DARMOWA DOSTAWA JUŻ OD 300 zł

Kup w przeciągu: 

13

[08.27,08.28,09.03,09.04,09.10,09.11,09.17,09.18,09.24,09.25]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dziś już nie wysyłamy

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Pas na brzuch i pas na przepuklinę jako wsparcie jamy brzusznej

W naszej szerokiej gamie zaopatrzenia ortopedycznego znajdziesz również produkty wspierające tkanki miękkie Twojego ciała. Możesz ich potrzebować, aby wspierać mięśnie brzucha, zapobiegać rozejściu szwów operacyjnych czy minimalizować powstawanie przepuklin pępkowych lub pachwinowych. Działają one na zasadzie kompresji i zapewniają właściwą termoizolację, co sprzyja procesom regeneracji oraz minimalizuje dolegliwości bólowe.

Pasy brzuszne

Pas brzuszny 24cm Ventrimax firmy REHA FUND

Pas brzuszny 24cm Ventrimax firmy REHA FUND
Pas brzuszny 24cm Ventrimax firmy REHA FUND

Jednopanelowy pas brzuszny "24cm" to wykonany z elastycznej tkaniny wyrób medyczny, który wesprze Twoje mięśnie brzucha. Otwarta konstrukcja ułatwi Ci jego zakładanie i zdejmowanie. Stosowany pooperacyjne przeciwdziała powstawaniu przepuklin.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

75,00 zł

szt.

Pas brzuszny przewiewny 24cm Ventrimax Air firmy REHA FUND

Pas brzuszny przewiewny 24cm Ventrimax Air firmy REHA FUND
Pas brzuszny przewiewny 24cm Ventrimax Air firmy REHA FUND

Przewiewny pas na brzuch wykonany z elastycznej i przewiewnej tkaniny. Świetnie sprawdzi gdy potrzebujesz wsparcia mięśni brzucha. Otwarta budowa zapinana na rzep ułatwi Ci jego zakładanie i zdejmowanie. Stosowany pooperacyjne będzie przeciwdziałał powstawaniu przepuklin oraz powiększaniu się już obecnych.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

95,00 zł

szt.

Pas brzuszny stomijny Ventrimax Stoma firmy REHA FUND

Pas brzuszny stomijny  Ventrimax Stoma firmy REHA FUND
Pas brzuszny stomijny Ventrimax Stoma firmy REHA FUND

Pas stomijny brzuszny wykonany jest z elastycznej tkaniny kompresyjnej. Ustabilizuje przednie i boczne ściany Twojego brzucha oraz zapobiegnie nadmiernemu ich napięciu. Używanie pasa zmniejsza ból, pieczenie i swędzenie związane z podrażnieniem wokół stomii lub wzmożoną czynnością jelit. Jego regularne stosowanie zapobiega powstawaniu przepuklin okołostomijnych i stwarza optymalne warunki do usuwania treści jelitowej. Pas jest zapinany na rzep.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

95,00 zł

szt.

Pas przepuklinowy na pachwinę jednostronny AXILMAX firmy REHA FUND

Pas przepuklinowy na pachwinę jednostronny AXILMAX firmy REHA FUND
Pas przepuklinowy na pachwinę jednostronny AXILMAX firmy REHA FUND

Jest to produkt przeznaczony do wspomagania przepukliny pachwinowej zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Ogranicza zwiększanie się już istniejących przepuklin nie kwalifikujących się do operacji. Wykonany z elastycznej tkaniny kompresyjnej zapinanej na rzep, idealnie dopasuje się do Twojego Ciała. Pas wyposażony jest w wyjmowaną wkładkę pod pachwinę.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

85,00 zł

szt.

Pas przepuklinowy na pachwinę obustronny AXILMAX DUO firmy REHA FUND

Pas przepuklinowy na pachwinę obustronny AXILMAX DUO firmy REHA FUND
Pas przepuklinowy na pachwinę obustronny AXILMAX DUO firmy REHA FUND

Jest to wyrób medyczny przeznaczony do wspomagania przepukliny pachwinowej zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Ogranicza zwiększanie się już istniejących przepuklin nie kwalifikujących się do operacji. Elastyczna tkanina kompresyjna zapinana na rzep idealnie dopasuje się do Twojego Ciała. Pas wyposażony jest w wyjmowaną wkładkę pod pachwinę.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

95,00 zł

szt.

Kiedy stosować pasy brzuszne

 Ten rodzaj sprzętu pomocniczego stosujemy w przypadku:

  • zabiegów operacyjnych na powłokach brzusznych,
  • cięcia cesarskiego,
  • przepuklin pępkowych lub pachwinowych,
  • występowania stomii.

Jak odpowiednio dopasować pasy ortopedyczne brzucha

By dobrać odpowiedni rozmiar konieczne jest byś dokonał pomiaru obwodu talii – w przypadku pasów brzusznych i stomijnych oraz obwodu bioder w przypadku pasów pachwinowo-przepuklinowych. Musisz jednak pamiętać, że produkty elastyczne w trakcie noszenia mogą się rozciągać i przez to zatracać swoje właściwości. Dlatego idealnie by było, gdybyś wykonał pomiar bez dodatkowego luzu, ale pozostawiając niewielką przestrzeń na swobodny przepływ krwi.

Jakie są rodzaje pasów na brzuch

Wyodrębniamy trzy główne typy zaopatrzenia medycznego tułowia i brzucha:

Pasy brzuszne

To elastyczne wyroby medyczne, które wspierają osłabione mięśnie brzucha oraz zapobiegają rozejściu się szwów operacyjnych. Wykonane z elastycznej tkaniny zagwarantują Ci stałą kompresję powłok brzusznych, dzięki czemu zniwelują uwypuklanie się przepuklin pępkowych, a także utrzymają na miejscu szwy operacyjne przyspieszając proces gojenia. Tu świetnie sprawdzą się Pas brzuszny Ventrimax i Pas na brzuch Ventrimax Air.

Pasy brzuszne stomijne

Są połączeniem klasycznego pasa brzusznego z elementami ułatwiającymi przymocowanie worka stomijnego. Mają za zadanie ustabilizować przednią i boczną ścianę brzucha oraz zminimalizować jego napięcie. Dzięki zastosowaniu elastycznej tkaniny zmniejszą dolegliwości bólowe oraz swędzenie wokół stomii. Dobrym przykładem takiego pasa jest Pas brzuszny stomijny Ventrimax Stoma.

Pasy pachwinowo-przepuklinowe

Elastyczne pasy z pelotą, które zapobiegną uwypuklaniu się przepuklin pachwinowych u mężczyzn lub przepuklin udowych u kobiet. Stosowane szczególnie, gdy Twoja przepuklina nie kwalifikuje się do zabiegu operacyjnego. Tu warto polecić Pas przepuklinowy na pachwinę jednostronny AXILMAX oraz Pas przepuklinowy na pachwinę obustronny AXILMAX DUO.

Pas przepuklinowy - pomoc przy przepuklinie

Mięśnie brzucha stanowią grupę tkanek, utrzymującą ważne organy wewnętrzne w anatomicznie odpowiednim miejscu. Przepuklina brzuszna może być na przykład skutkiem ubocznym zabiegu w szpitalu. Prowadzi do przesuwania się organów. Przepukliny nabyte występują również w wyniku chorób dróg oddechowych, schorzeń jelitowych, otyłości oraz poważnych zaparć. Ciśnienie w jamie brzusznej – występujące podczas ciąży – może również wywoływać przepuklinę. Na to uciążliwe schorzenie możesz cierpieć również z powodu czynników genetycznych. Przepuklina wrodzona to efekt nieprawidłowej struktury włókien kolagenowych. Mięśnie i ścięgna nie pracują wówczas odpowiednio sprężyście. Objawy przepukliny to charakterystyczny, miękki guz, bóle oraz zgaga i zwiększone odbijanie się.

Jak zapobiegać przepuklinie?

Przepuklina jest m.in. efektem nieproporcjonalnego obciążenia wysiłkowego. Dźwiganie ciężarów – zwłaszcza przy wiotkiej i słabej tkance mięśniowej na brzuchu – niebezpiecznie zwiększa ryzyko występowania schorzenia. Bez odpowiedniego przygotowania unikaj nadmiernego wysiłku. Jeśli jednak dojdzie do naruszenia struktury tkanek i pojawi się guz, warto zaopatrzyć się w odpowiedni pas przeciw przepuklinie. W początkowym stadium, pełni on funkcję zapobiegającą dalszemu rozwojowi schorzenia. W przypadku przepukliny brzusznej warto zastosować zapinany na rzepy pas na brzuch, który dobrze dostosowuje się do sylwetki. Tkanina w nim zastosowana lekko ogrzewa tkanki, łagodząc dolegliwości bólowe. Przewiewny pas brzuszny to z kolei model gwarantujący dobrą przepuszczalność powietrza.  Gdy cierpisz na przepuklinę pachwinową, na rynku znajdziesz również odpowiednie akcesoria medyczne. Dobrze sprawdza się pas  pachwinowo-przepuklinowy jednostronny albo obustronny. 

Jak wyleczyć przepuklinę?

Pasy przepuklinowe pozwalają utrzymać uwypuklenie w jamie brzusznej, wspierają mięśnie, niwelując objawy schorzenia. Niestety są rozwiązaniem doraźnym i nie rozwiązują w całości problemu. Tradycyjny zabieg, czy operacja laparoskopowa pozwalają zniwelować lukę wynikającą z uszkodzonych tkanek. Po wizycie u chirurga – w okresie rekonwalescencji – wykorzystuje się pasy brzuszny oraz pasy pachwinowe dla podtrzymania i zabezpieczenia szwów pooperacyjnych.

Pas po porodzie na brzuch

Ciąża to wyjątkowy okres, w którym szereg procesów w organizmie wywołuje rozmaite efekty, niestety również dolegliwości. Brzuch znacznie i szybko powiększa swoją objętość, stanowiąc dodatkowe obciążenie dla kręgów. To spore wyzwanie również dla rozciągających się tkanek mięśni. Ciążowy wysiłek sprawia, że mięśnie są mniej sprężyste i wytrzymałe. Powrót do formy spowalnia zwłaszcza cesarskie cięcie i konieczność założenia szwów. Pasy brzuszne po porodzie pozwalają ustabilizować tkanki. Uwypuklenie spowodowane ciążą szybciej wchłania się, a ryzyko rozstępów i przepukliny znacznie zmniejsza.

Cena pasów brzusznych

Pasy brzuszne kupisz w przedziale 80-150zł, pasy brzuszne stomijne w zakresie 50-100zł zaś za pasy pachwinowo-przepuklinowe zapłacisz pomiędzy 60 a 100zł. Pamiętaj, że pasy brzuszne oraz pachwinowo-przepuklinowe możesz kupić na zlecenie lekarza specjalisty z refundacją NFZ i zapłacić jedynie ok 30% ich pierwotnej ceny.

Najlepiej jednak, abyś dobór odpowiedniego zaopatrzenia medycznego skonsultował ze swoim lekarzem lub fizjoterapeutą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl