TYLKO SPRAWDZONY SPRZĘT | RZETELNA I FACHOWA OBSŁUGA | DARMOWA DOSTAWA OD 500 zł

Kup w przeciągu: 

13

[08.27,08.28,09.03,09.04,09.10,09.11,09.17,09.18,09.24,09.25]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dziś już nie wysyłamy

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Przepuklina pachwinowa. Objawy, leczenie i akcesoria

Przepuklina pachwinowa. Objawy, leczenie i akcesoria

Guzek w pachwinie czyli przepuklina pachwinowa

Dokucza najczęściej mężczyznom, ale pojawia się nawet u młodzieży i dzieci. Przepuklina pachwinowa to bolesne i uciążliwe schorzenie, które może być efektem wrodzonych predyspozycji, jak i nieprawidłowości w trybie życia. Struktura mięśni podbrzusza nie jest jednorodna. W pewnych punktach są one słabsze i narażone na uszkodzenie. Co istotne, na początku możesz nawet nie wiedzieć, że dzieje się coś niepokojącego. Schorzenie często rozwija się najpierw bez objawów bólu.

  Spis treści:

Przyczyny przepukliny pachwinowej

W niektórych przypadkach czynniki genetyczne decydują, o wystąpieniu przepukliny pachwinowej już na etapie zarodka. Efektem jest niedomknięcie uchyłka otrzewnej. Istnieje jednak cały szereg czynników nabytych, które mogą spowodować u Ciebie wystąpienie schorzenia. Z wiekiem i brakiem ruchu mięśnie Twojego podbrzusza będą coraz słabsze. U seniorów przepuklinę pachwinową może wywołać także przerost prostaty. Osłabione mięśnie mogą źle reagować nawet na – błahą z pozoru – zmianę ciśnienia jamy brzusznej. Jeśli przewlekle dokucza Ci katar i kaszel, przy sprzyjających warunkach, skończy się to naruszeniem tkanki. Z drugiej strony na przepuklinę pachwinową możesz uskarżać się również przez nadmierny wysiłek, zwłaszcza dźwiganie. Mordercze treningi mogą przeciążyć Twoje mięśnie, podobnie jak ciężka fizyczna praca, wykonywana bez zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Otyłość jest kolejnym negatywnym czynnikiem. Przepukliną pachwinową potencjalnie zagrożone są również kobiety w ciąży.

Objawy przepukliny

Pierwsze zauważalne objawy pojawienia się przepukliny to zgrubienie w pachwinie. Uwypuklenie nie jest twarde i początkowo pojawia się przy zwiększonym ciśnieniu w jamie brzusznej. Możesz wyczuć je podczas wysiłku fizycznego, ale i np. w trakcie gwałtownego śmiechu. Jeśli forsujesz się za bardzo występuje również ból. Z większym przeciążeniem będzie on intensywniejszy, zacznie rozchodzić się w stronę podbrzusza. W dalszym etapie wychodząca przepuklina zaczyna wręcz uwierać. Jeśli wcześniej nie dokuczały Ci zaparcia, a wystąpiły razem z wymienionymi objawami, jest duże prawdopodobieństwo, że to skutek przepukliny pachwinowej.

Leczenie przepukliny pachwinowej. Jak złagodzić dolegliwości?

Jeśli Twoje problemy z przepukliną pachwinową nie zmuszają Cię do wykonania zabiegu operacyjnego, możesz sięgnąć po wygodne akcesoria. Zmniejszą dolegliwości związane ze schorzeniem, powstrzymają tempo pojawiania się niekorzystnych zmian. Pas przepuklinowy na pachwinę jednostronny idealnie dopasowuje się do ciała i jest uniwersalny dla mężczyzn,  jak i kobiet. Pas pachwinowo-przepuklinowy obustronny posiada dwie wyjmowane peloty. Jest polecany w celach zapobiegawczych, gdy na przykład przenosisz w pracy duże ciężary.

Operacja przepukliny pachwinowej. Odpowiedni moment zabiegu

Rozwój przepukliny pachwinowej trzeba kontrolować pod okiem lekarza. Ignorowanie schorzenia może przynieść niebezpieczne konsekwencje. Uwięźnięcie przepukliny to groźne powikłanie, które wynika z zaciśnięcia powłok brzusznych, po tym jak jelito przemieściło się do worka przepuklinowego. W porę zaordynowana operacja jest na szczęście zabiegiem standardowym i powszechnie stosowanym, co zwykle zapobiega tak poważnym komplikacjom. Tkanka jamy brzusznej zostaje zabezpieczona specjalną siatką, wykonaną z syntetycznego surowca. Przed laty, częściej stosowano chirurgiczną metodę otwartą, bez dodatkowej siatki. Obecnie – dzięki operacji laparoskopowej – zamknięcie otworu, przez który wypychała się przepuklina, odbywa się przy małym nacięciu skóry.

Powrót do zdrowia- pasy na przepuklinę

Pas przepuklinowy

Rekonwalescencja po zabiegach tego typu wymaga stosowania odpowiednich akcesoriów takich jak pasy na przepuklinę. Pas pachwinowy o odpowiedniej elastyczności doskonale zabezpieczy Cię także w okresie pooperacyjnym. Tu warto zwrócić uwagę na Pas przepuklinowy na pachwinę jednostronny AXILMAX oraz Pas przepuklinowy na pachwinę obustronny AXILMAX DUO.  Przy zastosowaniu współczesnych zabiegów laparoskopowych i przy prawidłowej rehabilitacji, przepuklina pachwinowa nie powinna odnowić się. Pasy brzuszne tj. Pas brzuszny Ventrimax pomagają utrzymać szwy po operacji w odpowiednim miejscu, stanowią istotne wsparcie dla wrażliwych mięśni. Pas brzuszny chroni przed wychodzeniem przepukliny pępkowej. Specjalny pas stomijny tj. Pas brzuszny stomijny Ventrimax Stoma, zakładany na brzuch pozwala na skuteczniejszą rehabilitację. Posiada specjalne wcięcie na worek stomijny, dzięki czemu w mniejszym stopniu dokucza Ci niewygoda związana z jego noszeniem. Ten produkt zabezpiecza przed przepukliną okołostomijną.

W ofercie naszego sklepu medycznego bez problemu znajdziesz pasy przepuklinowe

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Ci temat leczenia przepukliny i profilaktyki związanej z tym zagadnieniem. Sprawdź naszą ofertę pasów przepuklinowych.

Pozdrawiamy,

zespół MAGMAR

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl