TYLKO SPRAWDZONY SPRZĘT | RZETELNA I FACHOWA OBSŁUGA | DARMOWA DOSTAWA OD 500 zł

Kup w przeciągu: 

13

[08.27,08.28,09.03,09.04,09.10,09.11,09.17,09.18,09.24,09.25]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dziś już nie wysyłamy

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Jaki przeciwodleżynowy materac na wersalkę?

Jaki materac przeciwodleżynowy na wersalkę?

Materac przeciwodleżynowy na wersalkę

Zagrożenie odleżynami to problem, którego absolutnie nie można lekceważyć. Gdy leżysz długotrwale w łóżku, z powodu choroby przewlekłej lub po wypadku, Twoje tkanki są zagrożone obumieraniem. Dzieje się tak na skutek nadmiernego nacisku kości, który niekorzystnie wpływa na ukrwienie. Stosując artykuły przeciwodleżynowe, minimalizujesz ryzyko. Do kluczowych akcesoriów tego segmentu należy materac przeciwodleżynowy. Nawet gdy nie masz miejsca w mieszkaniu na specjalistyczne łóżko, często wystarczy położyć materac przeciwodleżynowy na wersalkę lub kanapę co znacznie poprawi profilaktykę przeciwodleżynową. Istnieje kilka prostych zasad, których przestrzeganie pozwoli Ci, uzyskać maksymalne korzyści, wynikające z prawidłowego użytkowania materaca przeciwodleżynowego.

  Spis treści:

Materac przeciwodleżynowy z pianki na podkład

 Materac piankowy na podkład

To materac piankowy, charakteryzujący się niedużą grubością. Często wersalki lub kanapy mają nierówną powierzchnię na łączeniach segmentów lub tez poduszek, dlatego taki materac nada się idealnie, aby wyrównać powierzchnię dla materaca przeciwodleżynowego na wersalkę. Stanowi on doskonałe uzupełnienie w profilaktyce stosowanej przeciw odleżynom. Podkład przeciwodleżynowy BioFlote™ 50 pełni funkcję stabilizującą. Możesz użyć go jako podkład pod materac pneumatyczny, zapobiegający przesuwaniu się. Ten prosty materac wykonany jest z elastycznego tworzywa. Sprawdzi się, gdy posiadasz łóżko z lamelkami.

Czym zabezpieczyć materace przeciwodleżynowe

 Czym zabezpieczyć materace przeciwodleżynowe

Gdy poszukujesz produktu z pianki, który można wykorzystać jako podkład, ale równie dobrze będzie funkcjonować samodzielnie, materac przeciwodleżynowy z pianki BioFlote™ 200 to praktyczne rozwiązanie do zastosowania w przypadku odleżyn I stopnia lub profilaktyki. W przypadku zagrożenia na średnim poziomie korzystnym rozwiązaniem jest materac gofrowy BioFlote™ 15000. To produkt zalecany w przypadku leża wielosegmentowego, bez używania materaca pneumatycznego. Jeśli masz problem z nietrzymaniem moczu, wydzielinami czy nadmierną potliwością, warto zabezpieczyć łóżko. W utrzymaniu higieny pomoże specjalny pokrowiec na materac przeciwodleżynowy, który sprawi, że ciecze nie będą wsiąkać. Gdy chcesz użyć pokrowca bawełnianego, dobrze rozejrzeć się za nieprzemakalnym prześcieradłem. Łóżko zabezpieczać można także podkładem higienicznym wielorazowym 3045. Warto zaznaczyć, że nie opłaca się przesadzać z grubością podkładów. Dodatkowe ręczniki lub koce są zbędnymi warstwami, które osłabią efektywność materaca.

Dobry materac przeciwodleżynowy na wersalkę

Dobry materac przeciwodleżynowy na wersalkę

Wersalki i tapczany to kategoria łóżek, na które warto wybrać materac przeciwodleżynowy pęcherzykowy BioFlote™ 2000. To produkt wytrzymały pod kątem eksploatacji, dzięki zastosowaniu solidnej warstwy polichlorku winylu. Producent zadbał również o szczegóły. Jeśli po upływie dłuższego czasu w Twoim materacu dojdzie do przetarcia i rozszczelnienia, w zestawie znajduje się specjalna, samoprzylepna łatka do naprawy uszkodzeń. Ten model materaca przeciwodleżynowego na wersalkę jest skuteczny w profilaktyce i przy lekkich odleżynach. Dobrym wyborem będzie również materac przeciwodleżynowy komorowy BioFlote 3000, który jest stosowany przy wyższym ryzyku wystąpienia odleżyn, przy opiece długoterminowej.

Materac przeciwodleżynowy pneumatyczny. Jak używać?

Materac przeciwodleżynowy pneumatyczny. Jak używać?

Gdy zdecydujesz się wybrać materac pneumatyczny, podstawą jest dopasowanie ciśnienia w jego wnętrzu do Twojej wagi. Tylko prawidłowo dobrane parametry, zapewniają skuteczność terapii. Jeśli całą dobę spędzasz w łóżku, materac przeciwodleżynowy powinien działać nieprzerwanie, utrzymywać ciśnienie na właściwym poziomie. Nie przejmuj się pracą pompy. W nowoczesnych materacach przeciwodleżynowych pracuje ona bardzo dyskretnie i cicho. Nie będziesz mieć problemów z zasypianiem. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą materaców pneumatycznych, dostępnych w naszym sklepie. Są zróżnicowane pod względem specyfiki zastosowania i funkcjonalności.

Materace przeciwodleżynowe i inne artykuły przeciwodleżynowe możesz kupić w naszym sklepie medycznym

Cieszymy się, że mogliśmy przybliżyć Ci tematykę, związaną z efektywnym wykorzystaniem materaców przeciwodleżynowych. Pamiętaj, aby sprawdzić naszą ofertę materacy przeciwodleżynowych.

Pozdrawiamy,

zespół MAGMAR

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl