TYLKO SPRAWDZONY SPRZĘT | RZETELNA I FACHOWA OBSŁUGA | DARMOWA DOSTAWA OD 500 zł

Kup w przeciągu: 

13

[08.27,08.28,09.03,09.04,09.10,09.11,09.17,09.18,09.24,09.25]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dziś już nie wysyłamy

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

CPAP firmy Yuwell - czy warto?

CPAP firmy Yuwell - czy warto?

Aparaty CPAP do terapii bezdechu sennego z firmy YUWELL.

Firma YUWELL jest jednym z wiodących na świecie producentów urządzeń medycznych, szczególnie w obrębie chorób układu oddechowego. Ma swoje oddziały nie tylko w Chińskiej Republice Ludowej ale również w Ameryce Północnej i Unii Europejskiej. Produkuje między innymi koncentratory tlenu, pulsoksymetry, inhalatory oraz aparaty do terapii bezdechu sennego CPAP. Aparaty CPAP z firmy YUWELL są obecne na rynku polskim od kilkunastu lat i w tym czasie udowodniły swoją skuteczność i niezawodność. My osobiście jesteśmy przekonani do tych urządzeń w 100%, są skuteczne, praktyczne oraz mają estetyczny wygląd i naszym zdaniem nie ustępują pod kątem jakości aparatom CPAP firmy RESMED, CPAP LÖWENSTEIN, CPAP Devilbiss czy też CPAP APEX. Przeczytaj poniższy artykuł i przekonaj się sam, że te urządzenia są warte uwagi.

Spis treści:

Rodzaje aparatów CPAP firmy Yuwell - stałociśnieniowy i automatyczny aparat CPAP

Modele CPAP z serii "YH" używane są już przez setki pacjentów i pozwalają im skutecznie przywrócić komfortowy sen. Firma Yuwell posiada w swojej ofercie zarówno automatyczny aparat CPAP jak i stałociśnieniowy aparat CPAP.

CPAP stałociśnieniowy YH-360

CPAP stałociśnieniowy

Model CPAP YH-360 jest aparatem stałociśnieniowym i udrażnia drogi oddechowe podczas snu strumieniem powietrza o stałej wartości. To przyjemnie wyglądające urządzenie, posiada wszystkie niezbędne funkcje do prowadzenia efektywnej terapii bezdechu sennego.

Auto CPAP YH-560 i YH-580

Auto CPAP

Aparaty auto cpap modele YH-560 i YH-580 (różnią się tylko kolorem. YH-560 kolor biały, YH-580 kolor szaro-czarny) są aparatami automatycznymi. Ustawia się w nich określony zakres ciśnień i w tym zakresie aparat dostosowuje ilość podawanego powietrza w zależności od oporów jakie powstaną w drogach oddechowych. 

Komu można polecić CPAP do leczenia obturacyjnego bezdechu sennego z firmy YUWELL?

Urządzenia na bezdech firmy Yuwell przeznaczone są dla osób z obturacyjnym bezdechem sennym. Firma Yuwell nie ma w swojej ofercie urządzeń BIPAP (CPAP dwupoziomowy) przeznaczonych dla osób z mieszanym lub centralnym bezdechem sennym. Dla przypomnienia bezdech obturacyjny pojawia się podczas snu, na skutek zapadania się miękkich mięśni oddechowych co powoduje zamykanie się górnych dróg oddechowych. Zadanie aparatu do obturacyjnego bezdechu sennego polega na wytworzeniu w drogach oddechowych stałego dodatniego ciśnienia powietrza zapewniającego ich drożność.

Zakup aparatu CPAP firmy Yuwell powinieneś wziąć pod uwagę, gdy masz właśnie obturacyjny bezdech senny. Jeżeli zdiagnozowane ciśnienie nie jest zbyt wysokie i nie przekracza 10 mbar, to wystarczającym urządzeniem powinien być aparat CPAP stałociśnieniowy. Przy wyższych ciśnieniach zdecydowanie najlepszym wyborem dla Ciebie będzie aparat automatyczny CPAP YH-560 lub CPAP YH-580, który na bieżąco będzie kontrolował opory w Twoich drogach oddechowych i odpowiednio dostosuje ilość podawanego powietrza. Aparaty YH-560/580 mają opracowane algorytmy, które cały czas kontrolują przepływ powietrza w Twoich drogach oddechowych i zapewniają odpowiednią siłę nadmuchu powietrza.  

Podstawowe funkcje aparatów do bezdechu sennego firmy YUWELL

Aparaty na bezdech senny z firmy YUWELL są wyposażone we wszystkie podstawowe, konieczne dla zapewnienia komfortu snu i oceny przebiegu terapii funkcje.

Zakres ciśnień CPAP

Przede wszystkim możesz w nich ustawić zdiagnozowane przez lekarza ciśnienie lecznicze lub zakres ciśnień. Zakres dostępnych ciśnień od 4 mbar do 20 mbar.

Funkcja RAMP w CPAP

Aparaty CPAP posiadają również funkcję RAMP (funkcja niższego ciśnienia początkowego) regulowaną w zakresie 0-45 minut, która w tym czasie będzie podawać niższe ciśnienie niż zalecone, aby umożliwić Ci bardziej komfortowe zaśnięcie. W wybranym czasie będzie stopniowo podnosić siłę napływu powietrza, aż do osiągnięcia wymaganego ciśnienia leczniczego.

Funkcja ulgi na wydechu w aparacie CPAP

Urządzenia CPAP posiadają również funkcję ulgi na wydechu. Dzięki niej aparat może obniżyć ciśnienie podawanego powietrza przy Twoim wydechu o 1, 2 lub 3 mbar., co ułatwi Ci wydychanie powietrza. To szczególnie przydatna funkcja przy wysokich ciśnieniach leczniczych.

Włączanie lub wyłączanie maską CPAP

Aparaty CPAP firmy Yuwell mają też bardzo przyjemną funkcję włączania lub wyłączania się automatycznie za pośrednictwem maski. Możesz aparat uruchomić i wyłączyć tradycyjnie za pomocą przycisku, ale również istnieje możliwość włączania/wyłączania tego urządzenia za pomocą założenia/zdjęcia maski. Jak aparat wyczuje oddech to się włączy. Zdjęcie będzie równoznaczne z wyłączeniem aparatu.

Nawilżacz CPAP

Aparaty jak większość urządzeń CPAP wyposażone są również w podgrzewany nawilżacz, który możesz odłączyć, jeżeli z niego nie korzystasz. Ponieważ aparat podaje powietrze do dróg oddechowych przez parę godzin podczas snu, aby uniknąć nadmiernego ich wysuszenia warto, abyś stosował nawilżenie. Poziom nawilżenia dostosujesz w zależności od Twojego odczucia komfortu, tak abyś rano po przebudzeniu, nie miał uczucia suchości w gardle. CPAP posiada 6-stopniową regulację nawilżenia.

Kompensacja wycieków na masce CPAP

Jeżeli w trakcie snu maska przesunie się i powietrze zacznie spod niej wypływać, to urządzenie CPAP przy niewielkich wyciekach skompensuje utratę powietrza, tak aby zachować prawidłowe ciśnienie lecznicze.

Zapis i odczyt danych CPAP

Aparat również zapisuje w swojej pamięci wszystkie istotne parametry związane z terapią bezdechu sennego: AHI, średnie ciśnienie, przecieki na masce, czas użytkowania aparatu, które możesz odczytać bezpośrednio na ekranie aparatu. Jeżeli będziesz potrzebował pełnego raportu z przebiegu snu na wizytę kontrolną u lekarza, możesz pobrać na naszej stronie internetowej dedykowany program. Pobierz plik instalacyjny z naszej strony internetowej w plikach do pobrania pod opisem aparatów firmy Yuwell np. Aparatu CPAP YH-560. Znajdziesz tam również bardzo szczegółowy opis kolejnych działań jakie należy wykonać, aby na końcu móc wydrukować gotowy raport.

Urządzenia na bezdech senny CPAP firmy YUWELL w porównaniu z aparatami CPAP innych firm

Aparaty z firmy YUWELL działają na tych samych zasadach co aparaty z innych firm, np. firmy RESMED czy firmy LÖWENSTEIN. Z zastosowaniem odpowiednich algorytmów podają powietrze w zakresie ciśnień od 4 mbar do 20 mbar, w zależności od oporów jakie powstają w drogach oddechowych. Podawane powietrze nawilżają i podgrzewają czyniąc terapię wygodnym sposobem na pozbycie się przykrej dolegliwości bezdechu sennego. Główne różnice leżą w dodatkowych funkcjach pomiędzy poszczególnymi modelami aparatów CPAP. Jednak warto, abyś zastanowił się, które funkcje są dla Ciebie niezbędne, a bez których spokojnie możesz się obyć. Wszak tak jak w samochodzie nie każdemu potrzebne są podgrzewane fotele, czy też bagażnik otwierany czujnikiem ruchu. Tak samo w urządzeniach CPAP, niektóre funkcje fajnie mieć, ale nie są niezbędne do prowadzenia nie tylko skutecznej ale i także komfortowej terapii bezdechu sennego.

Dlaczego naszym zdaniem warto kupić CPAP do leczenia bezdechu firmy YUWELL

Jeżeli chcesz mieć dobrej jakości aparat, uznanej światowej marki to CPAPy z firmy YUWELL spełnią Twoje oczekiwania. Naszym zdaniem jednak najważniejszy jest stosunek ceny aparatów CPAP do prezentowanych funkcjonalności i jakości. Aparaty do bezdechu sennego firmy Yuwell nie tylko mają podstawowe funkcje ale i również dysponują takimi udogodnieniami jak ulga na wydechu, funkcja RAMP czy też automatyczne włączanie i wyłączanie maską. Cena aparatów CPAP "YH" znajduje się w przedziale od 1949zł za aparat stałociśnieniowy do 2699zł za aparat automatyczny. Prawda, że kuszące?

Jak prawidłowo korzystać z urządzenia CPAP firmy YUWELL

Urządzenia do obturacyjnego bezdechu sennego firmy YUWEL obsługuje się bardzo łatwo. Włączanie i wyłączanie za pomocą jednego przycisku lub maski. Wszystkich ustawień w aparacie możesz dokonać za pomocą pokrętła. Wodę w nawilżaczu wymieniaj co najmniej raz w tygodniu i dbaj o filtr powietrza, a aparat będzie Ci służył przez co najmniej 5 lat do czasu następnej refundacji. Uważaj też, aby nie zalać aparatu wodą z nawilżacza. Szczególnie jeżeli chcesz wyjść z aparatem z domu musisz pamiętać o wylaniu wody. Jeżeli woda dostanie się do wnętrza aparatu może uszkodzić elektronikę i dalsze jego funkcjonowanie może okazać się niemożliwe bez wymiany uszkodzonych podzespołów elektronicznych. Pamiętaj również, aby chronić urządzenie przed kurzem, co najmniej raz w miesiącu oczyścić go wodą z dodatkiem delikatnego detergentu, np. płynu do naczyń.

Maska CPAP firmy Yuwell

Maska CPAP

Pamiętaj również, że jeżeli chcesz, aby aparat pracował prawidłowo, a terapia bezdechu sennego przyniosła skutki, musisz dobrze dopasować maskę CPAP. Jeżeli maska będzie zbyt luźno dociągnięta lub nadmiernie się przesunie na twarzy podczas snu, to dojdzie do niepożądanego wypływu powietrza spod maski. Jeżeli wyciek nie będzie zbyt duży to aparat automatycznie skompensuje utratę powietrza. Jeżeli jednak będzie na tyle duży, że aparat nie będzie mógł sobie z nim poradzić, a co za tym idzie, nie będzie mógł wytworzyć właściwego ciśnienia leczniczego, aparat wyda sygnał dźwiękowy. Sygnał dźwiękowy ma za zadanie Cię obudzić, abyś prawidłowo ułożył maskę na twarzy aby terapia przebiegała prawidłowo. Jeżeli chcesz się dowiedzieć na co musisz zwrócić uwagę, żeby prawidłowo dobrać maskę CPAP do Twojej anatomii zapraszamy Cię do zapoznania się z naszym artykułem -Jak wybrać maskę do aparatu na bezdech senny CPAP.

My ze swojej strony śmiało możemy polecić również maski CPAP jakie produkuje firma Yuwell. Atrakcyjna cena, bardzo fajna jakość i duży komfort zdecydowanie przemawiają za zakupem maski CPAP tej firmy. Zarówno maska twarzowa CPAP YF-02 jak i maska nosowa CPAP YN-03 nie mają wspornika czołowego co zdecydowanie poprawia komfort spania w masce CPAP. Obydwa modele mają również wygodne haczyki mocujące paski czepca, dzięki czemu będziesz mógł łatwo i szybko założyć i zdjąć maskę CPAP.

Aparaty CPAP i maski CPAP bez problemu kupisz w naszym sklepie medycznym

Teraz już wiesz dlaczego naszym zdaniem warto dokonać zakupu aparatu CPAP firmy Yuwell. Nie czekaj i zapoznaj się z naszą oferta aparatów CPAP i masek CPAP już teraz, a jeżeli wciąż masz pytania na które nie znalazłeś odpowiedzi, chętnie na nie odpowiemy.

Polecamy Ci też nasze poprzednie wpisy na temat aparatów CPAP innych producentów:

CPAP FIRMY RESMED - CZY WARTO?

CPAP FIRMY LÖWENSTEIN PRISMA - CZY WARTO?

Pozdrawiamy,

zespół MAGMAR

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl