DARMOWA DOSTAWA JUŻ OD 300 zł

Kup w przeciągu: 

13

[08.27,08.28,09.03,09.04,09.10,09.11,09.17,09.18,09.24,09.25]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dziś już nie wysyłamy

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Stabilizator na łokieć gdy pojawiają się ból i urazy stawu łokciowego

Kluczowym elementem w procesie leczenia i rehabilitacji uszkodzeń i kontuzji stawu łokciowego jest zakup odpowiedniej ortezy lub stabilizatora. Gdy przeciążysz staw podczas uprawiania sportu, doprowadzisz do jego złamania czy zwichnięcia musisz zakupić zaopatrzenie ortopedyczne, które zminimalizuje ryzyko nawracania dolegliwości lub zapobiegnie ograniczeniu sprawności całej Twojej ręki. Ortezy i stabilizatory łokcia chronią, stabilizują lub całkowicie unieruchamiają kończynę, przyspieszają regenerację i powrót do pełnej formy.

Ortezy i stabilizatory łokcia

Zegarowa orteza stawu łokciowego T-Max Elbow firmy REHA FUND

Zegarowa orteza stawu łokciowego T-Max Elbow firmy REHA FUND
Zegarowa orteza stawu łokciowego T-Max Elbow firmy REHA FUND

Zegarowa orteza łokcia to jednoszynowa orteza kończyny górnej, która zabezpieczy Twój staw łokciowy i pozwoli na kontrolę zakresu jego ruchu podczas leczenia skręceń czy złamań. Otwarta konstrukcja ułatwi Ci dostęp do kończyny, a dzięki regulowanym taśmom zapinanym na rzep dopasujesz ją do swojej ręki. Aby zwiększyć Twój komfort użytkowania w zestawie znajdziesz również demontowany uchwyt dłoniowy oraz taśmę nośną z miękkim naramiennikiem.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

279,00 zł

szt.

Elastyczny stabilizator łokcia z pelotą Epimax firmy REHA FUND

Elastyczny stabilizator łokcia z pelotą Epimax firmy REHA FUND
Elastyczny stabilizator łokcia z pelotą Epimax firmy REHA FUND

Stabilizator łokcia z pelotą to doskonałe rozwiązanie jeśli masz tak zwany „łokieć tenisisty” lub „łokieć golfisty”. Zastosowanie elastycznej i oddychającej tkaniny przyśpieszy procesy regeneracyjne w objętym chorobowo stawie. Wbudowane wkładki silikonowe pobudzą Twoje mikrokrążenie i wspomogą struktury stawowe.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

99,00 zł

szt.

Neoprenowy stabilizator stawu łokciowego Ligamax Elbow firmy REHA FUND

Neoprenowy stabilizator stawu łokciowego Ligamax Elbow firmy REHA FUND
Neoprenowy stabilizator stawu łokciowego Ligamax Elbow firmy REHA FUND

Stabilizator łokcia wykonany jest z neoprenu klasy Premium. Zatrzymuje odpowiednią ilość ciepła w tkankach, co przyśpieszy proces Twojej regeneracji i wspomoże zmniejszenie obrzęków oraz bólu. Otwarta budowa pomoże Ci w dopasowaniu stabilizatora do stawu łokciowego, zapewniając jednocześnie jego wzmocnienie.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

59,00 zł

szt.

Opaska na łokieć tenisisty Epi-med Pro Master® firmy THUASNE

Opaska na łokieć tenisisty Epi-med Pro Master® firmy THUASNE
Opaska na łokieć tenisisty Epi-med Pro Master® firmy THUASNE

Stabilizator klasy premium przeznaczony dla osób zmagających się z tzw. łokciem tenisisty lub golfisty. Kompaktowa, sztywna konstrukcja z elastycznym paskiem zapinanym na rzep oraz wbudowane silikonowe wkładki masujące zapewnią Ci doskonałe wsparcie dla bolących ramion. Zastosowanie tkaniny 3D zapewnia odpowiednią kompresję i zmniejsza ryzyko pogłębienia się uszkodzeń. Masujące wkładki silikonowe i dodatkowe wkładki Flexi Pads pochłaniają wstrząsy i odciążają strefy narażone na uszkodzenia. Opaska na łokieć tenisisty jest dostępna w pięciu rozmiarach pasujących na prawą i lewą rękę.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

179,00 zł

Kiedy stosować stabilizator lub ortezę stawu łokciowego

Zaleceniem do zakupu takiego sprzętu są:

  • przeciążenia i zespoły bólowe stawu,
  • przewlekłe zmiany zwyrodnieniowe oraz reumatyczne,
  • zwichnięcia stawu łokciowego,
  • łokieć tenisisty
  • łokieć golfisty
  • złamania w obrębie łokcia,
  • zabiegi operacyjne wymagające unieruchomienia.

Jakie są rodzaje stabilizatorów i ortez na łokieć

Możemy wyodrębnić trzy rodzaje ortez stawu łokciowego:

Kompresyjne stabilizatory łokcia miękkie

Produkty te wykonane są z elastycznych tkanin, co umożliwia lepsze dopasowanie do anatomicznego kształtu Twojego ciała. Zarówno tkaninowe opaski jak i neoprenowe stabilizatory, zapewnią Ci właściwą temperaturę ciała w obrębie uszkodzonego stawu jak i ochronią staw podczas wykonywania codziennych aktywności. Dobrą propozycją w takim wypadku jest Neoprenowy stabilizator stawu łokciowego "Ligamax Elbow".

Stabilizatory stawu łokciowego sportowe

Łączą kompresyjne właściwości uciskowych opasek z dodatkowym wsparciem w postaci elastycznych fiszbin lub silikonowych wkładek. Dadzą Ci właściwe podparcie kontuzjowanego stawu lub mięśni, podkręcą tempo regeneracji oraz umożliwią uprawianie ukochanej dyscypliny sportowej. Tutaj świetnym przykładem jest Elastyczny stabilizator łokcia z pelotą "Epimax". Warto również zwrócić uwagę na Stabilizator na łokieć tenisisty Epi-med Pro Master, która świetnie sprawdzi się przy schorzeniach takich jak łokieć tenisisty czy też łokieć golfisty.

Szynowe ortezy łokcia z regulacją kątową

Zapewniają pełne unieruchomienie pooperacyjne stawu łokciowego. Dzięki swojej otwartej i lekkiej konstrukcji doskonale sprawdzą się jako zamiennik gipsu, co zdecydowanie poprawi Twój komfort podczas jego używania. Dzięki wbudowanemu zegarowi będziesz miał możliwość regulacji zakresu ruchu zgięcia i wyprostu w stawie, co pomoże Ci kontrolować postęp procesu rehabilitacji przy jednoczesnym wysokim poziomie ochrony ręki. W takim przypadku doskonale sprawdzi się Zegarowa orteza stawu łokciowego "T-Max Elbow".

Jak odpowiednio dopasować stabilizator lub ortezę łokcia

Chcąc wybrać odpowiednią dla siebie ortezę stawu łokciowego, musisz zacząć od dokonania właściwego pomiaru swojej ręki. Jeśli decydujesz się na zakup opaski, miękkiego stabilizatora czy ortezy sportowej, zmierz obwód swojego łokcia w lekkim zgięciu. Pamiętaj, aby pozostawić sobie odrobinę luzu, by produkt nie uciskał twojej ręki za bardzo, odcinając przy tym swobodny przepływ krwi do dłoni. Dużo prościej wygląda sytuacja z doborem ortezy szynowej. Ten rodzaj zaopatrzenia występuje w rozmiarze uniwersalnym, a jedyne rozróżnienie to strona prawa lub lewa.

Cena stabilizatorów stawu łokciowego i ortez na łokieć

Podobnie jak w innych grupach produktowych ortezy na staw łokciowy możesz zakupić z refundacją NFZ na zlecenie lekarza specjalisty. Dotyczy to ortez szynowych, których cena standardowa to ok. 600 zł – z refundacją do zapłaty pozostanie Ci tylko ok 10% tej ceny. Opaskę elastyczną nabędziesz za  ok. 40-60zł, a stabilizator sportowy w granicach 100-300zł.

Najlepiej jednak, abyś dobór odpowiedniego zaopatrzenia medycznego skonsultował ze swoim lekarzem lub fizjoterapeutą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl