DARMOWA DOSTAWA JUŻ OD 300 zł

Kup w przeciągu: 

13

[08.27,08.28,09.03,09.04,09.10,09.11,09.17,09.18,09.24,09.25]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dziś już nie wysyłamy

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Kołnierz ortopedyczny na ból i urazy szyi

Odcinek szyjny kręgosłupa to najdelikatniejsza i najbardziej podatna na uszkodzenia część twojego szkieletu. Zaopatrzenie medyczne tego odcinka kręgosłupa oparte jest głównie na kołnierzach ortopedycznych, które mają na celu zabezpieczenie i ustabilizowanie Twojej szyi. Użyjesz ich przede wszystkich w celu unieruchomienia tej części ciała po wypadkach komunikacyjnych oraz jako odciążenie, gdy zbyt długo będziesz przebywał w nieodpowiedniej pozycji np. podczas nadmiernej pracy przy komputerze.

Kołnierze ortopedyczne

Kołnierz ortopedyczny typu Schanza firmy REHA FUND

Kołnierz ortopedyczny typu Schanza firmy REHA FUND
Kołnierz ortopedyczny typu Schanza firmy REHA FUND

Kołnierz ortopedyczny typu Schanza wykonany z pianki pokrytej tkaniną bawełnianą. Zapięcie na rzep ułatwi Ci jego zakładanie i da możliwość dopasowania do obwodu Twojej szyi. Jeśli wymaga tego sytuacja, kołnierz odciąży i ustabilizuje Twoją szyję, zapobiegając jednocześnie pogłębianiu problemu.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

39,00 zł

szt.

Kołnierz sztywny z otworem tracheotomijnym typu Philadelphia firmy REHA FUND

Kołnierz sztywny z otworem tracheotomijnym typu Philadelphia firmy REHA FUND
Kołnierz sztywny z otworem tracheotomijnym typu Philadelphia firmy REHA FUND

Kołnierz sztywny na szyję z otworem tracheotomijnym to dwuczęściowa orteza wykonana z lekkiej pianki, wzmocnionej elementami z PCV. Stosowany głównie w celu unieruchomienia odcinka szyjnego kręgosłupa podczas transportu czy pooperacyjnie. Nie posiada elementów metalowych dzięki czemu daje pełną możliwość przenikania promieni RTG, CT, MRI.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

89,00 zł

szt.

Kołnierz ortopedyczny dla dzieci typu Florida ORTEL C1 JUNIOR firmy THUASNE

Kołnierz ortopedyczny dla dzieci typu Florida ORTEL C1 JUNIOR firmy THUASNE
Kołnierz ortopedyczny dla dzieci typu Florida ORTEL C1 JUNIOR firmy THUASNE

Półsztywny kołnierz ortopedyczny typu Florida dla dzieci. Wykonane z miękkiej pianki obszytej delikatną tkaniną zwiększa komfort użytkowania. Kołnierz jest wyposażony w wyjmowaną plastikową wkładkę, która zapewnia jeszcze większe wsparcie kręgosłupa szyjnego. Rzep pozwala na idealne dopasowanie kołnierza do szyi pacjenta.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

89,00 zł

szt.

Kiedy stosować kołnierze ortopedyczne

 Zaopatrz się w kołnierz ortopedyczny w przypadku wystąpienia:

  • zespołów bólowych i korzeniowych odcinka szyjnego,
  • przepuklin krążków międzykręgowych,
  • zmian zwyrodnieniowych,
  • złamań kręgosłupa szyjnego,
  • urazów kręgosłupa.

Jakie są rodzaje kołnierzy ortopedycznych na szyję

Mamy trzy główne grupy zaopatrzenia w obrębie kręgosłupa szyjnego:

Kołnierze ortopedyczne miękkie

Wykonane z anatomicznie wyprofilowanej pianki, stabilizują i odciążają szyję oraz zapewniają utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała, co przyspiesza procesy regeneracyjne. Pozwalają Ci utrzymać głowę i szyję w pozycji zmniejszającej napięcie mięśni obręczy szyi, co minimalizuje ból głowy oraz ramion. Bardzo ważne jest, abyś nosił je tylko kilka godzin dziennie, gdyż zbyt długi czas stosowania może grozić osłabieniem mięśni. Doskonałym przykładem takiego kołnierza jest Kołnierz ortopedyczny typu Schanza.

Kołnierze ortopedyczne półsztywne

To połącznie standardowego kołnierza miękkiego z dodatkowo wzmacniającym elementem plastikowym. Zagwarantują Ci większy poziom stabilizacji odcinka szyjnego. Wykonane z pianki utrzymującej odpowiednią temperaturę ciała, co przyspiesza procesy regeneracyjne. W tym przypadku, również musisz pilnować dziennego czasu użytkowania kołnierza i ograniczyć go do kilku godzin.

Kołnierze ortopedyczne sztywne

Specjalistyczny rodzaj ortezy szyjnej, stosowany głównie by unieruchomić Twój odcinek szyjny kręgosłupa po wypadkach lub w trakcie transportu. Wykonany jest z wyprofilowanej, sztywnej pianki ze wzmocnieniami z PCV. Dzięki temu, że zbudowany jest z dwóch elementów zapinanych na rzep, daje możliwość właściwego dopasowania do Twojego ciała. Jeżeli potrzebujesz takiego kołnierza to świetnie sprawdzi się Kołnierz sztywny typu Philadelphia.

Jak odpowiednio dopasować kołnierz szyjny

By dobrać odpowiedni rozmiar kołnierza musisz dokonać dokładnego pomiaru obwodu i długości szyi. Miej jednak na uwadze, by produkt nie był za ciasno dopasowany i umożliwił Ci swobodne oddychanie.

Cena kołnierza ortopedycznego

Ceny kołnierzy miękkich i półsztywnych kształtują się w granicach 35-50 zł tj. Kołnierz ortopedyczny typu Schanza, a sztywnych ok. 80-100zł tj. Kołnierz sztywny typu Philadelphia. Warto zauważyć, że większość kołnierzy możesz zakupić na zlecenie lekarza specjalisty z refundacją NFZ.

Najlepiej jednak, abyś dobór odpowiedniego zaopatrzenia medycznego skonsultował ze swoim lekarzem lub fizjoterapeutą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl