TYLKO SPRAWDZONY SPRZĘT | RZETELNA I FACHOWA OBSŁUGA | DARMOWA DOSTAWA OD 500 zł

Kup w przeciągu: 

13

[08.27,08.28,09.03,09.04,09.10,09.11,09.17,09.18,09.24,09.25]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dziś już nie wysyłamy

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

CPAP firmy RESMED - czy warto?

CPAP firmy RESMED - czy warto?

Aparaty CPAP firmy RESMED

Firma RESMED jest wiodącym producentem aparatów do terapii bezdechu sennego, która opracowała i rozpowszechniła jako pierwsza na świecie aparat do terapii bezdechu sennego. Firma od samego początku wyznacza kierunki rozwoju tych urządzeń. Jest znana i poważana na wszystkich kontynentach świata. Urządzenia CPAP firmy RESMED były również pierwszymi, które pojawiły w Polsce. Są znane w środowisku lekarskim, które zajmuje się problematyką bezdechu sennego i cieszą się najwyższym uznaniem nie tylko lekarzy ale przede wszystkim pacjentów, którzy z nich korzystają. Czy faktycznie są takie dobre? My mówimy "sprawdzam" i przyglądamy się bliżej aparatom firmy RESMED.

  Spis treści:

Seria aparatów CPAP AirSense firmy Resmed

Jakie modele aparatów CPAP obecnie oferuje firma Resmed? Modele CPAP z serii AirSense 10 są obecne na rynku już od kilkunastu lat i dość znane oraz poważane w środowisku. W śród nich najbardziej popularnymi modelami są: AirSene 10 Elite, AirSense 10 AutoSet, AirSense 10 AutoSet for Her oraz AirMini.

CPAP AirSense 10 Elite

CPAP AirSense 10 Elite

Jest aparatem CPAP stałociśnieniowym i udrażnia drogi oddechowe podczas snu strumieniem powietrza o stałej wartości.

CPAP AirSense 10 AutoSet

CPAP AirSense 10 AutoSet

Jest aparatem automatycznym, w którym ustawia się określony zakres ciśnień. Aparat dostosowuje strumień podawanego powietrza w zależności od oporów dróg oddechowych w ustawionym zakresie.

CPAP AirSense 10 AutoSet for Her

CPAP AirSense 10 AutoSet for Her

Jest aparatem automatycznym, który został przez firmę RESMED opracowany specjalnie dla kobiet. Układ oddechowy kobiet różni się od układu oddechowego mężczyzn i firma RESMED wprowadziła dodatkowy algorytm w pracy aparatu, aby jak najlepiej dostosować strumień podawanego powietrza w zależności od oporów w drogach oddechowych kobiety.

CPAP AirMini

CPAP AirMini

Jest również aparatem automatycznym przeznaczonym głównie dla osób, które dużo podróżują. Wygląda jak trochę „grubsza komórka”. Mimo małych rozmiarów spełnia te same funkcje co aparaty stacjonarne serii AirSense 10. Ten model CPAP ustawiany jest tylko za pomocą komórki i można do niego zastosować tylko maski CPAP z firmy RESMED model AirFit N20, AirFit N30i, AirFit F20 i AirFit F30.

Komu można polecić CPAP RESMED

Modele CPAP AirSense 10 ELITE, auto CPAP AirSense 10 AutoSet, auto CPAP AirSense 10 AutoSet for Her oraz auto CPAP AirMini są przeznaczone dla osób z obturacyjnym bezdechem sennym.

Podczas snu drogi oddechowe są zamknięte z powodu zapaści miękkich mięśni oddechowych. Ich zadaniem, podobnie jak w przypadku innych urządzeń tego typu, jest wytworzenie stałego dodatniego ciśnienia powietrza w drogach oddechowych, aby zapewnić ich drożność. Jeśli zdiagnozowano u Ciebie obturacyjny bezdech senny za pomocą badania polisomnograficznego lub poligraficznego, najskuteczniejszym sposobem leczenia tego stanu jest użycie aparatu CPAP. Przy zdiagnozowanym ciśnieniu nie przekraczającym 10 mbar  wystarczającym aparatem powinien być stałociśnieniowy aparat CPAP AirSense 10 Elite. Przy wyższych ciśnieniach zdecydowanie najlepszym wyborem będą aparaty automatyczne, które na bieżąco kontrolują opory Twoich dróg oddechowych i odpowiednio dostosowują ilość podawanego powietrza. Aparat auto cpap AirSense 10 Autoset ma opracowane algorytmy, które cały czas kontrolują przepływ powietrza w Twoich drogach oddechowych i zapewniają odpowiednią siłę nadmuchu powietrza. Jest to naszym zdaniem najpopularniejszy aparat CPAP firmy Resmed. Dobrym rozwiązaniem dla kobiet będzie wybór urządzenia do bezdechu sennego AirSense 10 AutoSet for Her, które jest specjalnie opracowane z uwzględnieniem specyfiki dróg oddechowych kobiet. Z kolei aparat CPAP AirMini został zaprojektowany głównie z myślą o osobach często podróżujących. Nie stosuje się w nim standardowego nawilżacza i nie jest przystosowany do pracy z podgrzewaną rurą.

Podstawowe funkcje urządzeń do terapii CPAP firmy RESMED

Aparaty CPAP z firmy RESMED mają wszystkie podstawowe, konieczne dla zapewnienia komfortu snu i oceny przebiegu terapii funkcje oraz parę dodatkowych, których inne aparaty nie posiadają. Oto ich cechy, na które naszym zdaniem warto zwrócić uwagę.

Ustawienie zakresu ciśnień

Podobnie jak w innych aparatach i tu możesz ustawić zdiagnozowane przez lekarza ciśnienie lecznicze lub zakres ciśnień. Zakres dostępnych ciśnień od 4 mbar do 20 mbar. W innych aparatach ciśnienie można ustawić z dokładnością do 0,5 mbar w aparatach CPAP RESMED do 0,2 mbar.

Autoset Response - funkcja komfortu

Aparat jest wyposażony w funkcję komfortu. Szczególnie przydatna dla osób, które dopiero zaczynają terapię. Dzięki tej funkcji powietrze jest łagodniej podawane przy wdechu i wyprowadzane przy wydechu

Automatyczna funkcja RAMP (AutoRamp).

Aparaty posiadają funkcję RAMP (opóźnione dostosowanie ciśnienia do aktualnych potrzeb dróg oddechowych), która działa w trybie automatycznym. Jest to unikatowe rozwiązanie firmy RESMED. Aparat czeka aż zaśniesz zanim podniesie ciśnienie podawanego powietrza do wymaganego poziomu. Nie ma znaczenia czy zaśniesz po 5 minutach czy po 2 godzinach, aparat dopiero gdy zaśniesz płynnie podniesienie ciśnienie do wymaganego poziomu. Funkcja RAMP może być też ustawiona w tryb ręczny i regulowana w zakresie 0-45 minut jak w innych aparatach.

Ulga na wydechu

Urządzenia CPAP RESMED mają również ulgę na wydechu. Dzięki niej aparat może obniżyć ciśnienie podawanego powietrza przy wydechu o 1-3 mbar, co ułatwia wydychanie powietrza.

Podgrzewany nawilżacz i podgrzewana rura

Aparaty są wyposażone w podgrzewany nawilżacz i dodatkowo w podgrzewaną rurę łączącą CPAP z maską. Jest to naszym zdaniem bardzo fajne połączenie zapewniające jednocześnie prawidłowe nawilżenie i podgrzanie podawanego powietrza. Co więcej podgrzewana rura również eliminuje problem pojawienia się wody w masce, co zdarza się przy dużym poziomie nawilżenia i niskiej temperaturze w pomieszczeniu w którym śpisz. Naszym zdaniem najlepiej ustawić pracę podgrzewanej rury w trybie AUTO, gdzie aparat na bezdech senny utrzymuje temperaturę podawanego powietrza na poziomie ok. 27 ⁰C i adekwatnie do tej temperatury utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia. Jest też możliwość zmiany temperatury w zakresie od 16 ⁰C do 30 ⁰C. W urządzeniach CPAP firmy RESMED możesz również korzystać ze zwykłej rury - w takim wypadku możesz regulować poziom nawilżenia na 8-stopniowej skali.

Włączanie/wyłączanie urządzenia CPAP maską

W urządzeniach CPAP RESMED możesz aparat uruchomić i wyłączyć tradycyjnie, za pomocą przycisku, ale również masz możliwość włączenia/wyłączenia urządzenia za pomocą założenia/zdjęcia maski. Jeżeli aparat wyczuje oddech to włączy się automatycznie, zaś zdjęcie maski będzie równoznaczne w wyłączeniem aparatu.

Wstępne podgrzewanie powietrza

Wszystkie aparaty do bezdechu sennego zaraz po włączeniu podają zimne powietrze. Dopiero po pewnym czasie następuje jego podgrzanie. Aparaty z firmy RESMED mają funkcję wstępnego podgrzewania powietrza. Wystarczy, że na 30 minut przed snem uruchomisz tą funkcję, a po włożeniu maski aparat będzie podawał od razu ciepłe powietrze. Funkcja jest szczególnie przydatna naszym zdaniem dla osób z delikatnym układem oddechowym podatnych na przeziębienie.

Zapis i odczyt danych terapii bezdechu sennego

Aparat zapisuje w swojej pamięci wszystkie istotne parametry związane z terapią bezdechu sennego: AHI z rozróżnieniem bezdechów obturacyjnych i centralnych oraz spłyceń, średnie ciśnienie, przecieki na masce, czas użytkowania aparatu, które można odczytać bezpośrednio na ekranie aparatu.

CPAP RESMED w porównaniu z aparatami z innych firm

Naszym zdaniem aparaty CPAP z firmy RESMED to Mercedes wśród producentów aparatów CPAP. Firma RESMED już od 40 lat rozwija swoje aparaty. Prowadzi cały czas długotrwałe badania mające na celu ulepszenie ich pracy oraz wypracowanie takich modeli masek, aby terapia była jak najmniej uciążliwa, a jednocześnie dawała jak najlepsze rezultaty. W naszej oceni to firma RESMED pokazuje trendy rozwoju tego rynku. Oczywiście nie każdy może lub chce jeździć Mercedesem, a przy okazji aparaty tej firmy nie należą do najtańszych. Jednak e tym wypadku dość wysoka cena zdecydowanie idzie w parze z najwyższą jakością.

Dlaczego warto dokonać zakupu aparatu CPAP RESMED

Przede wszystkim jak już wcześniej wspomnieliśmy, to naprawdę wysokiej jakości urządzenia CPAP. Po drugie aparaty RESMED posiadają autorskie funkcjonalności o których pisaliśmy wyżej, a których próżno szukać u innych producentów. Po trzecie na co warto również zwrócić uwagę aparaty są naprawdę ciche dzięki czemu nie tylko Ty odzyskasz spokojny sen ale również i Twoi najbliżsi. Zdecydowanie warto również wspomnieć o świetnej serii masek AirFit, które nie tylko są doskonale dopasowane do twarzy ale i także są mało inwazyjne.

Jak prawidłowo korzystać z aparatu CPAP stałociśnieniowego i aparatu auto cpap RESMED

Urządzenia CPAP z firmy RESMED są tak samo bardzo proste w obsłudze jak wszystkie inne aparaty. RESMED mocno stawia na automatyzację i wykorzystanie inteligentnych algorytmów dlatego naszym zdaniem najlepiej wszystkie dostępne funkcje ustawić w tryb AUTO. Jeżeli korzystasz z nawilżacza pamiętaj o zalaniu go wodą demineralizowaną i kontroluj, aby poziom wody przed kolejnym użyciem nie opadł poniżej środkowej kreski widocznej na nawilżaczu. Wodę koniecznie wymieniaj co najmniej raz w tygodniu, w upalne dni codziennie. Pamiętaj również o filtrze, który raz w tygodniu trzeba oczyścić na sucho z kurzu, a po 6 miesiącach musisz go koniecznie wymienić. Filtrów w aparatach RESMED nie wolno myć, ponieważ utracą swoje właściwości filtracyjne. W zależności od preferencji możesz sobie ustawić włączanie/wyłączanie przyciskiem lub założoną/zdjętą maską. Jeżeli masz skłonności do częstego zaziębiania się pamiętaj, że możesz skorzystać z funkcji wstępnego podgrzewania.

Maska do CPAP RESMED

Maska CPAP AirFit

Pamiętaj również, że warunkiem prawidłowego i satysfakcjonującego użytkowania aparatu jest prawidłowo dobrana maska CPAP. Źle dobrana maska spowoduje, że nawet najlepszy aparat nie spełni swojej funkcji i nie przywróci Ci komfortu snu. Tu piszemy trochę więcej na temat - Jak wybrać maskę do aparatu na bezdech senny CPAP.

W naszym sklepie medycznym kupisz CPAP, auto CPAP jak i maski do aparatu CPAP firmy RESMED

Teraz już wiesz co wyróżnia aparaty CPAP firmy RESMED. Mamy nadzieję, że powyższe informacje pomogą Ci w doborze aparatu na bezdech senny, który będzie dopasowany do Twoich preferencji. Tymczasem koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą aparatów CPAP.

Polecamy Ci też nasze poprzednie wpisy na temat aparatów CPAP innych producentów:

CPAP FIRMY YUWELL - CZY WARTO?

CPAP FIRMY LÖWENSTEIN PRISMA - CZY WARTO?

Pozdrawiamy,

zespół MAGMAR

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl