TYLKO SPRAWDZONY SPRZĘT | RZETELNA I FACHOWA OBSŁUGA | DARMOWA DOSTAWA OD 500 zł

Kup w przeciągu: 

13

[08.27,08.28,09.03,09.04,09.10,09.11,09.17,09.18,09.24,09.25]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dziś już nie wysyłamy

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Opuchnięte nogi - jaka może być przyczyna?

Opuchnięte nogi - jaka może być przyczyna?

Mam opuchnięte nogi - dlaczego nogi puchną?

Opuchnięte nogi to problem, który dotyka wiele osób w każdym wieku. Przyczyny mogą być różne, od przewlekłej niewydolności żylnej kończyn dolnych, poprzez choroby tarczycy, czy też zwykłą miesiączkę. Na szczęście istnieją domowe sposoby na opuchnięte kostki nóg i obrzęki kończyn dolnych, które warto zastosować w razie wystąpienia takich dolegliwości. Jakie są przyczyny opuchniętych nóg? Jak pozbyć się kłopotu z opuchniętymi łydkami? Sprawdź już teraz, dlaczego zapobieganie opuchniętym nogom jest aż tak ważne!

SPIS TREŚCI

  1. Obrzęki nóg - możliwe przyczyny puchnięcia
  2. Czynniki ryzyka puchnięcia nóg
  3. Leczenie spuchniętych nóg - domowe sposoby
  4. Obrzęki kończyn dolnych - jak zapobiegać problemowi?
  5. Pomocne produkty na opuchnięte nogi - rajstopy medyczne

Obrzęki nóg - możliwe przyczyny puchnięcia

Obrzęki nóg mogą wiązać się zarówno z urazami mechanicznymi, jak i wahaniami hormonalnymi. Warto zauważyć, że bolesne puchnięcie nóg w wielu przypadkach dotyczy osób prowadzących siedzący tryb życia. Jak zapobiegać problemowi? Przede wszystkim trzeba zadbać o codzienną dawkę ruchu, regularne kontrole u lekarza i dbanie o swoje zdrowie. 

Opuchnięte kostki nóg mogą także wskazywać na:

  • Choroby nerek

  • Choroby układu limfatycznego

  • Choroby tarczycy (np. niedoczynność tarczycy)

  • Choroby wątroby

  • Odczyny alergiczne

  • Choroby serca

  • Schorzenia układu krążenia (np. przewlekła niewydolnośc żylna)

Możliwy objaw spuchniętych nóg to także nadmiar wody w organizmie lub odwodnienie! Jeżeli spożywasz zbyt małą ilość wody w ciągu dnia, organizm zaczyna gromadzić płynne zapasy, przez co dochodzi do powstania wrażenia opuchnięcia ciała. 

Czynniki ryzyka puchnięcia nóg

Aby zapobiegać problemowi, musisz wiedzieć, jakie są czynniki ryzyka puchnięcia nóg. Najczęściej obrzęki kończyn dolnych dotyczą występowania upałów, nieprawidłowej diety, niewłaściwej pracy pompy mięśniowej, ciąży, noszenia wysokich obcasów lub cyklu miesięcznego u kobiet. Najlepiej jest zrezygnować z nadmiaru soli w potrawach i zaprzestać częstego noszenia butów na obcasie. Co ciekawe, opuchlizna nóg występuje u kobiet dosyć często przed miesiączką, gdyż wtedy poziom estrogenu jest wyższy, a progesteron się zmniejsza. W takim przypadku przydaje się najlepsza maść na opuchliznę nóg, którą dobierzesz z pomocą lekarza lub farmaceuty. 

Leczenie spuchniętych nóg - domowe sposoby

Jak widzisz, przyczyny obrzęków nóg mogą być różnorodne. A jak wygląda leczenie spuchniętych nóg? Sprawdzają się nie tylko leki na opuchnięte kończyny dolne i maści, lecz także domowe sposoby. Możesz zastosować okłady z octu, wykazujące działanie przeciwzapalne i ściągające. Mile widziane są także zimne okłady, które działają tak samo, jak maści chłodzące. Ponadto eksperci często zalecają okłady z kapusty, stosowanie skarpetek i rajstop uciskowych oraz ziół moczopędnych.

Obrzęki kończyn dolnych - jak zapobiegać problemowi?

Domowe sposoby na obrzęki, czyli ulga dla nóg w formie maści i okładów z pewnością pozwoli nam szybko zniwelować problem i zmniejszyć obrzęk. A jak można zapobiegać obrzękom kończyn dolnych? Podstawą jest tutaj odpowiednie nawodnienie organizmu i codzienna dawka ruchu, najlepiej na świeżym powietrzu. Brak aktywności sprzyja bowiem zaburzeniom mikrokrążenia, odpowiadającego za przepuszczanie wody do przestrzeni międzykomórkowej. Niekiedy pomocne jest także uniesienie kończyn w pozycji leżącej, tak aby znajdowały się powyżej głowy. Pamiętaj o tym, aby obrzęki kończyn dolnych skonsultować z lekarzem!

Pomocne produkty na opuchnięte nogi - rajstopy medyczne

Opuchnięte nogi to problem wielu osób, z którym można sobie skutecznie poradzić za pomocą odpowiednich produktów medycznych. Co może Tobie pomóc? Godne uwagi są rajstopy kompresyjne, występujące w wielu wersjach. Jeżeli w Twojej rodzinie występują problemy z żylakami i opuchlizną nóg, jest bardzo możliwe, że to schorzenie dotknie także Ciebie. Na szczęście wsparciem są rajstopy antyżylakowe, przy czym przed wyborem warto iść do lekarza i skonsultować swoją decyzję. 

rajstopy medyczne

Rajstopy medyczne mają za zadanie zadbać o zdrowie nóg i dobre samopoczucie użytkownika. Rajstopy uciskowe zostały stworzone w taki sposób, aby zapewniać odpowiednie wsparcie dla opuchniętych nóg. Stawiają na technologię kompresji, co pozwala poprawiać krążenie, zapobiegać powstawaniu żylaków i zmniejszać obrzęki nóg. Od tej pory opuchnięte kostki nóg nie będą już utrudniać Tobie codziennego funkcjonowania, gdyż zapomnisz o wszelkich dolegliwościach bólowych. Dodatkowo przydają się specjalne maści na obrzęk i leki przepisane przez lekarza, a leczenie opuchniętych nóg jest zawsze kwestią indywidualną!

Pozdrawiamy,

zespół MAGMAR

 

Sprawdź również powiązane artykuły:

  1. JAKIE RASTOPY UCISKOWE WYBRAĆ?
  2. CO TO JEST KOMPRESJOTERAPIA?
  3. PRZEWLEKŁA NIEWYDOLNOŚĆ ŻYLNA – PRZYCZYNY, OBJAWY I LECZENIE

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl