TYLKO SPRAWDZONY SPRZĘT | RZETELNA I FACHOWA OBSŁUGA | DARMOWA DOSTAWA OD 500 zł

Kup w przeciągu: 

13

[08.27,08.28,09.03,09.04,09.10,09.11,09.17,09.18,09.24,09.25]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dziś już nie wysyłamy

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

CPAP firmy LÖWENSTEIN PRISMA - czy warto?

CPAP PRISMA firmy LÖWENSTEIN - czy warto?

Aparaty CPAP PRISMA do terapii bezdechu sennego LÖWENSTEIN

Firma Löwenstein jest największym producentem aparatów do terapii bezdechu sennego w Niemczech. Jak przystało na niemiecką firmę naszym zdaniem jej aparaty są bardzo solidne, a przy tym charakteryzują się ciekawym wyglądem i prostotą wykonania. Aparaty są stosowane w Polsce od kilkunastu lat i służą wielu pacjentom, którzy borykają się z problem bezdechu sennego. Czy warto zainteresować się tą firmą. Sprawdźmy.

   Spis treści

Rodzaje aparatów CPAP LÖWENSTEIN

Najbardziej popularnymi modelami wśród użytkowników, którzy cenią sobie niemieckie wykonanie, są modele auto CPAP PRISMA 20A i auto CPAP PRISMA SMART.

Aparat CPAP PRISMA 20A

Aparat CPAP PRISMA 20A

Jest aparatem automatycznym, z dużym ciekłokrystalicznym monitorem, na którym można ustawić i odczytać wszystkie parametry. Odróżnia się od innych aparatów tym, że wszystkie ustawienia wykonuje się na ekranie dotykowym. Jest to też wyjątkowo ciche urządzenie (<26dBa przy ciśnieniu < 10mBar).

Aparat CPAP PRISMA SMART

Aparat CPAP PRISMA SMART

Jest również aparatem automatycznym. Wszystkie dane, które chcemy ustawić lub odczytać pojawiają się na pulpicie głównym aparatu. Urządzenie ma przyjemny wygląd i łatwą możliwość zamontowania nawilżacza. Ten model również jest Cichy<26dBa przy ciśnieniu < 10mBar).

Komu można polecić aparaty PRISMA firmy LÖWENSTEIN

Aparaty CPAP PRISMA 20A i CPAP PRISMA SMART są przeznaczone dla osób z obturacyjnym bezdechem sennym. Przypominając, obturacyjny bezdech senny występuje w trakcie snu na skutek zapadania się miękkich mięśni oddechowych co prowadzi do zamykania się górnych dróg oddechowych. Zadaniem aparatów CPAP PRISMA tak jak i innych tego typu urządzeń jest wytworzenie w drogach oddechowych dodatniego ciśnienia powietrza, które je udrożni. obydwa modele auto CPAP pracują w trybie automatycznym i na bieżąco kontrolują siłę oporu w Twoich drogach oddechowych, aby móc dobrać odpowiednie ciśnienie terapeutyczne do przełamania bezdechu sennego ora zapewnić pożądany efekt terapeutyczny. W bardzo nielicznych przypadkach lekarze zalecają stosowanie aparatów stałociśnieniowych ale w przypadku tych urządzeń bez problemu można przełączyć je w tryb pracy stałociśnieniowej.

Podstawowe funkcje aparatów do bezdechu sennego PRISMA

Aparaty z firmy Löwenstein, jak wszystkie inne dobrej jakości aparaty CPAP posiadają wszystkie funkcje zapewniające odpowiedni komfort snu oraz skuteczną terpaię bezdechu sennego.

Regulowany zakres ciśnienia w CPAP

W aparatach CPAP PRISMA bez problemu ustawisz ciśnienie terapeutyczne zalecone przez lekarza w standardowo stosowanym zakresie od 4 mbar do 20 mbar.

Funkcja niższego ciśnienia poczatkowego

Aparaty PRISMA posiadają funkcję niższego ciśnienia początkowego (RAMP), które możesz ustawić w zakresie od 0 do 45 min. Ta funkcja pomaga usnąć przy niższym ciśnieniu początkowym co dobrze sprawdza się w przypadku ciśnień większych niż 10 mBar.

CPAP z ulgą na wydechu

W aparatach do cezdechu sennego PRISMA można również ustawić niższe ciśnienie terapeutyczne podczas wydychania powietrza. W modelu auto CPAP PRISMA 20A o 1,2 lub 2 mBar, za ś w modelu auto CPAP PRISMA SMART o 1 lub 2 mbar.

Nawilżacz do CPAP

Aparaty PRISMA są wyposażone w podgrzewany nawilżacz, który w razie potrzeby można odłączyć od aparatu i korzystać z niego bez nawilżacza.

Podgrzewanie powietrza w CPAP PRISMA

Model CPAP PRISMA 20A jest przystosowany do podłączenia rury podgrzewanej, którą można nabyć dodatkowo. Dzięki temu rozwiązaniu możesz zapewnić sobie, że podawane do dróg oddechowych powietrze będzie zawsze miało właściwą i przyjemną temperaturę. Podgrzewana rura zapobiega również niepożądanemu skraplaniu wody, która może się pojawić w masce. W modelu CPAP PRISMA SMART możesz zastosować specjalny system grzewczy, z własnym zasilaniem. Jeżeli kupisz CPAP PRISMA SMART i podawane przez niego w nocy powietrze będzie dla Ciebie zbyt chłodne lub zacznie się pojawiać woda w rurze powietrza lub na masce zawsze warto skorzystać z tego rozwiązania.

Uruchamianie lub wyłączanie aparatów CPAP Löwenstein za pomocą maski

Włączanie/wyłączanie obu aparatów może odbywać się za pomocą włącznika lub założonej/zdjętej maski. W zależności od Twoich preferencji możesz ustawić w aparacie wygodny dla Ciebie sposób.

Zapis i odczyt danych CPAP

Urządzenia do bezdechu sennego PRISMA zapisują w swojej pamięci wszystkie najważniejsze parametry związane z przebiegiem terapii bezdechu sennego: AHI z rozróżnieniem bezdechów obturacyjnych i centralnych oraz spłyceń, średnie ciśnienie, przecieki na masce, czas użytkowania aparatu, które można odczytać bezpośrednio na ekranie aparatu.

Dlaczego warto kupić CPAP LÖWENSTEIN PRISMA

Firma Löwenstein oferuje aparaty CPAP o wysokiej jakości. Aparaty PRISMA wykonane są z niemiecką precyzją i naszym zdaniem będą gwarancją Twojego dobrego, relaksującego snu. Opracowane przez firmę Löwenstein algorytmy decydują o podaniu dokładnie tyle powietrza ile potrzeba, aby uzyskać optymalny rezultat terapeutyczny, w związku z czym nie mamy tu efektu podawania powietrza na wyrost. Przy aparatach CPAP PRISMA warto też wspomnieć o ich cichej pracy nie przekraczającej 26 db, co będzie miało znaczenie jeżeli lubisz spać w ciszy.

Aparaty CPAP z firmy LÖWENSTEIN w porównaniu z innymi aparatami CPAP 

Firma Löwenstein jest wiodącym producentem aparatów do terapii bezdechu sennego w Niemczech i większość pacjentów z tego kraju korzysta właśnie z modelu auto CPAP PRISMA 20A lub auto CPAP PRISMA SMART. Aparaty z tej firmy są znane i stosowane również przez wielu pacjentów w Polsce. Nie są może tak popularne jak aparaty CPAP RESMED ale każdy kto raz kupił aparat tej firmy zwykle pozostaje wierny tej marce. W naszym już dość bogatym doświadczeniu z aparatami CPAP spotkaliśmy się z bardzo małą ilością reklamacji tych urządzeń, zwykle wynikających z błędnego użytkowania, dlatego śmiało możemy polecić jakość wykonania tych urządzeń. Czy wato polecić te urządzenia? Naszym zdaniem tak, pod warunkiem, że dysponujesz odpowiednią ilością środków finansowych bowiem nie są to najtańsze urządzenia na rynku.

Jak prawidłowo korzystać z aparatów CPAP LÖWENSTEIN

Urządzenia CPAP z firmy Löwenstein charakteryzują się prostotą obsługi. Zasadniczo będziesz je włączał wieczorem i wyłączał rano albo za pomocą włącznika, albo jeżeli to będzie dla Ciebie wygodniejsze, za pomocą założonej/zdjętej maski. Aby uzyskać najwyższy komfort terapii koniecznie skorzystaj z nawilżacza. Trzeba go zalać przed użyciem wodą demineralizowaną (lub destylowaną) i ustawić środkowy poziom nawilżenia. Jeżeli po paru nocach okaże się, że masz poranną suchość w gardle zwiększ poziom nawilżenia, jeżeli pojawiłaby się wilgoć na masce, to zredukuj poziom nawilżenia. Wymieniaj wodę co najmniej raz w tygodniu, latem w upalne dni codziennie. Pamiętaj również o filtrze. Należy go raz w tygodniu na sucho oczyścić z kurzu. Raz na kwartał możesz go przemyć w ciepłej wodzie z dodatkiem detergentu, np. Ludwika. Po wypłukaniu trzeba go wysuszyć i suchy włożyć z powrotem do aparatu. Aparat powinien być ustawiony na poziomie głowy lub poniżej, najlepiej na podłodze, albo na szafce nocnej w taki sposób aby zapobiec przypadkowemu wywróceniu (woda z nawilżacza może się dostać do wnętrza aparatu i uszkodzić elektronikę). Zapobiega to również powstawaniu dodatkowego podciśnienia i w przypadku pojawienia się wody w masce, napływu jej do nosa.

Czy warto kupić CPAP Löwenstein

Reasumując aparaty CPAP PRISMA są godne polecenia, choć naszym zdaniem raczej dla entuzjastów niemieckich marek. Jakością co prawda nie odbiegają od aparatów CPAP ResMed, ale ceną niestety też nie. Na rynku dostępne są tańsze urządzenia o podobnej jakości i nie wiele różniących się pod kątem funkcjonalności jak choćby aparaty CPAP firmy Yuwell, które w wielu przypadkach sprawdzą się równie dobrze, choć podkreślamy, że aparaty CPAP Löwenstein to naprawdę dobrej klasy urządzenia.

W naszym sklepie medycznym możesz kupić aparaty CPAP PRISMA 20A oraz CPAP PRISMA SMART firmy Löwenstein, a także maski CPAP

Teraz już znasz wszystkie za i przeciw jeżeli chodzi o wybór aparatów CPAP PRISMA, ale ostateczny wybór zawsze nalezy do Ciebie. Nie zapomnij natomiast sprawdzić naszej oferty na wszystkie aparaty CPAP oraz maski CPAP.

Polecamy Ci też nasze poprzednie wpisy na temat aparatów CPAP innych producentów:

CPAP FIRMY YUWELL - CZY WARTO?

CPAP FIRMY RESMED - CZY WARTO?

Pozdrawiamy,

zespół MAGMAR

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl