalecana jest operacja prostaty?
  2. Metody wykorzystywane podczas operacji prostaty,
  3. Ile kosztuje operacja prostaty?
  4. Jak przebiega leczenie raka prostaty?
  5. Rekonwalescencja po operacji
  6. Problem nietrzymania moczu po operacji prostaty

Kiedy zalecana jest operacja prostaty?

Okazuje się, że klasyczna operacja prostaty jest wykonywana po to, aby wyleczyć przerost gruczołu krokowego. Z kolei radykalna operacja zalecana jest wtedy, gdy u pacjenta zdiagnozowany został nowotwór prostaty. Wskazaniem w tym wypadku jest z pewnością rak w postaci ograniczonej do gruczołu krokowego, bez objęcia pobliskich tkanek i przerzutów. 

Z czym wiąże się operacja adenomektomii oraz prostatektomii radykalnej? W pierwszym przypadku usuwane są fragmenty gruczołu krokowego, naciskające na cewkę moczową. Natomiast w cięższych przypadkach trzeba usunąć cały gruczoł krokowy z nasieniowodami i pęcherzykami nasiennymi. Faktem jest, że czas trwania i ostateczny przebieg operacji jest zależne od zastosowanej metody. 

Metody wykorzystywane podczas operacji prostaty

Wiesz już, że operacja raka prostaty może przebiegać różnymi metodami. Specjaliści wykorzystują w tej sytuacji następujące rozwiązania:

  • Operacja prostaty Da Vinci - ten zabieg trwa 2-3 godziny i jest wykonywany w ogólnym znieczuleniu. Na brzuchu pacjenta tworzone są otwory, a następnie wykorzystuje się nowoczesnego robota medycznego;
  • Prostatektomia prosta przezpęcherzowa - jest dosyć rzadko stosowana, gdyż aktualnie często wykorzystywane są nowoczesne techniki operacyjne;
  • Laserowa operacja prostaty za pomocą lasera thulowego lub holmowego - to małoinwazyjne rozwiązanie, które pozwala dokładnie oddzielić przerośniętą tkankę prostaty od prawidłowej;
  • Laparoskopowy zabieg - trwa ok. 2-3 godziny. Specjalista wykonuje nacięcie na brzuchu, a następnie wprowadza aparaty laparoskopowe;
  • Termoterapia gruczołu krokowego - to bezbolesny zabieg, który wykonuje się wtedy, gdy objawy przerostu nie są silne;
  • Przezcewkowa resekcja gruczołu krokowego z użyciem prądu monopolarnego - plusem jest mała inwazyjność zabiegu i wysoka popularność na świecie;
  • Przezcewkowa resekcja gruczołu krokowego z użyciem prądu biopoleranego - dzięki tej metodzie można znacznie zmniejszyć ryzyko powikłań po zabiegu. 

Nie zapominaj o tym, że po operacji zazwyczaj niezbędne są wkładki urologiczne dla mężczyzn!

Ile kosztuje operacja prostaty?

Ceny są tutaj różnorodne i zależą od zastosowanej metody oraz konkretnej oferty danej placówki dlatego ciężko to jednoznacznie określić. 

Jak przebiega leczenie raka prostaty?

Bardzo ważne jest to, że leczenie raka prostaty jest dobierane zgodnie z indywidualnymi potrzebami pacjenta. Poza tym specjalista bierze pod uwagę również stopień zaawansowania choroby, ewentualne przerzuty oraz umiejscowienie raka. Jeśli chodzi o klasyfikację nowotworu, wyróżnić trzeba raka prostaty z niskim ryzykiem, z pośrednim ryzykiem oraz z wysokim ryzykiem. 

Nowotwór prostaty o niskim ryzyku najczęściej jest obserwowany przez lekarza, który następnie wdraża odpowiednie leczenie. Jeżeli masz do czynienia z rakiem wysokiego lub pośredniego ryzyka, powinieneś liczyć się z radykalnym leczeniem chirurgicznym. Stosuje się zazwyczaj prostatektomię, czyli usunięcie gruczołu krokowego (czasami usuwane są także węzły chłonne). Operacja laparoskopowa na szczęście jest mniej inwazyjna i pozwala zmniejszyć ryzyko powikłań. Leczenie operacyjne często bywa łączone z radioterapią lub brachyterapią, zwłaszcza gdy występuje rak o wysokim ryzyku. 

Rekonwalescencja po operacji

Rekonwalescencja po operacji prostaty jest niezwykle ważna. Pozwala bowiem zmniejszyć lub zniwelować powikłania pooperacyjne, których każdy pacjent pragnie uniknąć. Zazwyczaj rehabilitacja rozpoczynana jest miesiąc po zabiegu - pacjent ma za zadanie ćwiczyć i wzmacniać mięśnie! Na początku wykonywane są ćwiczenia w pozycji leżącej, a potem siedzącej lub stojącej. Jeśli będziesz regularnie odbywał zalecaną rehabilitację z pewnością zauważysz poprawę w zakresie trzymania moczu. Podczas napinania mięśni często dochodzi do wycieku moczu, jednak jest to normalne zjawisko. Ratunkiem są męskie wkładki urologiczne, które bez problemu dopasujesz do swoich oczekiwań. 

Pamiętaj o tym, że rehabilitacja zależna głównie jest od stanu zdrowia pacjenta. Najczęściej w ciągu 12 miesięcy można pozbyć się przykrych skutków ubocznych, które wynikają z usunięcia prostaty. 

Problem nietrzymania moczu po operacji prostaty

Okazuje się, że problem nietrzymania moczu po operacji prostaty dotyczy wielu pacjentów. Niektórzy skarżą się na to zjawisko także w wyniku naświetlań. Po zabiegach operacyjnych z kolei nietrzymanie moczu u mężczyzn dotyczy uszkodzenia aparatu zwieraczowego cewki moczowej. Co ciekawe, w niektórych przypadkach dochodzi do całkowitej niezdolności trzymania moczu, a czasami jest to popuszczanie śladowych ilości. W lżejszych przypadkach możesz mieć do czynienia z nietrzymaniem moczu podczas kichania, kaszlu, czy też śmiechu. 

męskie wkładki urologiczne

Jak zadbać o własny komfort? Z pomocą przychodzą produkty dla osób z problemem nietrzymania moczu tj.  męskie wkładki na nietrzymanie moczu, które pozwolą szybko zapomnieć o problemie. Przy większych trudnościach zalecane są z kolei niezastąpione pieluchy anatomiczne. Czym cechują się wkładki urologiczne dla mężczyzn? Są to specjalne produkty, trochę jak podpaski dla mężczyzn, które mają za zadanie zapewniać dyskrecję i ochronę wtedy, gdy borykasz się z nietrzymaniem moczu. Został wykonane zgodnie z anatomią mężczyzny, co zapewnia komfort w każdej sytuacji! Przyklejasz je do bielizny, ciesząc się jednocześnie swobodnymi ruchami. Odpowiednia technologia sprawia, że możesz liczyć na dużą suchość i chłonność na każdym kroku. Poza tym nie zapominaj o możliwości kontrolowania niekorzystnego zapachu. Wszystko to sprawa, że męskie wkładki urologiczne i pieluchy anatomiczne są niezwykle cenione przez wielu pacjentów. 

Wkładki urologiczne dla mężczyzn znajdziesz w naszym sklepie medycznym

Cieszymy się, że mogliśmy podzielić się z Tobą naszą wiedzą na temat problemów z prostatą i jej operacją. W naszej hurtowni medycznej znajdziesz męskie wkładki urologiczne oraz pieluchy anatomiczne, które pomogą zadbać o Twój codzienny komfort i dobre samopoczucie. 

Pozdrawiamy,

zespół MAGMAR

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl