TYLKO SPRAWDZONY SPRZĘT | RZETELNA I FACHOWA OBSŁUGA | DARMOWA DOSTAWA OD 500 zł

Kup w przeciągu: 

13

[08.27,08.28,09.03,09.04,09.10,09.11,09.17,09.18,09.24,09.25]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dziś już nie wysyłamy

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Ułatwienia w kąpieli dla seniora

Ułatwienia w kąpieli dla seniora

Pomoc dla seniora w kąpieli

Z wiekiem Twoja sprawność fizyczna obniża się. W zaawansowanym okresie senioralnym pojawiają się problemy ze stawami, które zużywają się z upływem lat, co skutkuje zmianami zwyrodnieniowymi. Zakres Twoich ruchów z czasem zmniejsza się. Siła chwytu maleje. Łatwiej tracisz równowagę. Statystyki pokazują, że dobrą kondycję fizyczną zachowują tylko nieliczni seniorzy, prowadzący wyśrubowany tryb życia – jeśli chodzi o samodyscyplinę dietetyczną i aktywność fizyczną – oraz posiadający doskonałe predyspozycje genetyczne. Tymczasem przytłaczająca większość z nas w okres emerytalny wchodzi z szeregiem dysfunkcji, powodowanych zbyt statyczną lub przeciwnie – zbyt obciążającą stawy pracą. Do problemów z poruszaniem się, znacznie przyczynia się także nadwaga, na którą wpływa gorsza przemiana materii i niewłaściwa dieta. Twoją sprawność mogą również obniżyć przebyte urazy i operacje. Szalenie niebezpiecznym schorzeniem jest osteoporoza, nazywana „cichym złodziejem kości”, przyczyniająca się do kruchości tkanki łącznej.

   Spis treści:

Ławeczki oraz taborety dla seniora i niepełnosprawnych

Utrata sprawności najbardziej doskwiera przy codziennych czynnościach. Wszystko, co przychodziło naturalnie i bez problemów, zaczyna okazywać się wyzwaniem. Rutynowa toaleta sprawia realne problemy.  Ma to aspekt psychologiczny. Gdy stajemy się coraz mniej samodzielni i sprawni, rodzi się frustracja. Akcesoria łazienkowe dla seniorów i niepełnosprawnych pomogą Ci zapewnić samodzielność na co dzień. Nie musimy przekonywać Cię, jak bardzo jest to istotne. Nie każdy może sobie pozwolić na regularne angażowanie bliskich lub zorganizowanie profesjonalnego opiekuna. Dobrze dobrana ławeczka do wanny z drewnianym wypełnieniem lub taboret do higieny osobistej – pozwolą zwiększyć poziom bezpieczeństwa w Twoim domu.

Siedzisko do wanny. Jakie wybrać?

ławka na wannę

Aranżując swoją przestrzeń w łazience, na pewno zastanawiasz się, który produkt będzie optymalny, by standardowa toaleta przebiegała wygodnie. Jednym z wyzwań jest zapewnienie sobie stabilności, gdy poruszasz się po mokrych i śliskich powierzchniach. Ławeczka na wannę z zamontowanym uchwytem będzie dobrą podporą, zarówno gdy siadasz, jak i wstajesz. W wieku senioralnym często przychodzi zmierzyć się z problemami ze stawami biodrowymi. W takim przypadku warto zaopatrzyć się w akcesoria, ułatwiające obracanie się. Ławeczka do wanny z funkcją obrotowego siedziska, będzie nieocenioną pomocą np. w trakcie rekonwalescencji po operacji. W adaptacji łazienki do swoich potrzeb musisz uwzględnić gabaryty akcesoriów. Jeśli posiadasz nietypowe rozmiary wanny, warto dobrać produkt z możliwością modyfikacji. Ławeczka wgłębna do wanny z regulacją będzie świetnym rozwiązaniem. Gdy na co dzień korzystasz z prysznica, warto zainwestować w sprzęt medyczny, który pozwoli Ci usiąść w kabinie. Składana ławeczka pod prysznic to bardzo praktyczne rozwiązanie. Po wykorzystaniu nie będzie przeszkadzać innym domownikom.

Taboret do wanny i pod prysznic dla seniora. Główne atuty

stołek do wanny

Kolejną grupą akcesoriów, które zapewnią Ci komfortowe warunki toalety, są taborety do wanny i pod prysznic dla seniorów. Stołek pod prysznic z wcięciem umożliwi zadbanie o miejsca intymne, gdy masz zaawansowane problemy z poruszaniem się. Okrągły taboret obrotowy pod prysznic zwiększy zakres ruchów bez konieczności wstawania. Atutem tego sprzętu medycznego są gabaryty. Okrągły taboret pod prysznic z łatwością zmieści się w brodziku. Jeśli potrzebujesz wyjątkowego oparcia i stabilności, krzesło do higieny osobistej będzie doskonałym rozwiązaniem. Gumowe nasadki na szeroko rozstawione nóżki zapewniają niewywrotność.

Taboret do wanny i stopień w jednym

Szczególnym produktem na rynku jest taboret i stopień do wanny 2w1. Jeśli ograniczają Cię problemy ze stawami, bezpiecznie wejdziesz po nim do wanny, a następnie usiądziesz. Został wykonany z lekkiego, ale mocnego aluminium, a siedzisko z tworzywa sztucznego. Podobnie jak pozostałe produkty, stołek do wanny 2w1 wyprodukowano z materiałów łatwych do oczyszczenia.

W ofercie naszej hurtowni medycznej znajdziesz duży wybór stołków i ławek do wanny

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Ci temat bezpiecznej łazienki dla seniora. Na naszym blogu znajdziesz szereg porad w kwestii domowych akcesoriów dla osób z niepełnosprawnościami. W ofercie naszego sklepu medycznego, znajduje się bogata linia sprawdzonych produktów.

Pozdrawiamy,

zespół MAGMAR

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl